Telefon wsparcia dla osób z lękiem

 

Spieszę Was poinformować, że oto dzięki Stowarzyszeniu Animo – Odważ się Żyć! ruszył pierwszy w Polsce Telefon wsparcia dla osób doświadczających lęku. Teraz od poniedziałku do piątku od 18 do 22 można zadzwonić i otrzymać wsparcie psychologa. Więcej o Stowarzyszeniu i jego działaniach we wpisie.

Kto stoi za Telefonem Wsparcia?

Stowarzyszenie Animo – Odważ się Żyć! jest młodym Stowarzyszeniem, ale jakże zdeterminowanym, skoro udało się mu uruchomić tak trudną rzecz jaką Telefon Zaufania. Założycielami są przyjaciele: Konrad Jędrosz, który doskonale wie co znaczy „ten” lęk i zainicjował powstanie Stowarzyszenia, Ireneusz Julkowski, który na YouTube prowadził kanał Wolność od strachu i lęku oraz Magdalenę Mroczkowską.

Jaki jest cel Stowarzyszenia?

Stowarzyszenie powstało, by pomóc osobom doświadczającym lęku objawiającego się pod postacią somatyczną. Głównym celem działalności Stowarzyszenia Animo jest bezpośrednia praca z osobami doświadczającymi stanów lękowych i pomoc im poprzez przeróżne formy wsparcia.

Pierwszym projektem, jaki realizuje Stowarzyszenie Animo jest prowadzenie telefonu wsparcia przeznaczonego tylko dla osób doświadczających wyżej wymienionych zaburzeń. Można tam po prostu porozmawiać w chwilach kryzysu o swoich odczuciach, problemach i emocjach. Podczas rozmowy można także uzyskać informacje na temat zaburzeń – jak sobie z nimi radzić, gdzie się udać się po pomoc lekarską i co robić w sytuacji kumulacji lęku tak dobrze znanej wszystkim cierpiącym pod nazwą “ataku paniki”.

Obecne formy oferowanego wsparcia

Pomoc na telefonie wsparcia udzielana jest bezpłatnie przez psychologów. Można skorzystać również z porady psychologa udzielanej poprzez kontakt mailowy (wystarczy napisać na adres psycholog(wiadomoco)stowarzyszenieanimo.pl

W planach Stowarzyszenia są także inne formy wsparcia dla osób z zaburzeniami lękowymi. Dlatego zachęcam, aby sprawdzać co nowego się pojawia np. na FanPagu https://www.facebook.com/StowarzyszenieAnimo/

Osoby, które chciałyby wesprzeć działalność Stowarzyszenia (środki idą wyłącznie na wsparcie działań Stowarzyszenia) mogą stać się Patronami za pośrednictwem portalu Patronite i innych kanałów.

Zachęcam do skorzystania i jestem mega wdzięczna Stowarzyszeniu za tą inicjatywę!

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: