Strona główna

Lęk może wskazać drogę…

  • Co nam robi walka z emocjami i myślami?
    Każdy nerwicowiec jest waleczny. Ciągłe zmieniające się objawy w ciele, wszechogarniające napięcie psychiczne i lęk są tak dużym cierpieniem, że automatycznie zaczynamy walkę. Nie chcemy tak cierpieć. To post o tym dlaczego walka nie działa.… Więcej
  • Jak niechcący podtrzymujemy lęk?
    Głównym problemem przewlekłości nerwicy jest fakt, że większą część spędzamy w iluzji i zaczynamy ją mylić z rzeczywistością. W zamartwianiu się postępujemy intuicyjnie, ale problem się tylko nasila.
  • Jak żyć z nerwicą podczas epidemii?
    Jak wiecie, nie ma łatwych rozwiązań trudnych problemów, ale są takie, których wdrożenie może nam pomóc żyć.

Zanim ruszysz w drogę, zbierz bagaż podręczny

Droga wychodzenia z lęku może być trudna, dlatego bez bagażu podręcznego się nie ruszaj. Zachęcam Cię do wzięcia, czyli nauczenia się i wzięcia ze sobą, tych 3 ważnych rzeczy: oddechu, ruchu i wyciszenia.

Oddech

Naucz się właściwie postępować z oddechem, który jest Twoim największym sprzymierzeńcem w tej drodze. Zapraszam na film.

Ruch

Często nie masz sił i trudno Ci zabrać się do czegokolwiek. Tutaj znajdziesz krótkie serie prostych ćwiczeń, które zaczną przywracać życie w Twoje ciało.

Wyciszenie

Metoda wyciszenia pozwoli uwolnić Twoje napięcia i przyniesie ulgę dla Twojego cierpiącego ciała.

Twoja mapa w podróży – gdzie zaczynasz

Czy to objawy nerwicy?

Masz całą gamę niepokojących Cię objawów i ich nie rozumiesz? Sprawdź, czy to z czym się borykasz pasuje do obrazu najczęściej spotykanych objawów w nerwicy.

Jakie badania zrobić?

Objawy się zgadzają, ale wciąż trudno Ci uwierzyć, że nie umierasz i „to tylko nerwica”. Sprawdź, jakie badania należy zrobić, aby wykluczyć inne przyczyny.

Chcę zrozumieć, co mi dolega

Jeśli nie rozumiesz, o co chodzi w całej tej nerwicy, jak ona powstaje i chciałabyś/chciałbyś to jakoś ogarnąć głową, zapoznaj się z tym wpisem.

Ostatnio na blogu

Wyraźnie widzę też, że od wczesnego dzieciństwa, przez wiek dojrzewania i później przyjęłam stoicką postawę walki wewnętrznej, aby samotnie sprostać konfliktom, znakom zapytania, poczuciu niższości, wątpliwościom, niesprawiedliwości, stratom, bólowi i obawom. (..)
Z determinacją dążyłam do udowodnienia, że jestem wartościowa, ukrywając to, co uważałam za wstydliwe

Pauline McKinnon

Cytat pochodzi z książki Wycisz strach. Jak przezwyciężyć lęk, panikę i agorafobię. Zysk i S-ka