O stronie

Wiele lat cierpienia fizycznego i psychicznego rozwinęły we mnie dwa filary:

  • Zrozumienie, dla człowieka i jego słabości
  • Współczucie, dla siebie i innych ludzi.

Moje obecne działania i pragnienia są skoncentrowane na pomocy ludziom z zaburzeniami lękowymi. Aby robić to w sposób kompetentny i połączyć moje doświadczenie z wiedzą naukową w pewnym momencie podjęłam studia psychologiczne i skończyłam je.

Moja wizja lęku i spojrzenia na zaburzenia lękowe została zbudowana na kanwie myślenia i dorobku Kazimierza Dąbrowskiego. Była to pierwsza osoba, pierwszy lekarz, w którego pracach doświadczyłam ogromnego zrozumienia i szacunku dla ludzi z zaburzeniami lękowymi. To on jako pierwszy odwrócił pojęcie zdrowia psychicznego, ujmując je jako zdolność do wewnętrznego rozwoju w stawaniu się człowiekiem. Według tej teorii nie jedna doskonale sobie radząca w rzeczywistości osoba, nie potrafiąca jednak stworzyć relacji, mogłaby się obawiać o swoje zdrowie psychiczne. To on skoncentrował się na pomaganiu ludziom odkryć ich pasje i talenty, oraz sens ich lęku. To właśnie idea dezintegracji pozytywnej przynosi wiele pocieszenia, nadziei, a przede wszystkim nadaje sens cierpieniom lękowym. To podejście natchnęło mnie do dalszych poszukiwań holistycznego podejścia do zaburzeń lękowych.

Strona ta jest poświęcona przede wszystkim osobom, które borykają się z typową nerwicą lękową, z lub bez napadów paniki, z fobią społeczną i agorafobią. Natomiast nie zajmuję się tutaj nerwicą natręctw.

Drogi, które chcę wskazać Wam, jako drogowskazy do pełnego życia i uwolnienia się od symptomów nerwicy to:

  • Praca z ciałem, w tym także zadbanie o właściwe odżywianie
  • Praca z przekonaniami
  • Praca z trudnymi emocjami
  • Nadanie sensu cierpieniu i życiu
  • Odkrycie siebie, swoich pasji i talentów
  • Rozwój duchowy.

Jestem przekonana, że człowiek, który w pełni odnajdzie siebie w życiu, raz jako w pełni CZŁOWIEKA, który może być zrozumiany i kochany, a dwa jako członka SPOŁECZNOŚCI, rodzinnej, państwowej, globalnej, a ostatecznie jako umiłowane dziecko Boga – znajdzie siebie w pełni istnienia – nie będzie już cierpiał na zaburzenia lękowe.

I taki jest mój cel, pomóc ludziom się odnaleźć w pełni. I sama także rosnąć ku życiu.

Dział Poradnik nerwicowca jest doraźną formą pomocy dla osób z lękiem. Można tu zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi reagowania podczas napadu paniki, a także z podstawowymi informacjami odnośnie nerwicy, o których piszę na podstawie własnych doświadczeń.

Dział Nerwica lękowa – naukowo napisałam na podstawie specjalistycznej literatury. Znajdują się te informacje dotyczące genezy nerwic z naukowego punktu widzenia, oraz ich klasyfikacji.

Ostatni dział Drogi wyjścia z nerwicy to zbiór inspiracji, metod, technik, kierunków terapeutycznych, ćwiczeń, które w moim przypadku odegrały niebagatelną rolę w procesie zdrowienia.

Mam nadzieje, że znajdziesz tu coś, co chociaż w małym stopniu przyniesie Ci ulgę

Tego Ci, drogi czytelniku, z całego serca życzę

Małgosia

Uwaga: Nie odpowiadam za treści i porady umieszczanie przez użytkowników strony w komentarzach. Proszę mieć na uwadzę, że w komentarzach mogą pojawiać sie porady czy też sformułowania wręcz przeciwnie do treści obecnych na stronie i autorka bloga zaleca dużą ostrożność w ich wykorzystaniu

%d blogerów lubi to: