Objawy nerwicy

Czego możesz się spodziewać mając nerwicę?

Pierwszy raz doświadczyłam tego dziwnego lęku, kiedy wracałam do domu podczas sporej burzy. Pioruny waliły wszędzie dookoła, aż w pewnej chwili ogarnęło mnie silne przeczucie, że zaraz jeden z nich uderzy we mnie. W tym przeczuciu była niezwykła pewność. Nigdy wcześniej nie czułam się tak blisko śmierci i nie stała się ona tak realna, jak w tej chwili.

Gdy dotarłam do domu, trzęsąc się, miałam wrażenie, jakbym umknęła losowi, jakby udało mi się umknąć śmierci. Uspokoiłam się, jednak oddech śmierci od tego momentu wciąż mi towarzyszył. Potem był miesiąc spokoju. Aż pewnego dnia wracając z miasta do domu zrobiło mi się bardzo słabo, serce mocno i szybko biło, zrobiło mi się gorąco i odczułam silne nudności. Przy takich objawach nie trudno się przestraszyć. Położyłam się na ławce i po godzinie wszystko ustąpiło, chociaż we mnie narastał lęk, że coś dzieje się z moim ciałem. Po kilku dniach doświadczyłam bardzo silnej słabości ciała, znów szybkie bicie serca, silne nudności, ale przede wszystkim osłabienie. Nie byłam w stanie po schodach o własnych siłach. I w tym wszystkim taki silny lęk, że jest ze mną źle i że umrę. Rodzice zawieźli mnie do szpitala. Zrobiono mi EKG, które nie wykazało zaburzeń pracy serca, z wyjątkiem tachykardii, zbyt szybkiego bicia serca. Lekarze nie wiedzieli dlaczego brak mi sił oraz dlaczego wszystko co zjem wymiotuję. A we mnie wciąż brzmiało „umrzesz”.

W to, że będę żyć, nie wierzyłam nawet wtedy, kiedy usłyszałam diagnozę. Nerwica lękowa to było puste hasło, nic nie znaczące. Tym bardziej, że nie uważałam się za osobę z problemami. W nocy nie spałam, serce wciąż szalało, i ten zupełny brak sił. Czasami nie byłam w stanie przejść nawet do drugiego pokoju. Walczyłam ze sobą podpierając ściany. Całe moje ciało potwierdzało mój lęk – oto umieram. W ciągu tych kilku dni zrozumiałam, że nie przeżyję tego co planowałam, że nie będzie już czasu ani na założenie rodziny, ani na skończenie studiów. Wewnątrz żegnałam się z życiem.

Czego więc możecie się spodziewać w pierwszych miesiącach nerwicy lękowej?

Objawy fizyczne

Przede wszystkim lęku i silnego przekonania o zbliżającej się śmierci. Żadne Wasze wcześniejsze doświadczenie nie da się porównać z tym. W każdej chwili będziecie czuli, że śmierć stoi za Wami. Dlatego w wielu sytuacjach będziecie znajdywali potwierdzenie Waszego lęku. Ja w metrze czułam swąd, miałam przeczucie, że metro się zaraz zapali. Czasem wydawało mi się, że ktoś trzyma nóż i mnie dźgnie.

Zaburzeń pracy serca. Serce będzie biło szybko, kiedy będziecie w stanie spoczynku. Nawet 160 uderzeń na minutę (normą jest 80 uderzeń). Możecie także odczuwać zatrzymanie pracy serca na chwilę, nierówne bicie.

Możecie odczuwać kłucie w klatce piersiowej, które nasila się przy nabieraniu powietrza. Kłucie to może być zlokalizowane po lewej lub prawej stronie pod piersiami, może być także zlokalizowane na środku, na wysokości serca. W rzeczywistości ból ten pochodzi z mięśni międzyżebrowych i nie jest niebezpieczny, chociaż daje nieprzyjemne objawy. Czasem może on trwać kilka dni.

Nudności i wymioty oraz biegunki. Możecie mieć problemy z jedzeniem. Moje nudności były bardzo silne przez okres jednego roku. Podobnie z biegunkami, możecie często biegać do toalety. Kiedy pojawiają się skurcze brzucha możecie mieć też problemy z załatwianiem się śluzem. Śluz powstaje w jelitach przy skurczach nerwowych, które często trwają całą noc. Nie bójcie się załatwiać śluzem. Starajcie się całkowicie go za przeproszeniem wysrać.

Skurcze brzucha i żołądka. Skurcze te możecie odczuwać szczególnie w nocy i nad ranem. Czasem na zatrzymanie tych skurczy pomaga położenie się na brzuchu. Przy silnych skurczach może to prowadzić do zwymiotowania bądź biegunki i śluzu w kale. Jest to bardzo nieprzyjemny stan, ale nie grozi Waszemu życiu ani zdrowiu.

Poczucie gorąca, szczególnie na twarzy. Wielokrotnie będziecie czuli, że jest Wam duszno i gorąco. Zimą będziecie się rozbierać i otwierać okna, żeby zaczerpnąć powietrza. Będziecie się także mocno pocić. Nawet do tego stopnia, że cała bluzka wokół pach będzie mokra, co z kolei będzie nasilać uczucie zmarznięcia, zwłaszcza zimą. Starajcie się przebierać często. Gorąc będzie odczuwalny szczególnie na twarzy, która może Was piec. Z czasem możecie stawać się czerwoni i mieć widoczną rozpaloną twarz. Nie jest to objaw gorączki, a jedynie silnego napływu krwi do twarzy. U mnie po wielu latach naczynka na twarzy zaczęły pękać, rozwinął się trądzik różowaty, który był przyczyną dodatkowych zmartwień. Na mojej twarzy stale występował rumień, a poczucie gorąca towarzyszyło mi dość długo. Jednak kiedy zaczęłam stosować medytacje oraz relaksacje, rumień zaczął się zmniejszać.

Nadmierna potliwość. Co to znaczy to pewnie każdy trochę wie, a jak nie wie, to po mokrych ubraniach szybko rozpozna.

Nacisk na pęcherz, częste oddawanie moczu. Wielokrotnie podczas napadów paniki lub nawet bez napadów, ale przy nasilonym lęku będziecie odczuwać duży nacisk na pęcherz. Będziecie musieli szukać szybko toalety, bo cały Wasz pęcherz będzie wypełniony moczem, chociaż nie piliście dużo. To także zupełnie częsty i typowy objaw.

Silne osłabienie, stan omdleniowy. Często będzie się Wam robiło słabo, zwłaszcza w czasie napadów paniki. Poszukajcie wtedy miejsca, żeby usiąść, wyjdźcie z autobusu, metra na świeże powietrze. Starajcie się nie prosić ludzi o pomoc, bo wtedy ich przerażenie może nasilić Wasz lęk. Usiądźcie i starajcie się zastosować techniki oddechowe. Przeczekajcie to. Jeśli boicie się zemdleć (ja się zawsze bałam), będziecie w stanie kontrolować ten stan na tyle, aby to się nie stało. Będziecie to odczuwać jako wyczerpującą walkę z ciałem, ale ostatecznie nie zemdlejecie. Jeśli nie boicie się zemdleć, możecie odpuścić, ale niewielu ludzi potrafi odpuścić podczas napadu lękowego.

Zaburzenia odbioru zmysłowego. Podczas napadów paniki, ale także bez, możecie często odczuwać zaburzenia postrzegania. Kolory mogą się Wam wydawać bardziej jaskrawej, ściany budynków mogą się wydłużać, zginać, mogą Was przygniatać. Odgłosy ludzi mogą się oddalać, możecie mieć wrażanie, jakby wydobywały się z tunelu. Możecie mieć problem ze zrozumieniem rozkładu jazdy, a nawet mieć zaburzenia orientacji i nie wiedzieć jak wrócić do własnego domu będąc na własnym osiedlu. Na uczelni czy w pracy możecie nie wiedzieć gdzie jest wyjście, właśnie wtedy, kiedy będziecie czuli potrzebę zaczerpnięcia świeżego powietrza. Tak, tego wszystkiego możecie doświadczać. Może się także zdarzyć, że podczas napadu paniki stracicie kontakt ze światem, a będziecie mieli jakieś lękowe wyobrażenie, np. że umarliście, że jesteście w nicości. To wszystko może się wydarzyć, ale zawsze się skończy. Jest to wynik przeciążenia mózgu bodźcami nerwowymi.

Strach przed obłędem. Różnorodność i zupełnie nowe doświadczenia, jakim są niewątpliwie nieprzyjemne doznania, często będzie prowadzić do lęku przed szaleństwem. Mimo, że lęk ten będzie bardzo silny, doznania zawsze będą się kończyć i uspokajać, a Wy będziecie wracać do rzeczywistości. Póki boicie się szaleństwa jest to najlepszy dowód na to, że ono Wam nie grozi.

Ból żołądka. Ból żołądka może się pojawić dość szybko. Razem z tym wiążą się zaburzenia takie jak cofanie się treści pokarmowej, zgaga. Przyczyną tych zaburzeń w nerwicy jest najczęściej ściśnięcie mięśni żołądka. Podczas trzech lat silnych bóli trzykrotnie wykonywałam gastroskopię. Raz tylko miałam stwierdzony lekki stan zapalny śluzówki. Do dziś nie wiem jak to możliwe, że żołądek może wytrzymać taki ból.

Drżenie rąk i nóg. Drżenia będą występować często. Ręce będą się Wam trząść, podobnie nogi. Chociaż to nieprzyjemne doznanie, jest ono bardzo pomocne, to ciało próbuje pozbyć się nadmiaru pobudzenia. Nie starajcie się tego pozbyć. Wiem, że to jest bardzo wstydliwe i nie chcemy, żeby inni ludzie widzieli nas w takim stanie. Jednakże to drżenie ma Wam pomóc rozładować napięcie. W serwisie będę pisała więcej o tym, że są ćwiczenia, które celowo będą prowadziły do uzyskania efektu drżenia, aby zmniejszyć napięcie w ciele.

Objawy psychiczne:

Drażliwość i nerwowość. Nie będziecie mieli cierpliwości. Będą Was drażniły dźwięki, światło, czyjeś słowa. Łatwo będziecie wpadać w złość i będziecie mieli poczucie, że nawet najmniejszy bodziec będzie Was wyprowadzał z równowagi. Nie będziecie mogli oglądać nawet lekko stresujących filmów. Małe napięcie będzie u Was powodować całą serię reakcji.

Płaczliwość. Będziecie płakać bez powodu i bardzo łatwo się wzruszać. Czasem będziecie płakać bardzo długo. Możecie doświadczać bardzo silnego płaczu, tzw. Brzusznego. Są jednak ludzie, którzy mogą nie móc płakać. Tacy, którzy mają bardzo mocno zablokowany płacz.

Nie możność koncentracji. Trudność skupienia myśli, bądź samo skupienie (np. szukając książki na półce) będzie u Was podowować ostre reakcje, np. biegunkę, pocenie się.

Zbyt silne reakcje na jakikolwiek stres. Zarówno radość jak i smutek są pewnego rodzaju stresem dla naszego ciała. W nerwicy te pobudzenia będą szybko prowadzić to silnych reakcji ciała, spotykanych normalnie jedynie w ekstremalnych sytuacjach. Nawet mały stres, mała radość będzie u Was uruchamiać bardzo silne reakcje nerwowe, biegunki, ból żołądka.

Agorafobia. Agorafobia to lęk przed dużymi przestrzeniami zamkniętymi takimi jak teatr, hipermarket. W takich miejscach będziecie doświadczać napadów paniki częściej niż w innych, co poskutkuje omijaniem tych miejsc. Nie upierajcie się na siłę, żeby tam chodzić. Ja przez długi czas nie byłam w stanie chodzić ani do kina, ani do teatru, ani do hipermarketu. Chociaż wielu terapeutów stara się stosować techniki desynsetyzacji (powolne wchodzenie w sytuację), jednak ja wychodzę z założenia, że jeśli ciało się wzmocni, w sposób naturalny będziecie mogli tam wrócić. Ja bez problemu chodzę dziś do teatru i do kina, a także do marketów, ponieważ nic takiego nie bierze mnie w tych miejscach. Osobiście uważam, że nasze ciało będzie w stanie przebywać tam, jeśli tylko wzmocni się nasz układ nerwowy. Starajcie się raczej rozwinąć postawę zrozumienia i współczucia dla siebie i tych czasowych ograniczeń Waszego ciała.

Fobia społeczna. Możecie odczuwać duży lęk przed kompromitacją. Możecie unikać ludzi. To wszystko wynika z faktu, że coś jest nie tak, że droga Waszego życia się zaplątała. Ostatecznie uczucia te będą maleć, wraz z podjętą pracą nad sobą. Ja długo potrzebowałam samotności. Bądźcie dla siebie wyrozumiali. Starajcie się podtrzymywać najważniejsze dla Was relacje, ale miejcie też zrozumienie dla potrzeby izolacji. To jest czas, żebyście okazali sobie zrozumienie.

Depresja.

Depresja często towarzyszy nerwicy. Codzienne zmaganie się z bólem i lękiem, poczucie bezradności wobec objawów i zmęczenie psychiczne są wystarczającymi powodami, aby odechciało się żyć. Przy nerwicy depresja ma często wtórny charakter, dlatego kiedy zmniejsza się natężenie objawów i pojawia się nadzieja na wyleczenie, depresja ustępuje.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Dodaj komentarz

367 komentarzy

 1. Anonim

   /  Lipiec 31, 2012

  dziekuje za ten artykul

 2. karen657

   /  Lipiec 31, 2012

  Jeśli masz podobne problemy – napisz do mnie. Organizujemy grupę wsparcia dla osób z nerwicą lękową w Warszawie. Nie jestem psychologiem. Jestem kobietą, która od 10 lat zmaga się z lękami. Chcę podzielić się swoim doświadczeniem i nauczyć się od innych, jak sobie z tym radzą. Piszcie proszę🙂 e-mail: natalia657@yahoo.de

 3. Anonim

   /  Listopad 25, 2012

  Chce grupę wsparcia założyć w Katowicach szukam chętnych itp. zwillinge70@wp.pl
  Alex

 4. Marcelina

   /  Grudzień 1, 2012

  Nerwica zaczęła mi się objawiać miesiąc temu. Na razie mam wrażenie, ze psychicznie nie daje rady. Dziękuje za ten artykuł, już wie, że nie jestem z tym sama.

 5. Anka

   /  Grudzień 3, 2012

  Moja nerwica (cudownie połączona z arytmią) to już cztery lata mojej walki, prób akceptacji, terapi i szukania dróg przejścia i wyjścia. Psychterapia, leki, biofeedback, spirale badań, tony mądrych książek i czasem się czuję jak w punckie wyjścia, chciaż ataki nie są już tak spektakularne jak na wstępie. Cóż wygląda na to, że nawet potwór z czasem bywa mniej straszny, zależy od dnia i sytuacji.
  Dużo prawdy, doświadczenia i mądrości przemawia przez Autorkę bloga. Oprócz jazd gastrycznych, tu niespodzianka – tego nie mam – przerabiałam i nierzadko nadal przerabiam dokładnie wszystkie opisane cuda. Podobno najskuteczniejsza metoda to zwolnienie, przyzwolenie na ataki, akceptacja i przepuszczenie lęku przez siebie, no ale to nie zawsze jest wykonalne, choć niekiedy naprawdę pomaga. Dobrze, że coraz więcej o tym temacie się mówi i pisze, bo najtrudniej zostać z tym piekłem samemu, a wyrozumiałości u osób nawet bliskich, niekiedy trudno szukać, hasła że wszystko jest w głowie albo że to jakieś wymysły niebywale „podnoszą na duchu”.

 6. mmm

   /  Grudzień 6, 2012

  Nerwica jest straszna. Wydaje mi się, że ja już nie mogę żyć normalnie, jak kiedyś. Nie pasuję do tego świata i ludzi. Kiedyś wesoła, wiecznie uśmiechnięta dziewczyna mająca wielu znajomych, dziś – zagubiona, strachliwa, bojąca się nocy i jutra, odizolowana od ludzi. Nie wiem co się dzieje ze mną, ale wszystkiego się boję. Nawet idąc ulicą i widząc psa – wydaje mi się, że na pewno zaraz mnie ugryzie. Co do objawów – chyba najgorsze są dodatkowe skurcze serca. Powodują totalną panikę i lęk. Nie mogę się uspokoić, mimo tego, że lekarze twierdzą, iż z moim sercem wszystko ok. Na ten moment wiele czytam na ten temat…. staram się panować nad lękiem. Udało mi się powstrzymać nocne ataki paniki. Codziennie wybudzałam się ok 3 w nocy z walącym ok 160 razy na minutę sercem. Myślałam, że umieram… Nigdy nawet nie zemdlałam. Dziś uspokajam się w kilka minut. Wtedy zajmowało mi to kilka godzin… To pocieszające. Gdyby mi się jeszcze udało pozbyć tych skurczy… Rozumiem już, że to że się trzęsę, oblewam potem itd… to wynika z nerwów. Jednak jeszcze nie mogę zrozumieć tych skurczy serca, które czasem aż bolą. Nie potrafię przestać o nich myśleć. Może kiedyś mi się uda. Życie byłoby o wiele łatwiejsze. Jeśli ktoś chciałby popisać – chętnie nawiążę kontakt, bo wiem, że wiele osób ma podobny problem. Nerwica lękowa to choroba XXI wieku. Mój mail: la7@wp.pl

 7. Karola

   /  Grudzień 13, 2012

  Witam serdecznie znerwicowanych😉 ja takze borykam sie z moja przyjaciolka nerwica lekowa …. mialam juz 3 epizody z czego kazdy wyglada troszke inaczej chociaz skutek jest ten sam…epizod nr.1 (mial miejsce 9 lat temu) – nawet nie bylam swiadoma co to jest …. objawy :scisk w klatce piersiowej gdy tylko zostawalam sama w domu i mysl ze zaraz sie udusze, ciagle uczucie zmeczenia,brak zainteresowan,zawroty glowy przy wychodzeniu z domu,dziwne uczucie odrealnienia na wiekszej przestrzeni,mysli samobojcze oczywiscie skutkowalo to zamknieciem sie w domu na jakies 3 miesiace…. pokonalam sama dzieki moim znajomym ktorzy na sile wyciagali mnie z domu…epizod nr.2 ( 5 lat temu) – objawy : zle samopoczucie w sklepie przy kasie co bylo napadem paniki, ( o czym oczywiscie nie mialam wtedy pojecia) silne bicie serca,strzch przed omdleniem co strasznie mnie wystraszylo,zawroty glowy przez 24h doslownie dzien i noc !!,uczucie zmeczenia,obawa ze zemdleje na ulicy a wszyscy beda sie na mnie patrzec…udalam sie do psychiatry stwierdzil nerwice lekowa z mala agorafobia i lekiem napadowym zalecil leki i pojechalismy z leczeniem,uwierzylam w moc lekow chociaz moj psychiatra mowil mi ze to tylko narzedzie ja musze wykonac cala prace…ale ja nic nie robilam i po 6 miesiacach zaczelam wychodzic sama z domu.Terapia lekami trwala w sumie 4 lata….epizod nr.3 (2 miesiace temu) objawy : uczucie zimna,wycienczenie,niewyraznie widzenie,ataki paniki ktore mialy miejsce w domu,a przy nich wystepowalo silne drzenie rak i nog oraz lek ze za chwile oszaleje,poranne i wieczorne uczucie silnego niepokoju jak by za chwile mialo sie cos stac, lek przed znajomymi ze jak przyjda lub ja gdzies pojde i zaczne sie trzesc lub dostene ataku paniki beda sie na mnie patrzec jak na wariata,ataki paniki w metrze,przy ktorych towazyszylo silne bicie serca i uczucie ze zaraz zemdleje,strach przed wyjsciem z domu,wybudzanie sie w nocy z silnym lekiem i drzeniem konczyn,problemy ze snem,podejzewanie ze mam schizofrenie ….wzielam wolne w pracy bo wydaje mi sie ze bede miala atak paniki,albo ze zaczne sie trzesc i moj szef pomysli ze jestem nienormalna….wrocilam do lekow,ale tym razem chodze tez na psychoterapie …chetnie porozmawiam z kims kto czuje podobnie🙂 moj e-mail karolinagluzkowska@wp.pl ………pozdrawiam was serdecznie :*

 8. Anonim

   /  Grudzień 15, 2012

  Świetny artykuł, dokładnie opisane bez niepotrzebnych bajań objawy, miałem/mam dokładnie wszystkie wyżej opisane objawy, chyba tylko oprócz płaczu, ale to może być kwestia płci. Ja już swoją diagnozę mam, ale na pewno przyda się osobom które nie wiedzą co się z nimi dzieje i szukają w internecie.

 9. Natalia

   /  Grudzień 30, 2012

  Rok temu byłam w szpitalu, bardzo często źle się czułam fizycznie i myślałam że mogę być chora. Zrobiono mi badania, byłam także u psychologa. Wszystkie badania wyszły w porządku, stwierdzono że omdlenia które wtedy mi się zdarzyły kilka razy były tylko i wyłącznie na tle nerwowym, psycholog potwierdziła nerwicę i zaleciła wizyty. Ja wtedy nie rozumiałam zupełnie co mi jest (miałam 15 lat) i nie przeraziło mnie to, nie byłam po prostu świadoma tego wszystkiego. Nie pamiętam dokładnie kiedy pojawiła się u mnie nerwica, ale jest już tak bardzo długo. Oprócz tego że źle się czułam fizycznie, to można powiedzieć, że odizolowałam się od ludzi, większość czasu spędzałam w samotności bo wydawało mi się że tak będzie lepiej a przez to czułam się jeszcze gorzej. Byłam 2 czy 3 razy u psychologa, rozmawiałam z tą panią, ale nic mi nie pomogło. Później przestałam tam chodzić, właściwie nie pamiętam dlaczego (jeśli się nie mylę to w kwietniu byłam tam ostatni raz). Doszło nawet do samo okaleczania się. Pamiętam, że raz pocięłam swoje uda w tylu miejscach, że cały czas wypływała krew i tak mnie to bolało,że ledwo chodziłam. Wydawało mi się, że w ten sposób nie będę czuła bólu psychicznego, tylko fizyczny, nienawidziłam siebie, świata, wiele razy chciałam umrzeć i myślałam o samobójstwie. Teraz z perspektywy czasu uważam to za głupotę, nie zrobiłabym tego teraz. W tym roku udało mi się trochę rzeczy zmienić w swoim życiu m.in poznałam fajnych ludzi, co mi bardzo pomogło, stałam się bardziej weselsza i uśmiechnięta, dostrzegłam kolorowe barwy życia😉, mogę też powiedzieć że lubię samą siebie. Tylko niestety często jest tak, że zupełnie nie rozumiem siebie, smucę się, jak jest w miarę dobrze, to i tak czymś się martwię. I napady lęku, które są straszne. Płaczę wtedy bardzo mocno i długo, czuję ogromny strach, pustkę, bezsilność, boję się (chociaż nie potrafię powiedzieć dokładnie czego), nie mogę zasnąć (noce są najgorsze). Bardzo często czuję, że serce mi bardzo mocno i szybko bije, nawet teraz to czuję, czasami pocą mi się ręce ze strachu i ogólnie czuję się okropnie fizycznie. Chciałabym mieć takie można powiedzieć normalne życie jak każdy w moim wieku (16 lat), korzystać z życia tak jak się da, mieć mnóstwo przyjaciół, chłopaka itd. Ale tak już chyba nigdy nie będzie i to jest najgorsze. Brak mi wiary w siebie, mam wrażenie że marnuję swoje życie.😦 Od kilku dni przeglądam różne artykuły w internecie o nerwicy, cieszę się że trafiłam na tego bloga, szczerze mówiąc nie spodziewałam się że jest tyle osób którzy także męczą się z tą chorobą. Myślałam, że jestem z tym sama i nikt mnie nigdy nie zrozumie. Więc jeśli ktoś chciałby ewentualnie porozmawiać o tym, to podaję e-mail: riotgirl78@wp.pl😉 Zastanawiam się czy wybrać się do psychologa lub psychiatry?, liczę na to że pokonam tą chorobę i będę wreszcie zupełnie szczęśliwa. No cóż, rozpisałam się trochę… Pozdrawiam wszystkich!🙂

 10. Ewa

   /  Styczeń 11, 2013

  czy tylko ja nie widzę nic pod wpisem depresja?
  mam wątpliwości czy brać antydepresanty zalecone przez psychiatrę, czy ktoś móglby się wypowiedzieć na ten temat? lekarka stwierdziła depresję i nerwicę, ale ja jestem pewna, że choruję „jedynie” na nerwicę i jakoś nie mam przekonania do antydepresantów

 11. natalia

   /  Luty 8, 2013

  Bardzo, bardzo dziękuję za artykuł, który w dniu dzisiejszym postawił mnie na nogi.
  A już wymyślałam dla siebie kolejną chorobę i już byłam bliska poddania się, zatem wielkie dzięki.

 12. Anonim

   /  Luty 12, 2013

  Witam wszystkich🙂 natalia nie wymyślasz sobie choroby. Ja też tak myślałam.
  U mnie wszystko zaczęło się ok 4 lata temu. Pierwszy atak napadu lękowego był straszny. Stałam w sklepie i momentalnie zakręciło mi się w głowie, zrobiło mi się gorąco i myślałam, że zemdleję. Potem zdarzało mi się to jeszcze kilka razy. Poszłam z tym do lekarza rodzinnego, zrobiła mi badania krwi, EKG. I wszystko było w porządku. Miałam 25 lat. Usłyszałam od niej, że „MŁODZI LUDZIE TAK MAJĄ”. Więc skoro ta mają, musiałam z tym żyć. Jak czułam, że nadchodzi taki atak, starałam się go stłumić. I jakoś z tym żyłam. Potem zaszłam w ciążę, urodziłam synka. I znowu zaczęły się te napady, ale stały się większe i częstsze. Doszło do tego, że bałam się wychodzić z domu, na spacery z dzieckiem, do sklepu. Bałam, że się przewrócę, zemdleję.
  W marcu wracam do pracy i musiałam zacząć działać.
  Na początku grudnia 2012 roku poszłam pierwszy raz do psychiatry. Siedziałam u mniej pół godziny, wysłuchała mnie i od razu postawiła diagnozę – nerwica lękowa. Byłam szczęśliwa, że nie zwariowałam i to naprawdę choroba, którą trzeba leczyć. Dostałam leki antydepresyjne i skierowała mnie do psychologa. I co miesiąc się umawiam na wizytę. Już jest lepiej. Chociaż wiem, że całkowite wyleczenie nie nastąpi tak szybko.
  Żałuję, że wcześniej nie poszłam do psychiatry. Może to choróbsko nie rozwinęło by się tak bardzo. Mam nadzieję, że pokonam tą chorobę.
  Cieplutko pozdrawiam.

 13. Anonim

   /  Luty 25, 2013

  Ja również dziękuję za ten artykuł,bardzo mi pomógł.Pozdrawiam

 14. Zośka

   /  Marzec 3, 2013

  Te stany lękowe są okropne. Myśli samobójcze, które prześladowały mnie przez długi czas. Bałam się, że nie wytrzymam i któregoś dnia to zrobię. Do dziś trzymam w szufladzie przeterminowane lekarstwa które przepisała mi psychiatra. Teraz dzięki córce ponieważ wiem, że jej byłoby bardzo ciężko gdyby mi się coś stało wyleczyłam się z tego. Ani mój mąż ani syn i mama nie byli osobami dla których chciałam żyć. Stwierdziłam, że oni sobie poradzą. Także, żyję dzięki córce🙂 no i pani doktor która dała mi zwolnienie lekarskie i nie musiałam chodzić do pracy. Bałam się wieczorem zasypiać, bo wiedziałam, że rano muszę iść do pracy. Także nie spałam pół nocy a rano musiałam iść do pracy😦. W pracy bóle głowy, zaburzenia widzenia, mdłości, brak apetytu itd. Gdy byłam na zwolnieniu lekarskim, leżałam w łóżku do 15.00. Nie interesował mnie dom i rodzina. Nie dałam wyciągnąć się na zakupy. Najlepiej czułam się w domu i chodziłam na spacery z psem niedaleko domu. Trwało to ok. pół roku. Moi rodzina poradziła mi żebym zwolniła się z pracy i tak też zrobiłam. Złożyłam wypowiedzenie z pracy i powoli wróciłam do równowagi. Pomogła mi rodzina i przyjaciele. Niestety są takie momenty, że trudne chwile wracają …
  Pozdrawiam wszystkich.

 15. Ola

   /  Marzec 25, 2013

  Po przeczytaniu wszystkich komentarzy, dochodzę do wniosku, że mam to samo. Zaczęło się od zwykłych nerwów, później doszedł ból brzucha. Skierowano mnie na wszystkie badania, okazało się, że to lamblie a oprócz tego zapalenie pęcherza. W sumie cieszyłam się, że będzie to szybka kuracja lekami i po problemie, jednak ból brzucha nadal pozostawał. Po całej terapii lekami czuje, że główną przyczyną złego samopoczucia nie były lamblie, a nerwy. Schudłam 7-8 kg,nie mam apetytu, a jak już zjem nawet jedna kanapkę to czuje się tak pełna, że żałuje tego że to zjadłam, nie mam na nic siły, codziennie płacze, chociaż nie ma konkretnego powodu, odizolowuje się od ludzi, udaje że jest wszystko w porządku a tak naprawdę boję się gdziekolwiek wyjść, bo od razu czuje ucisk w klatce piersiowej, chociaż i tak mam tachykardię od 6 lat. Od kilku dni mam dziwne myśli, jestem po prostu wykończona tym wszystkim, ale wiem, że mam obok siebie rodzinę, chłopaka, przyjaciół.Teraz czekam na wizytę u psychologa, mam nadzieję, że szybko stanę na nogach, za dużo mam planów, żeby je ot tak przekreślić.
  Pozdrawiam wszystkich cieplutko i czekam na jakiekolwiek rady.

 16. marta31

   /  Marzec 26, 2013

  Dziękuję Ci za tego bloga..

 17. sophistic8ed

   /  Marzec 26, 2013

  Super blog, stawia na nogi.
  Ja choruję już piąty rok i żałuję że wcześniej nie mialam takiej wiedzy o swojej chorobie i pozadnie nie wzielam sie za jej leczenie.
  Od jakiegos czasu bardziej staram sie aby pokonac moja chorobe: duzo czytam o nerwicy, bylam u psychiatry, mam skierowanie na psychoterapie i jutro ide sie na nia zapisac, chodzę na zajecia choreoterapi i trafilam na genialną książke, ktora bardzo mi pomaga w mojej autoterapii i chcialam polecić ją rowniez Wam i mam nadzieje ze dzięki niej bedzie Wam moze troche łatwiej tytuł : „oswoić lęk” judith bemis i amr barrada, polecam i serdecznie pozdrawiam.
  jezeli ktos ma pytania podaję maila sophistic8ed@o2.pl 😉

 18. Doda

   /  Marzec 30, 2013

  Witam. Cieszę się ze znalazłam ten blog.:) . CZytając to wszystko naprawde można lepiej sie poczuć. Mój problem zaczoł sie ok. miesiąc temu. Męczyłam sie z bezsennością jakieś 2 tygodnie. męczyłam sie co noc, aż w końcu zaczęłam sie bać tych wieczorów. Pewnej niedzieli gdy położyłam się by oglądać TV(martwiąc się już że nie bede mogła spać) źle się poczułam. Miałam uczucie że serce przestaje mi bić, szybko się podniosłam odkaszlnełam i się zaczeło szybkie bicie serca. Chodziłam przy szeroko oknie otwartym, miałam duszności i uczucie że zaraz zemdleje. Długo mi to nie przechodziło, aż w koncu obudziłam mojego chłopaka i pojechaliśmy do szpitala. Tam zrobili mi EKG w którym wyszło że mam rytm zatokowy… i podali mi tabletkę na zwolnienie bicia serca. Odczekaliśmy tam jeszcze z jakąś godzinke, ponieważ bałam sie ze coś mi sie jeszcze stanie , ale było wszystko okej , uspokoiłam sie i jechalismy do domu. Potem od tego wydarzenia przez jakieś 3 tygodnie zdarzały mi sie takie zawroty głowy i duszność starałam sie wtedy uspokoić i przechodziło. Lecz jednej soboty znowu do szpitala pojechałam bo bałam sie o swoje serducho tam zrobili mi usg serca i ekg i znowu wszystko ok . podali mi kroplówkę na uspokojenie i do domku.
  Wspomne jeszcze ze przez ten czas chodziłam jeszcze do lekarza kardiologa , który też kierował mnie chyba z 5 razy na ekg. i mówił kobito wszystko jest dobrze to sie dzieje tylko jak sie denerwujesz. Masz jakieś problemy pyta? mówie ze tak ze mysle o tym ze coś mi jest…. ze rak ze zawał ze jakiś guz mózgu itp. i powiedziała dziewczyno idz do psychiatry bo w depresje wpadniesz. No i zgłosiłam sie prywatnie do psychiatry ponoć bardzo dobrej „w Gdyni” która stwierdziła u mnie nerwice lękową…. Zapisała mi lek Cital 20mg. i Hydroxyzynium 25mg by brac doraźnie gdybym czuła że coś zaczyna się dziać.
  Cital pierwszy raz wziełam dziś, bałam sie rano że coś po tym mi się stanie, bo przeczytałam ulotkę ; ////// . nie potrzebnie. pisało że nie stosować gdy się ma problemy ze sercem. a ja się właśnie o to cały czas martwię . Cital będzie działać dopiero po 2 tygodniach. jestem bardzo ciekawa rezultatów. Serdecznie POZDRAWIAM

 19. Doda

   /  Marzec 30, 2013

  dodam jeszcze, że mam różne skojarzenia😦 gdy słyszę pogotowie na sygnale, myśle ze jadą do mnie , albo gdy słyszę w telewizji o smierci lub pogrzebie odczuwam że to są jakieś znaki kierowane do mnie, że mam sie na to przygotować. Bezpiecznie się czuje jak mój chłopak jest przy mnie , bo wiem ze gdyby cos sie działa zaraz mogę z nim pojechać do szpitala. Codzienniie nie mogę sie doczekac kiedy wróci z pracy, a już wgl jestem szczęśliwa jak ma wolne, np tak jak dziś i jutro i jeszcze dodatkowo poniedziałek. Kilka razy dziennie mówię mu że go bardzo kocham, bo boje sie że nie zdąże się z nim pożegnać😦 .
  Jest to wszystko straszne… Chciałabym juz wrócić do normalnego życia.
  Życzę wszystkim ZDROWYCH i BEZ LĘKÓW Świąt Wielkanocnych.

 20. Doda, nawzajem Tobie zdrowych i spokojnych swiat.
  Fajnie ze dosyc szybko odkrylas swoja chorobe i nie miala ona czasu aby sie bardzo rozwinac. Tabletki napewno pomoga, tez bralam Cital i po 2-3 tygodniach lęki nie byly juz tak silne. Z ‚doswiadczenia’ radzilabym Ci oprocz tabletek wziac sie za jakas terapie u psychologa. Oczywiscie tabletki moga Ci pomoc i zupelnie wyleczyc z lęków jednak ze swoich przezyc i wielu historii innych osob wiem ze czasmi pomagają one jedynie na okres ich brania. Polecam wizyty u psychologa i jako autoterapię ksiazke „oswoić lęk” judith bemis i amr barrada😉

 21. jarek

   /  Kwiecień 3, 2013

  Witam.Dziekuje za ten artykul.Czytajac go zaczelo mi byc lepiej.Chyba to rzeczywiscie nerwica.Procz opisanych objawów mam czeste bole w skroniach i ucisk w gardle.Czy komus jeszcze sie yo przytrafia?pozdrawiam Jarek

 22. cześć Jarku, bóle w skroniach i ucisk w gardle to też objawy nerwicy, zwłaszcza jeżeli nasilają się podczas ataków lęku. niestety wiele jest różnych objawów ale wszystko da się zniwelować, pozdrawiam😉

 23. jarek

   /  Kwiecień 4, 2013

  Serdecznie dziekuje.Bede sledzil forum.Pozdrawiam

 24. Monia

   /  Kwiecień 10, 2013

  Witam wszystkich nerwicowców. Niestety widze, ze jest nas coraz więcej. Na szczęście istnieje internet i fora takie jak to gdzie możemy się nawzajem wspierać. Moja nerwica zaczela się kilka miesięcy po śmierci bliskiej mi osoby. Zaczelo się od choroby tarczycy a potem już szlo po kolei. Budzilam się w nocy i czułam ze dretwieje mi cale ciało, serce zaczyna walic jak oszalale i nie mogę zlapac tchu.wzywalam pogotowie a Ci twierdzili ze skoro choruje na tarczyce to na pewno jest to spadek wapnia i szprycowali mnie dożylnie wapnem potem kazali pic codziennie az po zrobieniu badan okazało się ze mam go o wiele za dużo. potem doszly problemy z oddychanie, drgawki całego ciala, zaburzenia mowy, szybkie bicie serca, skoki ciśnienia, wieczne leki, przed choroba, przed smiercia przed wszystkim.balam się zostać sama w domu, sama zasypiać w pokoju. uspokajam się w nocy tylko wtedy kiedy spie u swojego chłopaka. Od kilku dni mam ciagly ucisk i bol w klatce piersiowej i jakby podskawkiwanie serca, może to arytmia a może tylko moja wyobraznia. sama już nie wiem. mysle sobie ze te bole mogą być od kregoslupa bo mam stwierdzona duza wade kregoslupa szyjnego. ale obstawiam raczej ze nerwica. jedno jest pewne, wmawiałam sobie już chyba wszystkie choroby swiata. no i ciagle mam stan podgorączkowy co wskazuje ewidentnie na to ze organizm jest w ciaglej gotowości nerwicowej🙂 pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i wierze ze wszystkim uda się nam z tego wyjść. Jestesmy silniejsi od nerwicy, pamiętajcie!!! podaje swojego mejla gdyby ktoś chciał pogadać, może wtedy będzie nam lzej: monis900@o2.pl

 25. Anonim

   /  Kwiecień 12, 2013

  witajce ja na nerwice lekowa cierpie bardzo dlugo bo z roznymi okresami nawrotow okolo 20 lat objawow mam tyle ze trudno je opisac obecnie oslabieni drzenie miesi bole miesni szczegolnie nog o dusznosciach zawrotach glowy oslabieniu , lęku nawet przy robieniu zakupow nie wspomne zycie dla mnie stalo sie barzo ciezkie obecny tak silny nawrot choroby mam po smierci mojej mamy i babci mam kochajacego meza corke z ktore jestem dumna ale ta choroba jest silniejsza odemnię wiem ze chce zyc ze musze sobie ztym poradzic neurolog stwierdzil nerwice obecnie biore trzeci dzien lexotan pomagal mi wczesniej imam nadzieje ze teraz tez mi pomoze nie biore go dlugo pozniej zmniejszam dawki i spokojnie z tego schodze dla mnie jest dobry bo szybko dziala na lęk i objawy powoli ustepuja widze ze wiele osób cierpi tak jak ja wiec trzymajcie sie i nie mozemy sie poddac

 26. Diana

   /  Kwiecień 17, 2013

  Witam. Ja także od ok 6 lat zmagam sie z nerwica lękową . miałam porobione wiele badan eeg, ekg ,rezonans glowy, usg , morfologie i inne badania z krwi oczywiscie wszystko dobrze wychodzilo Moje stany byly bardzo rozne z przerwami ostatnio od miesiaca znow zaczelam sie złe czuc. dokuczaja mi bole w klatce piersiowej, bole glowy ,nudnosci zaawroty glowy zaburzenia rownowagi, uderzenia goraca przyspieszny puls wrazenie ze sie udusze ze sie udławie ze zemdleje i umre .boje sie wychodzic z domu bo wtedy moje objawy sie poglebiaja mam takie lęki przed wyjsciem ze wydaje mi sie ze jesli wyjde to cos mi sie stanie.Ciagle czuje niepokoj w ciele i w klatce.nie potrafie normalnie myslec ciagle wymyslam sobie choroby ze to nie nerwica tylko pewnie jakis rak albo sm itp od 4 tyg biore nowy lek Andepin ale jak narazie nie widze poprawy .

 27. wiolator36

   /  Kwiecień 19, 2013

  Witaj Diano powiem ci jakbym siebie słyszała takie same objawy od 12 lat cierpie na to świństwo które niszczy mnie od środka u mnie jeszcze mam straszne napieęcie w żołądku i brzuchu mam takie po bokach dwie twarde gólki tak jakby mi się ściągnęły mięśnie to jest straszne uczucie nie mogę oddychać zresztą całe moje ciało jest napięte jak struna . Taki niestety nasz los widzę że jest bardzo wiele osób na to cierpiące ale tylko w komputerze na codzień nie ma wokół mnie takich ludzi więc czuję się samotna .Jeżeli ktoś chciałby popisać sobie to mój e-mail rogwiol@wp.pl

 28. Justi.

   /  Kwiecień 21, 2013

  Witam nerwuskow…mam 53 lata, od 27 roku zycia walcze z nerwica lekowa. W moim przypadku prawdopodobnie spowodowala ten stan tarczyca , albo genetyczne obciazenia (odkad pamietam juz jako dziecko bylam lekliwa). Moje zycie to ciagla walka z lekiem…a wlasciwie trudno nazwac to z y c i e m…to namiastka tego co powinno sie czerpac zniego..To co powinno cieszyc wywoluje leki..
  Objawow nie bede pisac, bo to tylko powielanie tego co Wy wczesniej opisaliscie. Mam prosbe, moze ktos z podobnym stazem napisze do mnie justina1960@interia.pl

 29. iwa-maria

   /  Kwiecień 25, 2013

  Witam serdecznie, ja już od kilkunastu lat ma nerwice lękową, od 17 lat-co kilka dni biorę jedną tabletke Tranxene – 5 mg i to mi starcza. Co kilka lat mój stan się bardzo pogarsza, muszę iść do lekarza psychiatry, ja wtedy biorę przez około 3 do 6 miesięcy lek o nazwie CIPRAMIL 20 mg- jedną tabletkę dziennie. Tabletki są dość drogie, jedno opakowanie ( 28 tabl.) kosztyje około 120 zł. Dla mnie ten lek jest rewelacyjny, brałam inne środki, ale żadne nie były tak pomocne!!!
  Bardzo dziękuję autorce za ten wpis – jest doskonały, dokładnie opisuje wszystkie objawy nerwicy lękowej.
  Teraz znowu mam gorszy okres w moim życiu, półtora roku temu w ciągu trzech miesięcy pochowałam ojca i męża, trudno mi z tym się pogodzić. Myślę, że do końca swoich dni z tą chorobą będę walczyć, nie wierzę, że kiedyś zupełnie wyzdrowieję!!!!
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 30. Kasia

   /  Kwiecień 25, 2013

  Ja choruje 4 rok,od miesiąca mam nawrót eh Mam już dość,boję się sama zostawać w domu a o wyjściu na zakupy to mogą tylko pomarzyć.Na okrągło robi mi się słabo,i mam zawroty głowy.Uderzenia gorąca,mrowienie dłoni masę innych objawów.Jak ktoś ma ochotę popisać na ten temat to zapraszam serdecznie steysy2@wp.pl albo nr tel 889-887-939.Pozdrawiam wszystkich borykających się z tym cholerstwem

 31. Milenka

   /  Maj 2, 2013

  Witam wszystkich borykających się z tym dziadostwem . Na nerwicę choruję od 13 lat, .zaczęło się jak miałam iść na zabieg bardzo się bałam .Po zabiegu miałam trudności w oddychaniu i strach przed szpitalem .Wróciłam do domu nie ustępowało bałam się zostać sama bo myślałam ze zaraz umrę. Poszłam do psychiatry dostałam miansarin ale niestety nie pomógł przestałam go brać dawałam rade sama .Od 4 lat wzięło mnie mocniej bałam sie zostawać w domu sama, nie lubiłam jak ktoś przychodził jak miałam wyjść na dwór to myślałam ze zaraz się przewrócę zawroty ,brak powietrza i taka roztrzęsiona szybsze bicie serca i strach że mam raka Boję się lekarzy zaraz mnie dusi jak nie myślę o tej chorobie jest ok ale tylko pomyślę zaraz mi brak powietrza i czuję taki niepokój . biorę teraz Asertin 50 ale czuję że już mi nie pomaga bo to dziadostwo wraca i trzeba będzie iść do lekarza może zwiększy dawkę serdecznie wszystkich pozdrawiam

 32. ludzie

   /  Maj 10, 2013

  jakie leki jak leczyc

 33. Anonim

   /  Maj 14, 2013

  Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję za ten wpis.
  Podniósł mnie na duchu…

 34. derebess

   /  Czerwiec 3, 2013

  O, to już mam prawie 100% pewność, że mam nerwicę. Najgorsza jest fobia społeczna, przez to jestem samotnikiem. Kurde, męczę się z tym od 6 lat i nie wiem co mam ze sobą zrobić. Byłem jakiś czas na terapii u psychologa, ale zrezygnowałem bo nic nie pomagało, a skończyła mi się cierpliwość. Od kilku lat zbieram się zeby znaleźć jakąś pomoc, bo czuję, że już mi psychika wysiada. Czy orientuje się ktoś gdzie w kielcach jest jakiś tani specjalista w tej dziedzinie? Albo jakby ktoś mógłby mi napisać jak się zabrać za leczenie tego gówna, bo mam 20 lat z czego 6 ostatnich lat to masakra, może jest jakaś nadzieja
  derebess@gmail.com

 35. witam wszystkich:)
  Moja nerwica zaczela sie jak mialal 21lat teraz mam 28 ,to bylo ok godz 22
  wrocilam z zakupów z kolezanka chciałąm sie połozyc ale cos nie dawało mi zasnąc jak zamykałam oczy to cały czas widziałam błyskające białe światełka natomiast chwile pozniej zrobiło mi sie strasznie nie dobrze i wymiotowalam cala noc do tego drzenie rak ogólnie to cala sie trzesłam bałam sie sama nie wiem czego i straszne nie mogłam utrzymac rownowagi .Rano pojechalam do szpitala oczywiscie szybko mnie zbyli ,dostalam cos na uspokojenie i BETASERC lek na te zawroty do domu,pozniej meczylam sie bardzo długo cały czas szpital lekarze badania oczywiscie wszystkie byly dobre eeg,ekg,tomografia cały czas bylam przekonana zee napewno mam cos w głowie jakiegos góza albo cos innego ,bralam duzo roznych leków raz czulam sie lepiej raz gorzej dopiero kiedy trafiłam do szpitala na oddzial psycho -somatyczny tam po dłuzszym leczeniu objawy ustapiły dostawalam taki lek PERNAZINIUM,oprocz tych zaburzen rownowagi bo odkad sie pojawily tak sa ze mna przez 7 lat ale nie zawsze sa silne da sie wytrzymac, no i te nie miarowe bicie serca co tez dało sie ogarnac bo przechodziły po zwyklych ziolowych kropelkach Cardiol C (polecam tylko troche usypiaja).I tak to wlasnie sie zaczeło ,myslałam ze to juz nie wroci ale niestety wrociła i to z podwójna siła.Od 24 kwietnia 2013 podjelam prace jako przedstawiciel handlowy ,na poczatku bardzo mnie cieszyła ta praca az tu nagle po 3 tygodniach jadac w trase poczulam straszny lęk taki od srodka ,pozniej kolatanie serca ,zgłosialm sie do lekarza przepisal mi propranolol 3 razy dziennie i pramolan i własnie po tym pramolanie dostałam ataku paniki nie wiem dlaczego podobno nie mozna tych lekow laczyc ze soba.Pozniej to juz było tylko gorzej musiałam wziac wolne bo po nocy spedzonej w szpitalu(to bylo w piatek) nie mogłam usiasc za kierownice ,nie chcialam stracic tej pracy wiec w poniedziałek z zacisnietymi zebami pojechalam w trase ale dalej to samo podjechałam pod 1 punkt i po porostu organizm odmawial mi posłuszeństwa nie mogłam wysiasc z samochodu czułam straszny lek ,strach,i takie dziwne uczucie ciezko to opisac jakby nie realne postrzeganie rzeczywistosci ,wrocialm do domu ale było jeszcze gorzej strach przed jutrem co bedzie jak sie bede czula jedna wielka masakra, jak sie budziłam rano to juz czułam ze jest mi niedobrze od zoładka ,i niestety zrezygnowalam z pracy .Ale to nic nie dało na nastepny dzien znowu pogotowie i te straszne objawy ze umieram ,slabo dziwnie duszno i wszystko wokol mnie takie dziwne jakby nie realne, zabrali mnie do szpitala dostalam relanium troche bylam oszolomiona spiaca ale lęk ustapil tylko lęk i strach dostalam lek do domu NEXPRAM 10 mg zazyłam rano i ok godziny 10:00 (to było dzisiaj 07.06.20013) dostalam nastepny atak słabo dziwne zimne mrowienie rak uczucie ze umieram krzyczałam zeby ktos mnie ratowal przytulałam siostre tak mocno ze nioe mogła bidulka oddychac ,moja siostra i mama byly tak przerazone ze same potrzebowały lekarza masakra ,pogotowie zabrało mnie do szpitala tam przyszła do mnie pani doktor bardzo mila przynajmniej wysłuchala mnie co mam do powiedzenia i stwierdziła ze to nerwica lekowa dostałam dodatkowo AFOBAM 10mg w razie ataku no i leczenie w poradni bo stwierdziła ze na oddzial sie nie nadaje ,poniewaz tam sa bardzo ciezkie przypadki i moj stan mogłby sie pogorszyc .Teraz siedze sobie w domku sama bo wszyscy w pracy dziwne wogole ze nie chce mi sie spac po tym zastrzyku z relanium ale najwazniejsze ze jestem w miare spokojna i postanowiłam cos poszukac tutaj i widze ze nie jestem sama :)Powiem jeszcze ze jak ktos tego nie przezyl to nie uwierzy ze az tak nerwica moze wykonczyc .Bardzo serdecznie pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia,jesli ktos by chcial sie podzielic swoimi objawami itd to bardzo chetnie popisze marzena25-1985@tlen.pl

 36. Anonim

   /  Czerwiec 9, 2013

  z winy lekarza ktory przepisał mi lek stereidowy -zastrzyki-na bol gardła doznałam nerwicy lekowej ;mowiłam ze choruje na serce ale doktor mowił ze nic nie bedzie po tym leku ;wiec poprosiłam sama pielegniarke o zmiejszenie dawki zastrzyku i tak zrobiła ,ale nie chciała. po paru godzinach ,musialam wzywac pogotowie tętno miałam bardzo wysokie, przy podaniu mi leków zyły na rekach mi pekały krew tryskała, myslałam ze serce wyskoczy mi gardłem . nigdy nie miałam nerwicy lekowej od tego czasu boje sie nawrotu tego co mnie spotkało po tym zastrzyku który miał mi pomuc wyleczyc gardło czy ten lekarz powinien za to poniesc jakąs kare walcze zchoroba od czterech miesięcy, ewa

 37. Renee

   /  Czerwiec 23, 2013

  Ja mam to samo co wszyscy tu piszą plus piski,dzwonki, jazdę w głowie……Wszystko można pokonać, przyzwyczaić się ale trzeba czasu….Teraz odstawiam psychotropy i mam nadzieję, że to ku….stwo pozwoli mi jako tako żyć…Dodam, że jak uciskam skórę głowy to piszczenie, dzwonienie słyszę o 3 tony głośniej….A jak ktoś nie może sobie tego wyobrazić to te doznania w głowie są jak piszczący pasek klinowy w aucie i tak 24 ha na dobę i tak od lutego 2012r……Jazda na maxa i nie zwariowałam!!!!Przy okazji szczypie mnie skóra na rękach.Fajnie-przynajmniej wiem że żyję:)

 38. Anonim

   /  Czerwiec 27, 2013

  Witam mam na imie Martyna mam wszystkie obiawy ktore opisujecie chce isc do psychiatry ale wstydze sie i boje gdy jestem w publicznych miejscach strasznie drzy mi cialo z tego powodu zwolnilam sie z pracy jestem pewna ze jak pojde do lekarza bede sie trzasc wiec chcialam sie dowiedziec jak wy sobie poradziliscie z pierwsza wizyta u psychiatry. Dodam ze obiawy mam od kilku lat ale jakies 3 miesiace temu na pogrzebie dziadka sie naslilily moj narzeczony musial mnie trzymac bo mialam uczucie ze zemdleje cale cialo mi drzalo i przyspieszone bicie serca nie moglam sie uspokoic przez 2 godziny od tamtej pory mam tak codziemnie juz nie wychodze sama z domu tylko w towarzystwie. Wczesniej mi to az tak nie przeszkadzalo bo obiawy nie byly widoczne dla innych ale odkad drzy mi cialo wstydze sie ze inni to zobacza. Prosze o jakakolwiek rade tina0609@wp.pl Pozdrawiam wszystkich🙂

 39. wanessa

   /  Lipiec 7, 2013

  po prostu pomocy i nic więcej. ta choroba już całkiem mnie zabija.

 40. Judson

   /  Lipiec 27, 2013

  Nerwicę już mam od jakiegoś czasu, czasami aż nie wiem co mi się dzieje w głowie. Miliony myśli tylko te takie przerażające na sekundę. Boję się ludzi, boję się do nich odezwać, nawet do własnej połowki. Najgorsze to, że poszłam do pracy, właśnie do sklepu,pełno nowych twarzy, na ich widok aż serce mi wyskakuje z klatki.. A tu trzeba pracować.. Udawać, że wszystko gra.. Ręce mam tak spocone… Wiem, że tam nie mogę pracować, bo jeszcze trochę, a naprawdę zwariuję.. Wychodząc z domu jestem pełna obaw czy jakiegoś sąsiada nie spotkam, by nie móc się wysilić powiedzieć ” Dzień dobry”.. Ona naprawdę mnie zabije..

 41. MsPrevail

   /  Lipiec 28, 2013

  Witam. Około 3:30 obudził mnie atak paniki. Ból brzucha, nudności, trzęsące się nogi i to okropne uczucie duszności. Przestraszyłam się, bo już dawno nie miałam napadów. Z nerwicą lękową borykam sie od jakiś 5 lat. Oczywiście napad minął, ale boję sie już zasnąć😦 Bardzo cenny blog, cieszę się, że tu trafiłam.

 42. Hanka

   /  Sierpień 6, 2013

  Witam dołączam do Was wszystkich🙂 Objawy mam prawie wszystkie o ktorych czytałąm , byłam u psychiatry ale nic mi nie zapisała kazała iść do psychologa i poszłam ale od m-ca czuje sie żle mam ciagłe uczucie pływania jak na statku.Jutro ide do innego psychiatry .Pozdrawiam

 43. Wojtek

   /  Sierpień 7, 2013

  Przed chwilą miałem kolejny atak przez co na śniadanie dzisiaj mam przede wszystkim hydroksyzynę🙂 Epizody trafiają się średnio kilka razy na miesiąc. Dwa najgorsze, kiedy lądowałem w szpitalu na jakieś kroplówki, mam nadzieję, że mam już za sobą i nigdy nie wrócą. Polecam uprawianie sportu, najlepiej takiego z nutką rywalizacji oraz posiadanie jakiejś pasji. Pozdrawiam i trzymam za wszystkich kciuki.

 44. Hanka

   /  Sierpień 7, 2013

  Witam wszystkich 🙂

 45. Hanka

   /  Sierpień 7, 2013

  tez dostałąm dzisiaj hydroksyzyne 25mg mam brac 2x dziennie ale ja zasne w dzien po niej jak mam pracowac:(

 46. Hanka

   /  Sierpień 8, 2013

  witam;) Ta hydroksyztna jest nie dla mnie wcale mnie nie uspokaja jestem tylko taka otepiala i zawroty mam jeszcze gorsze wtedy, w poniedzaiałek mam wrocic do pracy po urlopie nie jestem wstanie nie wiem co mam robic z soba?😦

 47. Anonim

   /  Sierpień 21, 2013

  praca pomaga w nerwicy
  Iza

 48. Madziulek

   /  Wrzesień 1, 2013

  Witam ja od paru lat walcze z nerwicą i z roku na rok objawy są gorsze dziś pojechałam z moim narzeczonym i 9cio miesięcznym synkiem do miasta poszłam do fryzjera żeby obciąć włosy pani fryzjerka zdążyła mi umyć głowe po cieniować włosy i na tym sie skończyła ponieważ mój strach ,lęk szybkie bicie serca i zawroty głowy nie pozwoliły na dalszą przyjemność często się boje a jak mam gdzieś wyjść to aż ogarnia mnie strach a jak już gdzieś wychodzimy to mam wrażenie że się dusze ręce mi sie poca a do tego szybkie bicie seraca nie wiem co robić jak sobie z tym poradzić jak dalej żyć pozdrawiam wszystkich

 49. Nikagrl

   /  Wrzesień 2, 2013

  W objawach dodałabym jeszcze myśli o chorobach, uczucie, że na pewno mam raka, guza mózgu itp. Dodatkowo jest jeszcze rozsadzający ból głowy, jakby czaszka miała eksplodować od środka a mózg wyjść uszami, no i u mnie najgorszy objaw duszności. Dodatkowo drętwienie rąk, tak jakby nie miało się kontroli nad daną częścią ciała, muszę spojrzeć na np rękę i sprawdzić czy mogę nią porusyzć. Byłam już przebadana na wszystkie sposoby i wiem, że jestem zdrowa, jednak lęk jest silniejszy. Próbowałam już wszystkich rodzai leków długoterminowych, ale po 3 miesiącach tak jakby przestawały działać i znowu pojawiają się ataki i to dużo gorsze niż przed lekami. Jedyne co mi osobiście pomaga „na krótką metę” to cloranxen (polecam :)) Z nerwicą walczę od 5 lat i nikomu nie życzę przeżycia nawet jednego takiego ataku. Z leków zrezygnowałam, bo i tak nie pomagają. Teraz siedzę w domu i nawet tutaj jest ciężko, a na zewnątrz to jest nawet nie do opisania. Stale poszukuję nowych rozwiązań jak się wyleczyć. Pozdrawiam i życzę minimalnej ilości ataków🙂

 50. Agnieszka

   /  Wrzesień 5, 2013

  Właśnie zdałam sobie sprawę, że dołączyłam do grona nerwicowców. Na szczęście objawy mam od niedawna (około rok) i nie są takie straszne jak u was. Moja nerwica dotyczy chorób. Praktycznie przed każdą wizytą u lekarza lub badaniami kontrolnymi ogarnia mnie paniczny lęk, że wykryją u mnie raka. Na wiele dni przed ciągle o tym myślę i nie jestem w stanie skupić się, nie chce mi się nic robić, trzęsą mi się ręce, płonie mi twarz. Jestem jakby nieobecna co bardzo utrudnia życie mnie i mojej rodzinie. W chwili obecnej mam fobię na temat tężca. Tydzień temu starłam sobie nogę do krwi będąc na wsi. Przeczytałam w necie wszystko na temat tężca i oczywiście jest jeszcze gorzej. Cały czas wypatruję objawów i zdaje mi się, że je mam. Wczoraj miałam nawet podwyższoną temperaturę (37,5), a w nocy obudziło mnie łomotanie serca, trzęsły mi się wszystkie mięśnie co oczywiście zakwalifikowałam jako kolejne objawy tężca. Najgorsze, że nie ma na to żadnego testu (mnie pozytywne wyniki badań uspokajają) i muszę czekać jeszcze tydzień lub dwa. Prawdziwa udręka. Mogę sobie tłumaczyć jak długo chcę, że prawdopodobieństwo jest minimalne, a i tak się panicznie boję. Myślicie że psychoterapia coś by tu dała?

 51. Nikagrl

   /  Wrzesień 5, 2013

  U mnie osobiście terapia nic nie dała, ale zawsze warto skonsultować się z psychologiem i jeśli jest potrzeba z psychiatrą. Też mam podobne myśli jak ty i nawet logiczne wytłumaczenia nic niestety nie dają. Często myśląc o jakiejś chorobie potrafię wywołać u siebie „niezbędne” objawy, gorączka i inne podobne są normalką. Może jak już upewnisz się, że nie masz tężca objawy się złagodzą. Życzę powodzenia🙂

 52. Agnieszka

   /  Wrzesień 5, 2013

  Dzięki za podtrzymanie na duchu. Ja właśnie też często mam „niezbędne” objawy, które cudownie ustępują po pozytywnych wynikach badań. Nie mogę się nadziwić, że nagle tak się zmieniłam, bo kiedyś byłam niepoprawną optymistką, a nadal jestem osobą bardzo pragmatyczną.

 53. Nikagrl

   /  Wrzesień 5, 2013

  Ja stale staram się wynaleźć jakiś sposób aby radzić sobie z napadami natrętnych myśli i objawów. Często odwrócenie uwagi np sprzątaniem, gotowaniem (zwłaszcza dekorowanie ciast, rodzinę już całą podtuczyłam) , lub prasowaniem pomaga. Ważne aby skupić się na czymś innym. Najgorsze objawy związane z chorobami miałam po oglądaniu dr.housa. Miałam wszystko co pokazywali w serialu hehe wariactwo🙂

 54. Ewa

   /  Wrzesień 5, 2013

  Odwracanie uwagi nic nie daje, a właściwie wzmaga napięcie. Trzeba sobie odpuścić, przyzwolić na lęk, złe samopoczucie.
  Polecam książkę Judith Bemis Amr Barrada
  OSWOIĆ LĘK
  Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki?

 55. Nikagrl

   /  Wrzesień 5, 2013

  Gdybyś potrzebowała pogadać na priv mój email dominikamichalska@onet.eu, inne osoby też zachęcam do pisania. Pozdrawiam

 56. Nikagrl

   /  Wrzesień 5, 2013

  Gdybym sobie pozwoliła na lęk to już pewnie bym 2 metry pod ziemią leżała…

 57. Ewa

   /  Wrzesień 5, 2013

  No i dlatego polecam przeczytanie tej książki:) Wiem z czym się zmagasz, bo sama mam nerwicę lękową. Ale od tego się nie umiera, mimo, że człowiek ma wrażenie, że to już koniec. To są po prostu emocje wynikające z napięcia, z wewnętrznych konfliktów, często nieuświadomionych.
  Nie musisz mi wierzyć, szukaj dalej sposób na odwrócenie uwagi…

 58. Agnieszka

   /  Wrzesień 11, 2013

  Dziś 14 dzień to niby największe zagrożenie tężcem mija, ale ta noga mnie mrowi i ciągle tak strasznie się boję. Byłam nawet u neurologa, który powiedział, że na 99,9% nie mam tężca ale to mnie wcale nie uspokoiło. Jak walczyć z tym lękiem?

 59. Paula

   /  Wrzesień 18, 2013

  witam wszystkim o nerwicy lękowej dowiedziałam się w wieku 17 lat gdy bedac u neurologa zauważył u mnie czerwone plamy na klatce piersiowej i tak się zmagam z tą chorobą 10 lat. najpierw nieprzespane noce panika że nie mogę usnąć ,bałam się kolejnych nocy.. zaczęły się wizyty u neudologa kardiologa ( z nadciśnieniem) różne badania eeg,ekg w normie miałam przez to problemy w szkole bałąm się tam chodzić bo wiedziałam że tam będę się stresować zaczęłam chodzić do psychologa szkolnego . skończyłam szkołe ale problemów nie brakowało ( ojciec alkoholik ,ucieczki z domu życie w strachu od małego dziecka..) nie radziłam sobie z niczym depresja która trwa do dziś. poszłam do psychiatry rozmowy trochę mi pomogły ale nie na długo ,ulgę przynosiło cięcię sobie nadgarstków nożem, szkłem cockolwiek aby tylko widzieć krew i aby bolało,,, nadal czuję dziwny lęk że coś się stanie spadnie coś na podłogę ,stuknie puknie jak jest cisza a mnie stawia na równe nogi z szybszym biciem serca. najgorsze sa ataki gdy się czymś bardzo denerwuję nie mogę się opanować płaczę krzyczę całe ciało mi drży wygłada jak bym miała padaczkę trzeba mnie trzymać oczywiście wysokie ciśnienie i wzywanie pogotowia. nie imiem sobie poradzić nawet teraz pisząc czuje się przerażona „niczym” mam cudownego chłopaka przy którym czuje się bezpieczna i powinno się niby pomału wszystko poprawiać ale tak nie jest jestem ciagle smutna nie chce mi się z nikim rozmawiać dochodzi do tego ze czasem nie umiem zdan dobrze wymawiać plataja mi się siedziałabym tylko w ciemnym pokoju kilka razy myslalam nawet o samobójstwie,,proszę pomóżcie w jaki sposób chodz na chwile sobie pomóc. jeżeli ktoś ma podobnie jak ja albo po prostu chce się wygadać tak jak jest w moim przypadku proszę pisać na maila paulinkag@onet.pl

 60. AngeloS

   /  Październik 11, 2013

  Bardzo dobry artykuł !!!! ♥
  Witam , nerwica dopadła mnie półtora roku niespodziewanie dwa dni po wyjezdzie brata a wyglądało to tak :
  była sobota , szłam na kawę do siostry i mamy na podworku i w penym momencie poczułam dziwny ból brzucha ktory zmusił mnie do skorzystania z toalety ale zaraz po wyjściu z niej zupełnie zwaliło mnie z nóg dosłownie .Dostałam takiego ataku że chodziłam na czworaka po trawie , siostra szybko rozpuścila mi multiwitamine z żeńszeniem ale bylo jeszcze gorzej.Myslac ze to byc moze jakies 3dniowe problemu żoładkowe udałam się do lekarza ktory zbadal i przypisal leki ktore jak sie okazalo nie pomagaly bo biegunka nie ustapila , a ja przez kolejne dni czułam jakbym umierała wciaz od nowa , w ciągu dnia kilkakrotnie .Wciąż to trwało wiec poszlam do lekrza ktory skierowal mnie na badania , ktore wyszly dobrze i pozniej wypisal lek uspokajajacy ktory delikatnie tylko zalagodzil wszystkie paskudne objawy nerwicowe , a troche ich jest .
  Siostra pokierwala mnie do dobrego specjalisty , gdzie otrzymlam leki i wsparcie i po jakims czasie zaczelo ustepowac , ale wciaz jest tylko ucze sie z tym zyc.Bardzo ważne jes dobre , pozytywne myslenie( choc wiem ze to nie łatwe jednak nauczylam sie tego ).Poznalam tez wpsaniala dziewczyne ktora miala objawy zblizone do moich i wsparła mnie wtedy , kiedy bylo mi najtrudniej ze sobą ( moj owczesny partner stwerdzil ze musze wiedziec co mi jest , ze to jakies glupoty sa i zebym sie ogranela bo inaczej w ciagu odejdzie – oczywiste jest to ze odeszlam od niego, po 10latach zwiazku nie chcialam sie pograzac czujac ze nie masz szacunku do mnie , o miłości nie wspomne…
  Mój Ojciec był alkoholikiem w domu panował rygor i dyscyplina ( lanie i ćwiczenie nas bylo na porzadku dziennym)
  Uwazam ze bardzo wazne jest poztywne myslenie , wypelnianie sie dobrem .
  Negatywne , złe nakręcają nasz organizm ktory odbija to na naszych narzadach i samopoczuciu , wiem to sama po sobie , a to błedne koło .Trzeba włożyć dużo pracy w siebie b mogło być lepiej.Ponadto staram sie czytac i wiedzieć o nerwicy jak najwięcej. to tyle chyba
  Pozdrawiam wszystkich Nerwicowców , ony nerwica wszystkim odpuściła

 61. Anonim

   /  Październik 23, 2013

  witam, też od kilku lat leczę się na nerwicę, efekty nie szczególne. Najgorzej jest gdy boli mnie w klatce piesiowej , uciska czasami kłuje, wtedy zawsze dopada mnie myśl, ze to zawał, którego napewno nie przeżyję. Już kilka może klikanaście razy miałam robione EKG i badania z krwi, które nie potwerdziły moich obaw. Jednak wczoraj znów dość silny ból, tym razem prawa strona na przeciewko serce i na przestrzał plecy. Również z bólami po środku klatki piersiowej i w okolicy serca. Czy to również , naperno objawy nerwicy ? czasami mam też tak, że dopada mnie uczucie, że zaraz zemdleję (jeszcze się to nie zdażyło), albo że cos mi się robi z oczami (nie wiem co), lub że drętwieje mi język, uczucie jakby bujania, jak chodzę lub, że zaraz zwariuję itp. Biorę leki obecnie parogen i xanax (na noc). Nie wiem co robić dalej, jestem już zmęczona, codziennie mam jakieś dolegliwości. Jak żyć i pracować?

 62. Agnieszka

   /  Październik 23, 2013

  Nie poddawaj się. Spróbuj zastosować techniki relaksacyjne. To naprawdę pomaga. Czasem gdy gnębią mnie natrętne myśli o chorobie powtarzam sobie w kółko w myślach „jestem zdrowa” – trochę pomaga, Jeśli badania wielokrotnie wyszły ci dobrze to bóle w klatce piersiowej na pewno są nerwicowe. Trzymaj się.

 63. Nerwus

   /  Listopad 9, 2013

  Witajcie nerwuski , mnie to kure… tez morduje od ponad roku . Zaczęło mi się w kościele , śpiewając pieśń podczas mszy na stojąco poczułem że trzęsą mi się nogi i ręce , usiadłem bo myślałem że upadnę , po chwili wstałem ale nie było lepiej i wyszedłem z kościółka i pojechałem do domu . Wypiłem potas z magnezem i słoik soku i położyłem się na wyrku .Za kilka godzin przyjechała rodzina , bo to były moje imieniny i zawieźli mnie do szpitala .Opowiedziałem co mi jest i co robiłem dzień wcześniej , porobili badania były dobre , a że powiedziałem im że wczoraj wypiłem kilka piw i na dodatek że lubię się napić browara to mi kazali się oduczać picia . wlali we mnie kilka kroplówek poczułem się lepiej ale czułem że mi raczki się telepią , pani doktor dala mi zastrzyk w du… i kazała się leczyć z alkoholizmu . 3 dni miałem spokój aż tu sobie idę a tu znów mnie roztelepało , pojechałem do lekarza 1 kontaktu , dal mi jakieś dziadostwo , męczyłem się tydzień , pojechałem jeszcze raz do niego dal mi hydroksyzynę , trochę mi pomogło ale nie wiele .Za tydzień pojechałem do psychiatry kazał mi jeść hydroksyzynę bo ona potrzebuje czasu i powiedział że jemu też na uzależnienie pasuje , ale mnie wcale do picia nie ciągło .Odwiedziłem jeszcze kilku psychiatrów i wypróbowałem kilka antydepresantów i nic lepiej nie było . Byłem nawet w ośrodku uzależnień , opowiedziałem mu calą historię i powiedział że mam przepity mózg , kazał jeść potas i magnes i powiedział że 2 % się udaje . Od tego ataku nie pije wcale i mnie nie ciągnie do picia wcale .Już w moje uzależnienie psychiatrzy nie wierzą , a caly rok się męczyłem bo mnie tak zdiagnozowali . w końcu pojechałem do jeszcze jednego psychiatry , dal mi antydepresanty ale mi wcale nie pomagaly , jedynie co mi dal i mi pomaga to relanium 2x 5 i powiedział że antydepresanty pomagają jak są niedobory substancji w mózgu . Wiem że benzo uzależnia ale się nie ma co mordować może to niewielkie dawki i jak się nauczę olewać stres to odstawię

 64. Kamila W

   /  Listopad 14, 2013

  Witam piszę do was kochani,bo mam to samo jest godzina 1 w nocy a ja myślę,że jak się położę to znów nastanie😦 Kołatania serca,uczucie we śnie,że zaraz umrę,że nie bije mi serce,drętwienie nóg,rak,ból w klatce piersiowej szcegolnie z lewej strony… Jak mnie wybudza kołatanie ze snu,czuję się taka pobudzona…że boję się,że zaraz umrę….😦 Byam 2 razy w przychodni na ekg i nic nie wykazało,nawet którejs nocy byłam w szpitalu i też nic ekg nie wykazało dostałam aspargin trochę mi to pomaga,ale kołatania i lęki nadal są😦 choć może w mniejszym stopniu,dodatkowo biorę lek na nerwicę lękową zapisany od internisty hydroxizinum,trwa to już póltora miesiąca… Sama nie wiem co o tym myśleć,faktycznie przez ostatnio 3lata przeszłam ciężką traumę,ale nie czas teraz by to opisywać,ogólnie bałam się pewnych osób nawet. Teraz nawet gdy tutaj piszę mam suchość w gardle i jest mi słabo,całe dnie czuję się tak samo😦 W nocy siedzę i myśle o tym,a w dzien potrafie odsypiać … Dziwi mnie to,że tylko w nocy się to bierze,w dzień jestem jedynie osłabiona i nerwowa. Nie wiem gdzie się udać,żeby z kimś porozmawiać na ten temat,mój chłopak uważa chyba,że symulluję,a ja czasem mam dość tak życ… Jestem przerażona😦 Dlatego piszę do was,aby się podzielić tym co czuję…Może ktoś ma podobną sytuację i jak to się mówi razem raźniej . Pozdrawiam wszystkich nerwicowców i życzę powrotu do zdrowia. :*

 65. Ja czuje że nie dam już rady każdy mnie opuścił 2 lata chodzenia do psychiatry na marne teraz już nie mam nic nie wiem co zrobię ale nie mam już nadziei moje życie się skończyło

 66. Agnieszka

   /  Listopad 19, 2013

  Nie wygłupiaj się Magda. Zawsze jest jakieś wyjście tylko trzeba wierzyć! Trzymaj się!

 67. kamil

   /  Listopad 27, 2013

  Dziękuje za pomoc teraz wiem, że pora wybrać się do lekarza.

 68. magosa

   /  Listopad 29, 2013

  Witam was wszystkich..
  U mnie zaczęło się od tego, że pewnego dnia bardzo szybko zaczęło mi bić serce, a siedziałam w domu na kanapie..Biło tak mocno i szybko, że myślałam, że to zawał. Na szczęście miałam w domu leki zwalniające tętno, które kiedyś brałam z powodu nadczynności tarczycy, obecnie przeszła w niedoczynność. Przed tym pamiętam z 3 razy się zdarzyło podczas zakupów w sklepie, że poczułam się słabo, tak jakbym miała zemdleć. Musiałam szybko wyjść ze sklepu, ale tłumaczyłam to sobie tym, że byłam przed okresem, a wtedy się takie rzeczy zdarzają. Więc nie przywiązałam do tego zbyt wielkiej wagi. Całkiem niedawno temu jechałam pociągiem 3 godziny już jak wsiadłam do niego czułam się strasznie przemęczona, powieki same mi się zamykały, tętno słabe, bardzo „dziwacznie się poczułam”.., musiałam nawet poprosić kobietę która siedziała obok mnie by poszła mi kupić kawę, nie dałam rady dojść do warsu.. I poczułam ten lęk, że umrę, że nie wiem co się ze mną dzieje, że jestem daleko od domu, nie wiedziałam czy mam wysiąść, czy jechać aż do wrocławia, czułam się bezsilna i zagubiona- beznadziejne uczucie.. kupiła mi tą kawę, ale po niej nie było żadnej poprawy.
  We Wrocławiu, w którym zazwyczaj podróżuje autobusem, zmuszona byłam wziąć taksówkę, bo czułam, że nie dojadę, w taksówce to już w ogóle poczułam się tragicznie, pewnie nieco podkręcona lękiem, i to straszne uczucie zmęczenia- kosmicznego(nigdy nie byłam taka zmęczona- nawet jak spałam 3 h).. Taksówkarz zawiózł mnie do przychodnii, tam ekg, hydrxyzyna, i byłam chyba z 3 razy sikać.. wypuścili mnie, ale siadłam na korytarzu by chwilę odpocząć a tam to już w ogóle poczułam, że zaraz zemdleje, mroczki przed oczyma.. wezwali karetkę, szpital, badania, przepisano na serce propanolol. Ktoś po mnie przyjechał z wrocławia.. w domu jakies takie dziwne uczucie odrealnienia, senność.. słabo mi było i mnie mdliło…za 2 tygodnie miałam mieć obronę.. bardzo ciężko mi było do niej się przygotować.. 70 zagadnień do opanowania, a mnie caly czas mdliło, było słabo, uczucie jakbym miała zemdleć, do tego byłam sama w mieszkaniu do 15, i wielki strach o to, że się przewrócę, nikogo nie będzie.. nikt mi nie pomoże.(objawy wam znane), Po tym zaczęłam się w nocy wybudzać z 3 razy z walącym sercem, z rękami jak z waty, i nogi także słabe.. zaczęłam pic melise.. z dwóch torebek, trochę pomogło mi w nocy, bo nie chciałam w nocy brac propanololu, po którym zresztą strasznie spada mi ciśnienie i chodzę taka przymulona.. i tak biore tego bardzo mało ..doraźnie..zdarzyło się też, że zdrętwiały mi nogi tak, że nie umiałam chodzić.. Nic dziwnego, że po tym wszystkim człowiek boi się wyjść sam z domu.. po obronie siedzę już 2 tydzień w domu, jest trochę lepiej, czasem wychodzę, ale nie sama.. 11 grudnia mam wizyte u psychiatry, jest fajna, nie przepisuje od razu leków, ale te dużo rozmawia.. cały czas myślę, że to samo minie. I powtarzam sobie, że to głowy, z nerwów, ze zmęczenia.. czytałam książke te na ten temat jak sobie z tym radzić.. trochę mi to pomogło..

  ale jestem już tym zmęczona. Ciało kontroluje mnie, a powinno być na odwrót.. ciągle mam przy sobie propanolol. aha i zauważyłam, ze zwykła rozmowa która wcześniej nigdy mnie az tak nie stresowała powoduje przyspieszenie tętna, że go słyszę, że się boję.. i nie mogę się wówczas skupic na rozmowie, a mysle o tym, że zaraz wezme propanolol, a jak nie to wyjde.. na nóżkach z waty..

  bardzo wam współczuje tego, że te się z tym zmagacie.. podejrzewam, że co druga osoba którą mijamy na ulicy na nerwicę, i albo o tym nie wie, albo już wie i się leczy..

  wytrwałości w dążeniu do powrotu do równowagi wam i sobie życzę..pozdrawiam

 69. Kamila W

   /  Listopad 29, 2013

  Myślicie,że to co opisałam,to nerwica? Skoro Ekg nic nie wykazało i przez jakiś czas było dobrze?

 70. Kamila W

   /  Listopad 29, 2013

  Bo przychodzi noc i czasem to tak dopada,że naprawdę odechciewa mi się żyć… Ale jakoś trzeba. Jestem jeszcze młodą osobą mam 25 lat,chcę mieć dzieci,rodzinę..Nie czas na śmierć.Chciałabym się z tego wyleczyć. Tylko jak? Skoro nikt Ci nie wierzy,nie wspiera😦 Dlatego napisałam na tym forum,bo widzę,że jest mnóstwo takich osób jak ja. Nie jesteśmy sami chociaż z tym problemem.
  Życzę Wam wszystkim,żeby to chorubsko odeszło raz na zawsze. Pozdrawiam.

 71. magosa

   /  Listopad 30, 2013

  kamila, ja myślę, że to może być nerwica. Ale zbadaj sobie na wszelki wypadek tarczycę.. badania TSH.. może coś z tarczycą, ona też daje takie objawy..

 72. magosa

   /  Listopad 30, 2013

  jeszcze potas i magnez i sód..braki tych pierwiastków też mogą dawać takie objawy jak drętwienie, z sercem itd..

 73. magosa

   /  Grudzień 1, 2013

  a macie też czasem takie poczucie, jakby wszystko działo się zza mgłą?.. ciężko to opisać.. dziś mam taki dzień.. beznadziejne to jest uczucie

 74. Kamila W

   /  Grudzień 2, 2013

  Dziękuję bardzo Magosa za odpowiedz. Obecnie chodzę do ginekologa,bo nie mogę zajść w ciąże. Wyniki tsh w normie,natomiast nie mam owulacji i dostałam skierowanie do Endokrynologa na 19 grudnia mam termin,zobaczymy co i jak. Niby TSH w normie,a jednak gin podejrzewa,że to może być niedoczynnosć tarczycy. Ja czytałam w necie,że przy nadczynnosci mogą wystąpić takie objawy podobne do moich. Zresztą moja mama też ma nadczynnosć i pytałam jej i faktycznie miała takie objawy,ale tak jak piszę przy nadczynnosći.:( Myślę,że to naprawdę nerwy,bo od kiedy zaczęłam brać tą hydroxyzynę , do tego pić meliskę i brać aspargin,to wszystko znacznie się zmniejszyło,natomiast czasem przychodzą takie noce,że nawet nie mam siły się podnieśc z łóżka następnego dnia. Mam nadzieję,że w końcu będę miała taką chęc do życia jak kiedyś,bo narazie,to nawet już nie mam siły walczyć o ciąże,..

 75. Kamila W

   /  Grudzień 2, 2013

  Magosa u mnie też przychodzą czasem takie dni,że czuję się jakby w innym świecie,jakbym widziałam zza mgłą,ale to następuje przy silnych napadach w nocy,a w dzień daje tego skutki osłabienie i t5o co piszesz „jakby zza mgłą” …

 76. Kamila W

   /  Grudzień 2, 2013

  Faktycznie tak jak napisałaś,nie da się tego opisac:/ Ale podejrzewam,że czujesz to samo.

 77. Kamila W

   /  Grudzień 2, 2013

  Mogłabyś podać mi tytuł tej książki co czytałaś o nerwicy? Chętnie też ją przeczytam🙂

 78. Anonim

   /  Grudzień 17, 2013

  dziękuję! walczę. możesz podać tytuł jakiejś książki, która może pomóc? Pozdrawiam. J.

 79. nerwus

   /  Grudzień 21, 2013

  Witam
  chyba 1 raz przeczytałam wszystko od deski do deski. Moja historia z nerwicą lękową zaczela się po śmierci mojej kochanej Babunii (która strasznie cierpiała). Pierwszy atak dostałam 1.11.2011 na cmentarzu….całkowite odrealnienie od świata, moja rodzina musiala odprowadzić mnie do domu …wzielam hydroxyzinum -zasnęłam i jakoś przeszlo . Kolejny atak był straszny, bawiłam się z dzieckiem (konkretnie składałam klocki Lego) nagle oblał mnie przerażający zimny pot na plecach -tak jakby ktoś wylal mi kubeł zimnej wody i to masakryczne walenie serca … Zmierzyłam sobie ciśnienie puls był 145 !!! Moja Mama wezwała pogotowie, zabrali mnie do szpitala (pamiętam ze w karetce nie moglam nic powiedzieć bo miałam dziwna suchość w ustach i dretwial mi język) zrobiono mi ekg, i wszystkie podstawowe badania. Wtedy mądry lekarz powiedział ze to nerwica i musze zacząć z nią walczyć bo będzie jeszcze gorzej (miał rację!!!) olalam to … W miedzy czasie standardowo trafialam na Sor (lekarze i pielęgniarki) znali mnie już i zawsze dostawslam leki uspakajające. Schemat byl taki sam … Bardzo szybkie bicie serca,okropne duszności, najgorsze jest to (i tego nie mogę sie pozbyć to TO ze caly czas wmawiam sobie choroby) Mam realne bóle…. Jestem przebadana wzdłuż i w szerz i jest ok, ale przeszlam juz wszystkie możliwe choroby (od białaczki, raka jelita grubego do guza mózgu -nie pomijając żadnego organu w organiźmie). Na tle mojej nerwicy strasznie kloce sie z rodzina, bo przecież nikt mi nie wierzy ze jestem chora, ze naprawdę mnie boli !!!! Tak, wiem ze jestem zdrowa ale zmagam sie z nerwicą a ona potrafi uprzykrzyć życie. Przeszlsm bardzo dużo …. Porzucił mnie mąż 6 tyg po porodzie (ciaza bliźniacza), rozwód (bardzo sporny) śmierć Babci …. Zawsze bylam twarda dziewczyną…. Aż tu nagle wszystko peklo … Stalam sie wrakiem .. Od kwietnia br podjelam nową pracę… Bardzo mi pomaga kontakt z ludźmi, w lipcu mialam wypadek w pracy (rana szarpana palca) i mialam 6 tyg zwolnienia lekarskiego -od tego czasu jestem w pracy zastraszana, wysmiewana,na każdym kroku szefowa mi ubliża (np. Ty debilu, ty wariatko -niestety koboeta tak traktuje prawie wszystkich pracowników) i znowu zaczely sie jazdy z dusznosciami i potwornym kluciem serca … Nie jezdze juz na pogotowie, ale wykańczam się z dnia na dzien. Leki od psychiatry odstawilam bo mialam wszystkie możliwe skutki uboczne, psycholog nic nie pomogla….od stycznia biore sie w garść, zamierzam pojsc znowu do psychiatry i nowego psychologa – jestem mloda, mam 2 wspanialych dzieci musze stanąć na nogi bo ten koszmar trwa juz od 6 lat !!!

 80. ins

   /  Grudzień 22, 2013

  Doskonale znam ten stan, sam cierpię na nerwicę, chociaż przed napadami paniki potrafię się bronic. Za to mam uczucie ciągłego niepokoju, jestem bardzo nerwowy i wybuchowy. Do objawów somatycznych u mnie dołączyły skoki ciśnienia (wysokie, bo nawet 220/150) Po całej możliwej diagnostyce w kierunku nadciśnienia wtórnego, jestem zdrowy. Teraz skoki skutecznie blokują leki na nadciśnienie, ale to też ma swoją cenę i o ile skoków nie mam to rozkurczowe ciśnienie jest stale podniesione (90-110), co wynika ze skurczu naczyń krwionośnych, a skurcz wynika z ciągłego poddenerwowania… to naprawdę jest koszmar i mam nadzieję, że któregoś dnia do końca zapanuję nad swoimi nerwami. Pamiętajcie, że trzeba byc silnym i jak dostajecie napadu lęku to po kolei przypominajcie sobie, że jesteście po badaniach i wszystko jest ok, to tylko nerwica daje o sobie znac i z tą świadomością stłumicie jej atak. Ja w ten sposób z tym walczę. Nie unikajcie ludzi, spotykajcie się ze znajomymi, nie zamykajcie się ze swoją nerwicą przed światem, bo was zje. Powodzenia !!🙂

 81. Damian

   /  Styczeń 2, 2014

  Dzieki ja mam problem z nerwica po smierci dziadka zmarl tak po 9 rano gdy wstaje o tej godzinie boje sie ze umieram przez caly dzien sprawdzam puls w ciagu tygodnia bylem 7 razy w szpitalu raz tak sie balem ze pogotowie mnie zabralo przez cisnienie 210/98/t130 i od tej pory cisnieniomirz jest moim przyjacielem bez niego nie zasne gdy np dziewczyna potrzebowala dla taty to ja do godziny 3 chodzilem na dworzu pozniej szpital mam czesto hiperwentylacje uciski obawy ze raz szybko serce bije raz bardzo wolno glupie mysli czasem blyskawicznie budze sie i staje na bacznosc pozniej wedruje 2 godziny po domu i sie boje ze szybko mi serce bije lub mam duze cisnienie i zaraz padne boje sie czasem isc wieczorem obok jakis nawalonych typow zaczely sie problemy z seksem najgorsze jest to ze zaczynam miec obsesje na tle sprawdzania pulsu i cisnienia : (((( wizyte mam dopiero 7 stycznia mam nadzieje ze wyjde kiedys z tego juz mam dosyc bardzo zmeczony jestem tym wszystkim wam tez zycze jak najszybciej wyjsc z tego chorego filmu ;/ jak ktos z Gdansk i ma to samo prosze o kontakt GG:47789092

 82. Nina

   /  Styczeń 3, 2014

  Ja miałam spokój z moją nerwicą ,przerwa trwała 2 lata do wczorajszego silnego ataku:( U mnie najgorsza jest ta słabość ,zawroty głowy i kołatanie serca ,lęk że zemdleję …. Ktoś ma na to sposób? Mam lek lexotan ale nie chcę tego brać bo to uzależnia podobno

 83. Chyba to mam pomocy
  Robsonx8@yahoo.com

 84. Tomek

   /  Styczeń 4, 2014

  Mam takie objawy jak:
  -Przechodzą mnie ciarki, oraz robi mi się nie dobrze…. Mam wrażenie że zaraz zemdleje… Czasami ogarnia mnie atak paniki, ze zaraz zemdleje i nie wiadomo co sie stanie.. Jest to stan nie do ogarnięcia… Ustepuje po jakims czasie gdy sie położę, lecz zażywam hydroksyzyne na usopkojenie… Z początku mialem bóle w klatce piersiowej, bylem u lekarza i powiedział ze nic nie ma… Ekg zrobili i wszystko w porządku… Gdy piję alkohol nic mi nie jest czuje sie wzglednie…. Ale na drugi czy trzeci dzien i dalej jest tragedia dziwne objawy przychadza najgorsze wrazenie ze zaraz zwymiotuje, slabo sie robi i panika… Nie wiem co mam dalej robic, do kogo sie udac… Czy psycholog jest od tego czy psychiatra…

 85. Nina

   /  Styczeń 4, 2014

  Ja byłam u lekarza pierwszego kontaktu i dostałam ten lek ,biorę połowę w razie ataku pomaga🙂

 86. Tomek

   /  Styczeń 5, 2014

  Pomagać pomaga lecz po za życiu tej tabletki człowiek chodzi później zamulony… Dziwne jest samopoczucie… Tak nie dobrze i tak…

 87. Nina

   /  Styczeń 7, 2014

  No właśnie po lexotanie Pół tabletki tej 3 mg ustępuje u mnie atak a zamulenia nie ma wcale. Kiedyś złapało mnie przed egzaminami i musiałam wziąć szybko tabletkę bo nie byłam wstanie nawet ustać na nogach takie miałam zawroty głowy i kołatanie serducha do tego słabo mi się robiło . Wszystko zdałam pięknie atak minął i zero zamuły . Ten lek mam zawsze w torebce ale nie biorę regularnie a tylko jak czuję ,że muszę, boję się uzależnienia….. Opakowanie mam już od dawna , zostały 4 tabletki czyli na 8 razy więc będę musiała iść do lekarza poprosić o receptę 😦 Myślałam że nerwicę mam już z głowy 2 lata spokoju a tu znowu …

 88. nerwuska

   /  Styczeń 9, 2014

  Witam ! Czytam wszystkie komentarze i też tak się czuję : panika, strach przed śmiercią, strach przed lekarzem, wmawianie chorób i mnóstwo innych objawów. To trwa 7 miesięcy a ja nie mam siły walczyć i niewiem jak. Bez wsparcia rodziny to trudne , a zaczęło się od choroby i śmierci taty.

 89. Nie martw sie stary , to tylko w nadzyszych glowach, tak Naprawde to zycie jest pipekne Sam tak mam I walcze I jak narazie jest oka pozdro

 90. nerwuska

   /  Styczeń 9, 2014

  Biorę pramolan ale on chyba na mnie nie działa ! Ma ktoś doświadczenie z tym lekarstwem? W ciągu dnia jestem otępiala, senna i zmęczona. Cały dzień wmawiam sobie , że umieram na raka- obecnie szyi , gardła albo migdała , bo czuję jakby mnie ktoś dusił. Przedtem był to rak żebra , kolana i wątroby . Mąż się wściekł kiedy wydałam kilkaset zł na badania. I koniec wsparcia z jego strony kiedy po usg usłyszałam : i co ci tym razem maja wyciąć ? Zamknęłam się w sobie , przestałam chodzić do lekarza , chociaż endokrynolog i laryngolog pewnie by nie zaszkodził. Pramolan mi sie kończy a lekarka rodzinna już mi go nie przepisze , tylko wyśle mnie do psychiatry. Mam ostatnie 8 tabletek, 38 lat , 11 letnie dziecko a ciągle myślę o śmierci zamiast o życiu. Ciągle tez widzę umierającego na nowotwór mózgu tatę i myślę , że będę następna. Skąd mi się to bierze ? Jestem aktywna, pracuję , uczę się niemieckiego, prowadzę dom , piekę ciasta , po prostu staram się relaksować … i cokolwiek robię przez cały dzień i pół nocy to i tak wiem, że umieram. Czy ktoś wie jak się uspokoić ćwiczeniami ?

 91. białyxxx

   /  Styczeń 12, 2014

  Witam mam nerwice od 2 lat jestem bardzo młody mam 20 lat jest ona dla mnie bardzo uciazliwa cały czas odczowam jakies bole itp dotycza mnie wszystkie objawy ktre wymieniłas powyzej w swoim opisie dodam iz nerwica u mnie pijawiła sie od palenia marihuany od momentu zachorowania nie pale ale dalej nie moge sie tego pozbyc jest to za mna krok krok dzien w dzien mam wrazenie ze mam najstraszniejsza chgorobe na swiecie potrafie sobie wmowic raka aids wszystko co tylko mozliwe mimo iz robione badania wykazały zdrowy organizm …czy moze mi ktos poradzic co powinienem zrobic aby sie tego pozbyc zazywam czasami taletki jak jest mi bardzo zle typu clonazepan czy hydroksyzyna nie byłem u psycchiatry mysle ze powinienem sam dac rade poniewaz gdy byłem w 1 kl gimnazjum <13 lat miałem podobne prolemy przed lekcjami straszny stres itd ale pozniej to mineło samo ..czy jest ktos kto moze pomoc dac temu kres…???

 92. nerwuska

   /  Styczeń 13, 2014

  Ty chociaż zrobiłeś badania a ja za bardzo byłam przerażona. W środę mam wizytę u laryngologa, ale i bez tego jestem pewna , że na coś umieram ! A jeśli nie, to kolejny będzie psycholog albo psychiatra bo bez tego się nie obędzie. Nie masz racji, że powinieneś dać sobie radę sam ! Trzeba siegnąć po pomoc, żeby dać temu kres. Trzymaj się!

 93. białyxxx

   /  Styczeń 14, 2014

  Tez byłem przerazony w trakcie badan myslałem ze mi serce z ramy wyskoczy ale naszczescie jakos poszło nic sie nei martw bedziesz zdrowa🙂 ! propo pomocy lepiej radze porozmawiac z kims bliskim aby sie uspokoic z kims kto ma widze a te temat moze byc to psycholog ale psychiatry Ci odradzam chyba ze masz dobrego i mozesz mu ufac kazdy inny moze podejsc do Ciebie jak do kolejnego obiektu na ktorym moze zarobic przepisze Ci jakies tabletki o ktrych nie ma pojecia jak bd działac na twoj organizm a w szczegolnosci mozg moja kolezanka była kiedys chora na nerwice i własnie poszła do psychiatry przepisał jej taletki jak zaczeła je brac tak ja chcieli do psychiatryka wysłac …takze dlatego mam takie a nie inne podejscie do pomocy lekarskiej tak jak mowiłem lepiej porozmawiac z kims madryym i bliskim ! Pozdrawiam tyy rowniez sie trzymaj !😉

 94. białyxxx

   /  Styczeń 14, 2014

  aha i jeszcze jedno nie wkrecaj sie w czytanie o chorobach na internecie nie doszukuj sie juz wieszz co masz i postaraj to soie wic do swiadomosci nic Ci nie bedzie jesli tego nie zrobisz bedize Cie meczyło tylko bardziej🙂 corob jest 271449349312 mln a ty bd miała kazda pozdor meza😀

 95. nerwuska

   /  Styczeń 14, 2014

  Jest 19.00 i czuję się fatalnie. Zaraz oszaleję a noc dopiero przedemną ! Myślę, że ten laryngolog z miejsca mnie wyśle do szpitala, że da mi 3 miesiące życia itd… Niestety nie mam się w domu komu wyżalić – mama o niczym nie wie a mąż nie rozumie moich obaw. Tyle w temacie, Jeszcze 14 h i będę wiedzieć i tak myślę ,że „uspokoją” mnie nawet najgorsze wieści, bo już nie potrafię żyć dłużej w takiej niepewności!

 96. nerwuska

   /  Styczeń 14, 2014

  Masz rację w sprawie internetowych chorób , wymyśliłam sobie raka migdałka podniebiennego i kilka innych nowotworów szyi, chociaż kilka dni temu nie miałam o nich pojęcia. Gdybym mogła zacząć jeszcze raz to nigdy nie otworzyłabym żadnej strony medycznej w internecie , tylko od razu poszłabym do lekarza. A tak od miesięcy żyję na krawędzi .

 97. białyxxx

   /  Styczeń 14, 2014

  no ja Cie rozumiem tez przez to przechodziłem…tez mnie niktt nie rozumiał ja to pozaijac chciałem wszystkich w domu bo mi gderali do ucha masakra jak sobie przypomne..a tak pozatym to ja wolałem nie wiedizec co mam bo sie bałem jeszcze bardziej..dopiero pozniej sie okazało ze nic mi nie jest …pwoinnas wziiasc jakas tabletke uspokajajaco i pojsc poporstu spac nawet wez cos na sen..sen pomaga na nerwice lagodzi jej objawy jezeli masz mozliwosc to spij kiedy mozesz..i cos dla pocieszenia jestem w 1000% przekonany ze nic Ci nie jest jak widze i czytam te twoje objawy to normalnie widze siebie ..ja to miałem jaja bo flegma mi mse odrywała z płuc plułem czarno myslałem ze mam raka płuc potem krtani potem sie anczytałem o jezyku to wziołem soie kubki smakowe za chrosty ktore wygladały jak rak na internecie hehe na dodatek rosły mi zeby o czym nie widizałem i leciała mim krew wiesz co ja przechodizłem modliłem sie zeby nie umierac hehe terfaz jak na to patrze to mi sie smiac chce …nic Ci nie bedzie nie martw sie najgorsze jest to ze to sie długo leczy tym bardziej jezeli ktos jest starszy ..ja sie mecze 2 rok i czasami mi wraca i mimo ze saje cI TUTAJ RADY to sam czasami nie moge tego opanowac wiem ze nie jest łatwo ale nie przejmuj sie🙂

 98. białyxxx

   /  Styczeń 14, 2014

  no to radze sie odłaczyc od internetu jezeli nie mozesz sie powstrzymac bo to tlyko pogarsza sprawe ..

 99. białyxxx

   /  Styczeń 14, 2014

  a jezeli jestes w pracy czy w ogole cos robisz to tez tak ciagle myslisz o najgorszym?

 100. nerwuska

   /  Styczeń 14, 2014

  Tak jak napisałam wcześniej zaczęło się we wrześniu , kiedy u taty zdiagnozowano nowotwór w płucu i przerzuty w mózgu. Zmarl po 7 tyg. Od tego czasu jestem wrakiem człowieka. Mimo, że pracuję , prowadzę dom, to czuję się martwa. Już nie jestem sobą. Strach zrobił swoje i nie piszę o typowo psychicznych objawach. Ciśnienie mam bardzo wysokie, różne bóle, żle wyglądam. Ukrywam ten swój stan przed znajomymi z pracy ale nikt nie jest przecież głupi. Polowa mnie unika, bo nerwy mi puszczają, mówię co myślę… A Ty naprawdę mnie pocieszasz , tak zamiast rodzinki. A na noc kupiłam wino (oczywiście nie całe) , bo tabletki nie chcą działać.

 101. nerwuska

   /  Styczeń 14, 2014

  Tak, ciągle myślę o tej szyi, bo ciągle mnie dusi, więc praktycznie bez przerwy się nakręcam. Ale jutro z tym koniec.

 102. białyxxx

   /  Styczeń 14, 2014

  Ajj to to rzeczywiscie bardzo przyykra sprawa z Twoim tatą..przykro mi ale widizsz kazdy kiedys umrze kazdego z nas to czeka musisz sie z tym pogodzic tym ardziej ze masz dla kogo zyc masz syna itd..bierz to pod uwage. Widzisz nerwica to jest takie cos co odziałowuje na kazdy poszczegolny organ człowiek przeciezz ma unerwione wszystko tak ? wszystko mozna wytłumaczyc nie koniecznie negatywnie ze umrzesz odrazu spokojnie masz cisnienie bo masz stres boli cie poniewaz myslisz o tym ze Cie boli ..ja np nie miałem wysokiego cisnienia ale za to miałem wysoki puls bo przekraczał momentami 150 rece mi mdlały w nocy budziłem sie i czułem jakbym ich nie miał tzn ich nie czułem wgl goraczka cały czas 37 i wyzej nawet wezłły chłonne mam do tej pory wyskoczyły mi ale to chyba od zebow * mi rosna teraz jestem chory chyba mam angine to tez mi wyskakuja odrazu od tamtego czasu nie wiem dlaczego tak jest ii tez sie tym stresuje..mniejsza o to a co do wygladu wazyłem przed choroba 80 kg a w trakcie jest przez 3 msc schudłem do 70 tez było po mnie iwdac ze cos ze mna nie tak mimo i jadłem normalnie i mogłem spac ..ta choroba wykancza i jesli jej nie opanujesz to w twoim wieku to juz bd miałą siwe włosy lepiej uwazaj ! ;D

 103. białyxxx

   /  Styczeń 14, 2014

  no nie mysl o szyi bo Ci bedzie jeszcze bardziej bolec .. i radze nei pic zadnych pobudzajacych rzeczy red bull kawa pepsi cola poniewaz ma kofeine alkohol tez nie jest dobrym rozwiazaniem..no ale ja uwazasz ;p

 104. nerwuska

   /  Styczeń 15, 2014

  Nie wzięłam ani alkoholu ani tabletek. Spędziłam noc w fotelu przy oknie balkonowym, gapiłam się w noc . Myślałam o tym co napisałeś. Sama prawda o życiu i śmierci. Rano pod gabinetem mało nie dostalam histerii! Musiałam się do tych moich lęków przyznać, ale lekarz był naprawdę wyrozumiały i zobaczył te moje gardło i migdały i krtań . Jestem zdrowa a ucisk w szyi to nerwy. No i namawiał mnie na psychologa i endokrynologa. Powiedzial też , że tabletki na uspokojenie od zwykłego lekarza są do niczego. Jest wieczór i po rannym optymiźmie nie pozostał ślad. Pytam dlaczego? Co ja sobie myślałam, że tyle miesięcy udręki minie po 1 wizycie? To chyba tak nie działa , bo czuję się strasznie- ból głowy i znowu te uczucie jakby mnie ktoś dusił. Beznadzieja.

 105. białyxxx

   /  Styczeń 16, 2014

  No znam te uczucie jak chodziłem na badanie tez myślałem ze zejde na zawał..swoja droga mowiłem Ci ,że bedziesz zdrowa hehe skad ja to wiedziałem🙂 to ze nawracają Ci sie te leki to rzecz normalna musisz sie wyciszyc znajsc soie zajecie zeby nie myslec a jesli Ci to nie pomoze powinnas isc do psychiatry to nic takiego..ja nie poszedłem bo moja ciocia tez cierpiałą na nerwice dostałem od niej clonazepan spisz po tym ale naprawde pomaga wycisza bardzo hydroksyzyna tez jest dobra no ale nie stety zeby to dostac musisz isc do lekarza nie daja tego bez recepty.. Bardzo mi Ciebie szkoda znam to wszystko i wiem ze nie ma lekko..:(

 106. nerwuska

   /  Styczeń 16, 2014

  Tak, nie jest lekko, najbardziej przeraza mnie myśl, że już nie jestem sobą sprzed kilku miesięcy i nawet jeśli się wyleczę albo podleczę to już tamte czasy nie wrócą! Widziałam i czułam rzeczy w związku z umierającym tatą , byłam przy Jego śmierci i to mnie zmieniło chyba na zawsze. Ale o tym nie chcę pisać na forum. Byłam dziś na cmentarzu i powiedziałam: tato , myliłam się nie wybieram się na razie do Ciebie. Gdziekolwiek teraz jest, bo zbyt wierząca to ja nie jestem. A co do psychiatry to na razie wybiorę skromniej, myślę że psycholog wystarczy. Od wczoraj zaczynam wierzyć , że to siedzi tylko w mojej głowie i muszę to naprawić. Czeka mnie fajna wiosna, wybieram się do siostry do Niemiec , muszę coś ze sobą zrobić. A Ty na jakim jesteś etapie zmagań?

 107. białyxxx

   /  Styczeń 16, 2014

  Masz racje sama ta choroba zmienia człowieka a juz nie mowie po takim czyms jak ty przeszłas z tatą..ja rowniez po tym jestem innym człowiekiem niby zmieniłem sie na lepsze ale czuj w sobie ze nie ciesze sie ze wszystkiego jak kiedys itd jakis bojacy sie zrobiłem o byle co mam stres…To dobrze psychiatra tez Ci pomoze bedizesz miała z kim pogadac w cztery oczy on na pewno Cie zrozumie bo osoby ktore tego nie przeszły to cieżko..Jezeli chodzi o moj etap to codziennie mam jakies dolegliwosci ale szybko przechodzą czasami tez mam schizy ze cos mi jest sciska mnie w klatce itd wszystko po troche😉 Masz racje wyjazd od rzeczywistosci dobrze Ci zrobi zajemiesz sie czyms innym pozwiedzasz i w ogole bedzie dobrze nic sie nie martw🙂

 108. nerwuska

   /  Styczeń 16, 2014

  Od kilku miesięcy żylam jak w więzieniu ale nareszcie zrobiłam 1 krok i wiem , że zrobię następne. Masz rację , że po tych różnych trudnych doswiadczeniach będziemy innymi ludźmi. Może nawet lepszymi , ale innymi. Wolałam siebie dawniej, ale teraz zastanawiam się jak się rozwijać. Mój plan sprzed chwili : kupić kije do nordic walking, odnowić kontakt z biblioteką… na więcej pewnie mi nie starczy czasu. Po prostu nie chcę się bać, to odczucie mnie zabija!

 109. nerwuska

   /  Styczeń 16, 2014

  Zauważyłeś , że tylko my tutaj piszemy ?

 110. białyxxx

   /  Styczeń 16, 2014

  Wiesz co wolałbym sie jednak nie zmieniac i nie miec tej okronej choroby ona zniecheca do życia, ja tez wolałem siebie dawniej zdecydowanie było inaczej..masz racje trzeba sie czyms zajac to jest najwazniejsze i usiwadomic sobie, że jest sie zdrowym i wbijac to sobie do głowy to przejdzie mamy jeszcze duzo zycia przed soba przeciez..😉 A no zauwżyłem moze tylko my juz chorujemy hehe🙂 ja to nigdy takj nie pisałem jedynie przeglądałem i teraz tak zauwazyłem Ciebie i stwierdziłem, że sprobuje Cie uspokoic😀

 111. białyxxx

   /  Styczeń 16, 2014

  Może przeniesiemy sie na emile?

 112. nerwuska

   /  Styczeń 16, 2014

  ok pisz : b.biadacz@wp.pl

 113. Agusia

   /  Styczeń 19, 2014

  Witam,
  też mam takie objawy i wydaje mi się, że u mnie ma to bezpośredni związek z tym, że jestem DDA (Dorosłe Dziecko Alkoholika). Chodzę na terapię w tym kierunku i staram się zrozumieć siebie, bo łagodzenie samych objawów (np. lekami) zawsze działało u mnie tylko na chwilę.

  Pozdrawiam wszystkim!

 114. Agusia

   /  Styczeń 19, 2014

  Chętnie porozmawiam, jeśli ktoś ma ochotę
  quss@wp.pl

 115. Anonim

   /  Styczeń 21, 2014

  Witam wszystkich nerwusków🙂 Czwarty rok mnie męczy ta panna choć jej pierwsze objawy miałem duzo wcześniej,to nie dopuszczałem ich do swojej świadomości,aż do pewnego zbiegu okoliczności😦 przez ostatnie kilka dni dorzuciła nowe doznania do repertuaru.Niestety,nie mogę zbytnio się faszerować żadnymi specyfikami,ponieważ muszę jakoś żyć.Jestem już nią zmęczony,a rano muszę wstać i przejechać około 200km.Niefajnie się z nią podróżuje zwłaszcza w tak fatalnych warunkach jakie panują na drogach w mojej okolicy,ale nie mam wyjścia i pewnie niebawem mnie sponiewiera ,bo już od kilku dni odczuwam delikatny niepokój,ech.Pozdrawiam
  Jak komuś się bardzo nudzi takisobie75@o2.pl

 116. Anulka8383

   /  Styczeń 24, 2014

  Witam was serdecznie.
  Niestety ja tez walczę z ta chorobą,najgorsze jest to że mi wszystko skupia się na sercu,czasem mam wrażenie że mi staje na chwilę,kopniaki,skurcze dodatkowe,oczywiście multum badań,rezonansów,głowy,kręgosłupa ponieważ mam potężne zawroty głowy,jestem wykończona,od zeszłego roku tak się dzieję,nie wiem już co mam robić obecnie jestem cały czas na xanaxe,jestem wykónczona i i nie wiem jak sobie pomóc,30 stycznia mam psychiatrę,byłam juz u wielu psychologów ale prywatnie i nic to nie daje,pomóżcie
  aniasacharczenko@wp.pl

 117. naro

   /  Luty 10, 2014

  Witam mam takie pytanie czy w Gdansku jest jakas grupa wsparcia lub cos takiego nie chodzi mi o psychologów

 118. gene

   /  Luty 11, 2014

  Witam wszystkich dotknięych tą sytuacją. Najgorsze jest to że bez powodu najpierw pojawiają sie dolegliwości fizyczne (dziwne tąpnięcia organizmu serce itd.) a pużniej psychika potęguje te doznania i koło się zamyka, trzeba być cierpliwym i starać sie z tym nie walczyć pogodzić rozlużnić ciało i wtedy jest lepiej pozdrawiam .

 119. Variatka

   /  Luty 13, 2014

  Witam, bardzo się cieszę że trafiłam na tego bloga. Moja historia zaczyna się 7 lat temu kiedy wyjechałam do pracy za granice. Tam przytrafiła mi się operacja wyrostka robaczkowego, jakiś tydzień po wyjściu ze szpitala nagle się wszystko zaczęło. Siedziałam w pokoju i dostałam takich zawrotów głowy, robiło mi się zimno i gorąco naprzemian, nie mogłam oddychać miałam wrażenie że zaraz się uduszę, ręce i nogi mi się trzęsły, serce przeskakiwało jakby gubiło rytm, potykało się. Nie wiem jakim cudem zadzwoniłam po pogotowie. W głowie miałam tylko jedną myśl że umieram i nikt mi nie pomoże……. Wtedy nie zdawałam sobie sparwy że to był atak paniki. Myślalam że to może po tej operacji coś się dzieje w końcu organizmy różnie reagują. Zabrałi mnie do szpitala porobili badania i puścili do domu bo niby nic mi nie było. I tak się zaczęlo. Wróciłam do kraju i rajd po lekarzach, badania, badania i jeszcze raz badania. W ciągu tych 7 lat mam momenty lepsze i gorsze. Czasami jest tak że przez jakiś czas dobrze się czuję i nic mi nie jest chodzę normalnie do pracy, żyję po prostu. A czasmi czuję się tak źle że nie wiem jakim cudem doszłam do jakiegoś miejsca. Ciągle kręci mi się w głowie, czasami są to silne zwroty głowy że muszę się trzymać ścian, a czasami czuję się jakbym chodziła po łódce. Straszne migreny trwające czasami tydzień. Ogólne otępienie, rozkojarzenie, dezorientacja, wrażenie jakbym stała obok siebie. Potknięcia serca czasami pojedyncze, czasami całymi seriami serce mi trzepocze jak ptak w klatce, A czasami pojedyncze sto razy na dzień. Duszności, uczucie guli w gardle, czasami mi sie wydaje jakby mnie ktoś dusił zaciskał ręce na mojej szyi i głowie. Drżenia mięśni, drętwienia, szum w uszach, skoki ciśnienia i mogłabym jeszcze tak wymieniać….. Przerobiłam już tyle różnych objawów i ciągle wynajduję u siebie inne choroby. Zaczęłam szukać informacji w internecie i natrafiłam na jakieś informacje o nerwicy i jak zaczełam czytać to ryczałam i nie wierzyłam że to wszystko może z człowiekiem zrobić psychika a nie choroba w sensie jakiś guz. Do tej pory chyba nie wierze. Byłam u psychologa ale poryczałam się z nerwów na wizycie i więcej nie poszłam. Ale chyba będę musiała spróbować jeszcze raz iść na terapię, bo już nie daję rady. Ile można się źle czuć? Ile można cierpieć? Czasami mam już tak dosyć że sama się sobie dziwię jak ja to wytrzymuję….
  Pozdrawiam wszystkich którzy się z tym męczą.

 120. MK

   /  Luty 14, 2014

  Odpowiadam Ci „Variatko” ile można cierpieć. . . 12 lat prawie bez przerwy.

 121. bb

   /  Luty 14, 2014

  Ja się męczę od 6 miesięcy a mam wrażenie , że upłynęły lata. Już nie pamiętam co było przedtem. Jest tylko teraz…

 122. MK

   /  Luty 14, 2014

  6 miesięcy?A co ja mam powiedzieć?…Ale nic nie powiem,ponieważ nie da się tego wyrazić słowami.Umarłem w styczniu 2002 i trafiłem na samo dno piekła..tyle mogę powiedzieć.

 123. bb

   /  Luty 14, 2014

  Nie chciałam Cię urazić, tylko powiedzieć przez to ,że każdy z nas ma to swoje prywatne piekło niezależnie ile czasu już w nim spędził. Ale w nim będę za kolejne 6, 16 i pewnie 60 miesięcy. Albo pójdę po prochy i spróbuję coś naprawić.

 124. Anulka8383

   /  Luty 15, 2014

  Ja dziś umieram,boli mnie dziwnie serce.Wczoraj byliśmy w naszym domku,kupiliśmy do remontu i było fajnie czułam się dobrze grabiłam,i takie inne rzeczy,po zjedzeniu napiłam się kawy,poszłam dalej grabić i nagle zaczęło mi się robić ciemno przed oczami,dziwnie sie czułam nie umiałam kontrolować swojego ciała,poszłam do domku,mój T poprosił mnie o herbatę,jak robiłam myślałam że zejdę,ciemno przed oczami,myśle zaraz odlecę i od wczoraj czuję się paskudnie,czuję się wykończona,boli mnie w klatce piersiowej głowa dziwna dosłownie jakby ktoś ściskał mi mózg i oczywiście czuję że zaraz zemdlęję,mam straszny lek,na dodatek jestem dziś sama w domu

 125. Ania B.

   /  Luty 16, 2014

  Dziękuje bardzo, uspokoilam się czytając tego bloga, dla mnie jest jak wybawienie…wkoncu wiem ze to nie rak zoladka i ze nie umrę za godzinę…Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości w tym cholerstwie🙂

 126. Anonim

   /  Luty 17, 2014

  Ja postanowiłam się jednak leczyć. Biorę lek i chodzę na terapię poznawczo-behawioralną. Jest lepiej choć do całkowitego wyleczenia daleko. Ale są już dni kiedy czuję się szczęśliwa i co najważniejsze nie myślę bez przerwy o tym, że umrę z powodu kolejnego raka czy jakiegoś innego powodu.

 127. bb

   /  Luty 17, 2014

  Napisz proszę cos więcej , cierpisz na karcinofobie?

 128. MK

   /  Luty 17, 2014

  Do „Anulka8383” – Napisałem Ci maila 10 dni temu.Masz takie same początki tego gówna, jak ja miałem w 2002.Jeżeli pójdzie to u Ciebie takimi samymi torami jak w moim przypadku,to(oby nie,oczywiście) czeka Cię jeszcze duuużo bólu i cierpienia.
  I nie licz na to,że lekarze różnych specjalności Ci pomogą … Nie.
  Na końcu i tak człowiek zostaje z tym sam …

 129. Anonim

   /  Luty 18, 2014

  Na karcinofobię miedzy innymi. To jest raczej hipochondria, lekarz mówi na to lęk o zdrowie. Obawiam się nie tylko raka ale też zawału wylewu itd. w zależności od objawów. Nawet niewielka dolegliwość powodowała u mnie paniczny strach. Teraz uczę się z tym walczyć. Łatwo nie jest ale widzę poprawę. Wierzę że z tego wyjdę.

 130. bb

   /  Luty 18, 2014

  Ja wiem co to paniczny strach przed rakiem. Kiedy zrobiłam gastroskopię i okazało się ,że mam problem ale to nie rak, to byłam szczęśliwa przez 1 dzień. A potem demony wracają…

 131. bb

   /  Luty 18, 2014

  A to oczywiście nie pierwszy nowotwór w mojej karierze!

 132. Anonim

   /  Luty 18, 2014

  W mojej też było już wiele. Przerwy dłuższe niż jeden dzień ale i tak trudno z tym żyć.Dziś jestem zdenerwowana podwyższonym ciśnieniem. Wiem że bez sensu a nie mogę sobie z tym poradzić. Jutro idę na terapię, zawsze potem dwa trzy dni jest lepiej

 133. bb

   /  Luty 18, 2014

  zastanawiam się nad psychiatrą ale boję się leków, bo muszę jakoś pracować, a terapie są w dużych miastach, nie mam szans nigdzie dojeżdżac!

 134. bb

   /  Luty 18, 2014

  Wiesz co zrobilam w zeszlym miesiącu? wysprzatałam dom wyrzuciłam wiele ubran i osobistych rzeczy(bo przecież umieram), uporządkowałam wiele spraw, zamknęłam konto w banku(zostalo męża). Całymi nocami siedziałam w fotelu, nawet płakac nie potrafiłam.Teraz jest trochę lepiej, już się chyba zżyłam z tą myślą o umieraniu.

 135. anja

   /  Luty 18, 2014

  witam, mnie też to dopadło mimo, że rodzina uważała mnie za bardzo silną osobę , chodzę do psychologa i niestety muszę brać leki ale te naprawdę pomogły. Napiszcie do mnie będzie mi razniej bo marzę by dawny czas przed chorobą miał miejsce…..

 136. Anonim

   /  Luty 18, 2014

  dawny czas mówisz… nic już nie będzie jak przedtem. Mozna się chyba wyleczyć z tego świństwa. Ale nie chcę być taka jak przedtem, tylko silniejsza!

 137. Variatka

   /  Luty 22, 2014

  U mnie czasami są takie dni a nwet tygodnie że czuję się super nic mi nie jest żyję po prostu. Ale zawsze gdzieś z tyłu głowy czai się myśl ciekawe kiedy znowu się zacznie i co tym razem wyskoczy pierwsze, potknięcia serca, zawroty głowy czy kolejne migreny trwające tydzień…. Już sama nie wiem co gorsze…… Ehhhhh….. Jakie polecacie książki na tematy nerwicy i w ogóle z dziedziny psychologii? Czytał ktoś „Pojedynek z nerwicą”?
  Pozdrawiam wszystkich cierpiących🙂

 138. Aga

   /  Luty 24, 2014

  Witam, czytam Wasze komentarze od jakiegoś czasu, bardzo mi pomagają szczególnie w chwilach kryzysowych. Po wielu różnych badaniach u różnych lekarzy psychiatra stwierdził u mnie nerwicę lękową. Dostałam dzisiaj lek Asentra 50mg , macie może jakieś doświadczenia z tym lekiem , chętnie poczytam🙂 Pozdrawiam Was serdecznie

 139. KAJA83

   /  Marzec 3, 2014

  ja tez walcze 5 lat 2 lata terapi i leków-3 lata spokoju,objawy te same kołatanie ,czestoskurcze,nudnośći,drżenia,zawroty ogółem wszystko co mozliwe,teraz wszystko wróciło ataki paniki zapisałam sie na terapie (lekarz mówi ze leki to 20 %sukcesu tyllko)niw faszeruje sie lekami ale nie wychode bez lexotanu w torebce(czuje sie bezpieczniej):),pracuje nad sobą ,kazdego dnia staram sie opanować oswoić lęk,wielu pożytecznych rad i technik dała mi terapia,kazdy z nas musi starac sie znależc swój sposób na opanowanie leku,5lat temu 2-3 razu w tygodniu na izbie przyjec ,teraz po terapi sama sie ogarniam choć łatwo nie jest,mećzy mnie to bardzo ale walcze bo jest o co chce zyc bez leku,chce zyc i cieszyc sie kazym dniem POZDRAWIAM NERWUSKÓW

 140. Anulka8383

   /  Marzec 4, 2014

  Witam was nerwuski.
  Ja dziś zaczynam terapie z psychologiem,ciekawe jak to będzie,Aby było mało wykryto u mnie guza tarczycy,do tego jakieś problemy z kolanem coś jednak wyszło na rezonansie,i jak ja mam mieć uśmiech na twarzy?!.Nerwy tak dają mi popalić że szok,bez kija nie podchodź.Nie potrafie nad tym zapanować,moje serce szaleje jak chce,skacze,kopie,fikołki strzela,jakaś masakra:(

 141. Anulka8383

   /  Marzec 4, 2014

  Kaja ja mam nadzieję że terapia mi również pomoże,a zawroty to u mnie sa każdego dnia i tawają nawet cały dzień,mogę książkę napisać,to co ja przeszłam:(

 142. KAJA83

   /  Marzec 4, 2014

  anulka w moim przypadku terpia pomogła ,nie jest lekko ale ciągła praca nad sobą pomaga to wszystko ogarnąć jest cięzko ale juz nie wymyslam sobie chorób,nie jeżdze co chwila na jakies badania,lęki są ala juz takan nasza natura trzeba nauczyc sie z tym zyc ,nie panikowac ps tez mam zawroty 24 godz/:):)pozdrawiam

 143. Anonim

   /  Marzec 8, 2014

  witam wszystkich dotknietych tym stanem zwanym nerwicą też bardzo cierpie z tego powodu chciał bym was wszystkich usciskać bo doznalem tego wszystkiego o czym piszecie jeszcze sie trzymam choć trudno walczyc z czyms co ma tysiąc twarzy pozdrawiam was kochani
  ,,Artur”

 144. Anonim

   /  Marzec 17, 2014

  Ja mam 19 lat , także mam nerwicę lękową , 3 razy myślałem że mam zawał 3 razy wylądowałem na pogotowiu , 3 raz był najgorszy , jadąc samochodem czułem straszne pieczeniew klatce piersiowej jak bym się w środku palił nagle na całym ciele , nawet w kroczu mnie paliło , i jak mnie to puściło to nagłe szybkie bicie serca , myslałem że mam zawał , że umrę , wróciłem szybko do domu w domu to samo , do tego doszły mi duszności , wymioty , ból żoładka , brzucha , gardło miałem ściśnięte jak by spuchnięte , mdlałem , serce waliło jak szalone i piekło chwilowe , myslałęm , że umre płakałem i to jak male dziecko . Dalej mam lęki straszne biore tabletki chodzę do psychologa , ale to co mnie spotkało ostatnio , To było straszne , dla tego wiem co przeżywacie i również was pozdrawiam .
  Krystian

  Jeśli chcecie porozmawiać to dajcie mi znać a potam gg czy email

 145. kasima

   /  Marzec 18, 2014

  Dziękuję za artukuł i za Wasze komentarze, podnoszą na duchu. Mam 19 lat, z nerwicą od 1,5 roku. Patrząc na to ile lat niektórzy z Was się z tym męczą, jest to dopiero 1,5 roku, a ja już nie wyrabiam.

 146. Majkel

   /  Marzec 19, 2014

  Kasima a skad u Cb wzieła sie nerwica ?

 147. Witam wszystkich mam problem z nerwicą od 14 lat , kiedyś było mi lżej bo byłam młodsza miałam 19 lat , brałam leki jeżdżiłam na terapie i tak mijały lata aż do roku 2007 ego wtedy po urodzeniu córki dość duzo przytyłam , maz często zartowal sobie że bede okragla jemu wydawalo to sie smieszne ale nie dlamnie, ogladajac film zaczełam wmawiac sobie ze ta sytuacja kyora tam sie dzieje jest i umnie i ot tak zaczelam bac sie jesc malowac , bo wmowilam sobie ze we wszystkim jest trucizna i z dnia na dzien zaczelam chudnac w ciagu 6mcy 25kilo to bylo straszne zaczelam bac sie o wlasne zdrowie zaczelo bic szybciej serce jak by platalo sie robilo slabo duszno trzesly rece nogi nudnosci problemy z widzeniem jakies mroczki przed oczami zamiast pojsc od razu do lekarza psychiatry to prubowalam sama sobie poradzic teraz tego bardzo zaluje gdyz jestem w strasznym stanie psychicznym boje sie wyjsc z domu pojsc do sklepu jesc spac gdy tylko uslysze dzwonek do drzwi mam wrazenie ze dostane ataku lub zawalu serca i tak z tym lękiem mecze sie tyle lat najgorsze sa te miesiace ciągle boje sie ze umre na zawal lub atak serca że niezobacze męża i dzieci kiedys to byly sporadyczne mysli teraz sa non top dzien noc szybko sie mecze boje sie isc na spotkanie do szkoly e tam umre albo na chodniku a najgorsze ze w domu gdy jestem z najmlodszymi dziecmi ze nikt mi niezdazy pomuc a one beda plakac jesli jest ktos kto ma tak jajk ja blagam o rozmowe o mysle o smierci gdyz ten lek tak ju mnie boli ze niechcem juz tak ps. bardzo bym chciala brac leki ale nawet na nie wmowilam sobie ze sa zatrute prosze o rade pozdrawiam

 148. Anonim jestem chętna popisac mam podobnie pozdrawiam mój e-mail kala10013@wp.pl

 149. kasima

   /  Marzec 20, 2014

  Hm Majkel u mnie to nie nastąpiło po jakimś konkretnym wydarzeniu, przynajmniej nie potrafię takiego wskazać. Chyba po prostu się „nazbierało” i wybuchło w postaci okropnego napadu, dosłownie galopowania serca(uchwycono w EKG 150 uderzeń na minute) do tego stopnia że prawie zemdlałam. Oczywiście myślałam że to mój koniec. Po wezwaniu pogotowia oprócz tachykardii nic nie stwierdzono.Od tamtej pory miałam całą gamę najprzeróżniejszych, dziwnych objawów. Przeszłam wiele badań pod różnymi kątami tylko że one nic nie wykazują.

 150. KAJA83

   /  Marzec 26, 2014

  hej nerwuski ,jak u was wiosenne samopoczucie?u mnie ciężko ,zawroty głowy,drżenie miesni(ogOlnie cała sie trzęse) i ogólny niepokój masakra ,nie wpadm w panike w miare nad tym panuje ale lekko nie jest,ciagle sie musze kontrolowac 24 na dobe ,męczące to wszystko…:(

 151. Majkel

   /  Marzec 26, 2014

  kasima miałem podobnie u mnie to troszeczke długa historia ale ogolnie mecze sie z tym od 3 lat i w sumie sam sobie jestem winien ale coz ..:( ja w chwili pierwszego napadu miałem 165 tentno piekła mnie az głowa z tyłu tez myslałem ze umre…jesli chcesz mozemy pogadac na prv..pozdrawiam

 152. Anulka8383

   /  Marzec 26, 2014

  U mnie też niestety bez zmian:(ostatnio znów pogotowie,zawroty głowy mnie dobijają,mam naprawdę serdecznie dość!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 153. Majkel

   /  Marzec 26, 2014

  bedzie dobrze !

 154. Lona

   /  Marzec 26, 2014

  od 15 lat męczę się z nerwicą lękową, teraz mam 17 w tym roku 18 ale to jeszcze kilka miesiecy i nadal nie czuję się najlepiej. Chodze do specjalistów, biore leki ale na terapie musze czekac do 18 lat.😦

 155. kasima

   /  Marzec 26, 2014

  hej chętnie porozmawiam to moje gg 50281424

 156. Majkel

   /  Marzec 26, 2014

  oki

 157. Anulka8383

   /  Marzec 27, 2014

  Dziś mam wizytę u psychiatry,musze poprosić o jakieś leki na wyciszenie,przecież chodzę jak bomba zegarowa!!!!wszystko mnie denerwuje jak nie wiem co….i nie mogę nad tym zapanować,dziś w nocy miałam jakieś dziwne drżenie nogi nie wiem co to było,serce dalej daje popalić,puka stuka,fikołki kopniaki jest to takie nieprzyjemne,zawroty głowy,no mam dość z miłą chęcią strzeliłabym sobie w łeb…

 158. sebol

   /  Marzec 28, 2014

  Jak czasem czytam te wasze opisy to nie wiem czy się cieszyć czy płakać!!!!!!! 8 lat z ta kur….ą …to jest jak wściekły pies który bez żadnego powodu próbuje potargać ci nogawki jak jedziesz na rowerze lub jak idziesz! CZEMU …tak juz jest ( 7 lat psychoterapi, psychotropy,wizyty u różnych specialistów, badania .szpital,pogotowie i CO i NIC …po prostu taki nasz krzyż…..Żyje w tym matrixie, bo mam dla kogo żyć,żona,dzieci,i to jest mój świat,,,,,
  Jest trudno.czasem bardzo,bo mimo ze człowiek wszystko ma to tak naprawdę czuje się SAM jak kołek na środku pola ( wyjałowiony przerażony osamotniony i taki chory..)
  Życie jest inne takie trochę na pół gwizdka , 2 generacji, mimo ze się starasz,próbujesz coś z tym zrobić, ( zapomnieć, możesz uciekać do sportu, przyjaciół, telewizji, internetu itp) nie zawsze pomaga…bądź pomorze.! Mimo tego to tylko kwestia naszego postrzegania, odbioru,kontaktu ze światem,kontaktu z ludżmi….lecz przyznam się że to długa i męcząca droga,pełno w niej cierpienia ,bólu ,i walki o kolejny dzień i braku NADZIEJI NA LEPSZE JUTRO!!!!!!!! Za każdym razem gdy mój organizm wysyła mi różne sygnały zastanawiam sie jak jeszcze długo, kiedy to się skończy ,jak długo będę wystawiany na jakąś dziwna próbę, jak długo mój organizm jest w stanie to wszystko wytrzymać…NIE WIEM tego nikt NIE WIE! Taki mamy KRZYŻ …Chce tylko dodać żę nie należy się poddawać, mimo upadków, cierpienia i krętej drogi trzeba znaleźć sens choć to bardzo trudno ale uwierzcie bo wiem i siedzę w tym długo ze się da…Nie wyszedłem jeszcze z tego ale wierze ze kiedyś to nastąpi i przyjdzie taki dzień że stanę na szczycie góry( góry nadziei radości spokoju i optymizmu…) i podziękuje temu NAJWYŻSZEMU że wytrwałem…
  Byłem już wiele razy na dnie lecz z tego dna wychodzę bo wiem że po burzy przychodzi słońce….

 159. MK

   /  Marzec 31, 2014

  „Sebol” – Ten „Najwyższy”(jak go nazywasz) Ci nie pomoże…Powiem więcej,nikt Ci nie pomoże.Piszesz o noszeniu „krzyża”?A czym ja niby sobie zasłużyłem na ten „krzyż”?Otóż niczym..Byłem zbyt dobrym człowiekiem i za bardzo przejmowałem się innymi a efekty są takie,że teraz nikt nie przejmuje się moim stanem.

 160. Anonim

   /  Marzec 31, 2014

  Zgadzam się! ja też nie wierzę w najwyższego. On nie pomaga a człowiek ufa i wpada w kolejne doły. liczę tylko na siebie bo nawet na rodzinę nie mogę. Dziwnie okazują troskę o mnie. A Sebolowi zazdroszczę poptymizmu, nadziei. Cierpi a cieszy się że trwa. Ja tylko cierpię.

 161. Anulka8383

   /  Kwiecień 1, 2014

  Ja też sie zastanawiam gdzie jest najwyższy,moje całe życie to piekło,Gdzie „był”kiedy ojciec mnie katował,kopał,bił z pięści,wyzywał i gdzie jest teraz gdy tak cierpię?Gdzie jest sprawiedliwość że inni piją,ćpają i nic im nie jest,a zwykła istota cierpi?Nie ukrywam że też się modlę,ale moje modlitwy nie są wysłuchane,wylałam już morze łez…

 162. Anonim

   /  Kwiecień 7, 2014

  BARDZO POMOCNY ARTYKUŁ DZIĘKUJĘ

 163. Tola

   /  Kwiecień 7, 2014

  Jeśli ktoś ma ochotę pogadać to zapraszam, mam nerwicę lękową i stany depresyjne od 10 lat, ostatnimi czasy jest mi coraz ciężej, mam dziwne ataki, że się uduszę jak jem albo mam wrażenie,że nie umiem połknąć jedzenia,nasila się wieczorami,ważę 46 kg 168cm, bo prawie nic nie jem, mam ataki jakbym umierała: w sklepie, w centrach handlowych-koszmar, teraz biorę lekinjako królik doświadczalny ale nic nie dają tylko nasiliły lęki, myślę o rozpoczęciu terapii ale nie mam na to sił… Mój mail: tola1980@op.pl

 164. cornelia

   /  Kwiecień 9, 2014

  Witam!
  Czytam wasze komentarze i czasami bardzo sie dziwie, ze mozna tak dlugo z ta choroba zyc i nic sie nie poprawia. Ja choruje od 4 lat ale robie kolosalne postepy i uwazam ze jestem teraz o wiele bardziej szczesliwsza osoba niz bylam przed choroba – potwierdza to tez moj maz. Trzeba czytac posty Malgosi ze zrozumieniem: nerwica to droga i wskazowka ze cos z naszym postepowaniem i mysleniem jest nie tak i szukac przyczyn. Moim zdaniem na zaburzenia lekowe choruja ludzie o pewnym typie osobowosci: bardzo emocjonalni, zatroskani, pesymistyczni, dzielacy kazdy wlos na cztery, bojacy sie konfrontacji i opini innych ludzi, zybtnio troskliwi, poswiecajacy sie dla innych, majacy rozne braki emocjonalne etc. Chodze do psychiatry, na terapie, biore dziurawiec i doraznie xanax w najminiejszych dawkach. Najbardziej pomogla mi wiara (Joyce Meyer), praca nad soba, relacjami. Nie jestem jeszcze calkowicie zdrowa ale na szczescie nie jestem juz ta osoba ktora bylam przed choroba – bo wlasnie ta osoba doprowadzila mnie do tej nerwicy. Przepraszam ze pisze bez polskich znakow ale mam tylko niemiecki komputer (jestem tlumaczem i wiekszasc zycia spedzilam w Niemczech). Jesli ktos chce chetnie porozmawiam o moich doswiadczeniach. Jesli mi pomogly pomoga tez innym: corneliamazurek@yahoo.de

 165. Do „Cornella” – Dziewczyno,jak Ty już obracasz się w stronę jakichś zielonoświątkowych(neozielonoświątkowych?) kaznodziejów,którzy robią potężne pieniądze na nieszczęśliwych ludziach w niczym im nie pomagając rzecz jasna … to z Tobą jest znacznie gorzej niż ze mną i ludźmi,którzy odwiedzają tą stronę.Jednak mnie to nie dziwi,mieszkasz przecież w Niemczech – kraju, europejskiej kolebce pseudoreligijnych ruchów a w zasadzie korporacji biznesowych bo tak należy je nazywać.

  Mam braki emocjonalne?A może Ty je masz tylko o tym nie wiesz,albo nie chcesz wiedzieć?

  Nic Ci nie pomoże,żaden lekarz, ruch,kościół,Bóg,Bogowie itp..

 166. cornelia

   /  Kwiecień 14, 2014

  Do Mk
  Oczywiscie ze mam braki i problemy emocjonalne – kazdy je ma kto cierpi na zaburzenia psychiczne, jezeli uwaza ze ich nie ma, to nigdy z tej choroby nie wyjdzie. Poprostu nie bedzie wiedzial jak nad tymi brakami i problemami pracowac. Leki i zaburzenia emocjonalne to nie jest cos co z nienacka wkrada sie do psychiki zdrowego i szczesliwego czlowieka. Jezeli ktos tak mysli to jest w wielkim bledzie. Niektorzy lykaja psychotropy, inni narkotyki a niektorzy stosuja metody hipnozy, NLP i inne sugestie. Ja kieruje sie wiara i wiem ze tylko Bog tak naprawde moze nas uleczyc – i robi to tez przez lekarzy i madrych terapeutow. Nikt nie musi czytac lub sluchac Joyce Meyer (chociaz jest to osoba ktora sama przeszla przez pieklo molostowania seksualnego i zostala uzdrowiona przez Boga), ale nie powinien tez zabraniac tego innym. Ja doswiadczam uzdrowienia i probuje zyc w prawdzie. Nie zawsze jest latwo, sa gorsze i lepsze dni, ale ide do przodu i staje sie nowym czlowiekiem – nigdy sie nie poddam! Ciekawa jestem kto Twoim zdaniem moze pomoc Tobie lub mnie jak nie Bog i lekarze lub terapeuci – myszka micky?

 167. Nawet nie chcę mi się z Tobą polemizować..po prostu szkoda mi Ciebie.Wpadłaś w pułapkę psychomanipulacji.Twierdzisz,że ta Pani Mayer „przeszla przez pieklo molestowania seksualnego i zostala uzdrowiona przez Boga”. A kto tak twierdzi?..Ona sama oczywiście..
  Bóg o ile istnieje,to na pewno uzdrowił jej pusty portfel i bankowe konta gdy zaczynała swój „business-mission”.
  Kto mi pomoże?..Nikt,ja już żadnej pomocy nie oczekuję od nikogo.Nauczyłem się z tym żyć,ponieważ nie mam innego wyjścia.Czuję się źle albo bardzo źle od przeszło 12 lat i co?Mam zacząć kupować książki i jakieś płyty od zręcznych manipulatorów?Nie bądź śmieszna dziewczyno..A propo’s według mnie Myszka Mickey ma większe walory terapeutyczne niż terapeuci,lekarze czy Bóg.

 168. MK widzę Twój ból i wściekłość. Znam go. Skieruj go na Niego, a nie na ludzi, którzy mówią, że wierzą i że ta wiara im pomaga. Chyba każdy z nas doświadczył tej rozpaczy. Rozpaczy nicości, braku pomocy od kogokolwiek. Odważ się skierować tą złość na Boga. W kwestii Boga zawsze pozostaje kwestia wiary, a nie dowodu. Jednakże nie złość się na bogu ducha winną cornelię, tylko właśnie na Niego. Bo to do Niego masz żal. W księdze Psalmów są takie psalmy, gdzie ta złość jest wyrażana. Polecam Ci też księgę Jonasza. Ale jeśli nie chcesz sięgać po Pisma, powiedz to swoimi słowami. W końcu to na Niego jesteś wściekły. Nie walcz z cornelią, tylko walcz z Bogiem. Wyrzuć mu, że Cię zostawił, porzucił, nie pomógł i że masz go dość. Że nie wierzysz. To jest szczerość. To jest prawda. Cornelię zostaw. Jej słowa tak naprawdę poruszają zupełnie inny problem, problem Twoje poczucia osamotnienia, zwątpienia, rozpaczy. Na kogo jesteś naprawdę wściekły?

 169. cornelia

   /  Kwiecień 17, 2014

  do MK
  Zapewniam ze nie napelniam kasy pani Meyer poniewaz slucham jej wykladow za darmo na jej niemieckiej stronie, a ksiazki kupuje sporadycznie.
  Nawrocilam sie gdy mialam 27 lat, ale nie mialam tak naprawde osobistej realcji z Bogiem, jakos zawsze byl mi obcy i tak daleki. Gdy zachorowalam nie moglam pojac jak to sie moglo stac, jak Bog mogl do tego dopuscic. Wiedzialam ze mialam traumatyczne przezycia w dziecinstwie, bylam uzalezniona od rodzicow, nigdy nie zylam wlasnym zyciem, nie bylam soba – ale bylam dobrym czlowiekiem, nikogo nie krzywdzilam, pomagalam, tak naprawde bylam „za dobra”. I tu nagle ta choroba jako piekny dodatek do tej calej traumatycznej przeszlosci. Myslisz ze nie bylam zla, myslisz ze ktos mi pomogl? Nikt tak naprawde nie byl w stanie. Nawet moj maz nie potrafil. Moja wiara tez mi nie pomagala. Rownia pochyla. Gdy wtedy poraz pierwszy uslyszalam wyklad Joyce Meyer (moja mama musiala mnie przez pare miesiecy do tego namawiac) przewrocilo to moj swiat i obraz Boga do gory nogami. Na poczatku nie moglam w to uwierzyc ze Bog chce abym byla szczesliwa, radosna, pelna sily …ja przez cale lata wierzylam ze jest dobrze gdy jestem smutna i chora, posluszna innym, ze to znaczy ze jestem pobozna i pokorna. Dlatego tez nie moglam zrozumiec dlaczego zachorowalam. Teraz wiem ze moj obraz Boga byl calkowicie falszywy, ze tak naprawde go nie znalam i nic dobrego od niego nie oczekiwalam.
  Nie twierdze ze masz sluchac Joyce Meyer, twierzde ze prawdziwy obraz Boga i bliska relacja z nim uzdrawia

 170. Iwa

   /  Kwiecień 21, 2014

  ja też zmagam się z nerwicą.. niestety już ponad 20 lat.Jest dużo lepiej niż kiedyś.Przerobiłam psychoterapie,leki. Na pewno moim zwycięstwem jest fakt że już wiem że to co mi dolega to nerwica, chociaż wiem że w momencie”ataku”racjonalne myślenie nie istnieje..dwadzieścia kilka lat temu kiedy doświadczyłam tego po raz pierwszy to był temat tabu, nigdzie nie można było znalezdz informacji na ten temat,nie było dostępu do literatury.. była rozpacz ,brak zrozumienia,okropne poczucie osamotnienia,inności i wstyd! Każda inna choroba była bardziej rozumiana niż ta.. Teraz jest troche lepiej.Każda droga jest dobra ,jęśli pomaga i nie krzywdzi innych. Cornelio podoba mi się Twoje podejście i optymizm.mnie też pomaga wiara ,choć jest mocno zweryfikowana w stosunku do wiary jakiej uczyli w szkole..do moich objawów nerwicy dodałabym jeszcze hipochondrię:-(( i cała reszta jak wyżej..nie tracę nadziei mimo wszystko.Pozdrawiam wszyskich

 171. dorota

   /  Maj 19, 2014

  Dziekuje serdecznie za ten opis,jest to dokładnie to co i ja mogłabym napisac o swojej nerwicy lękowej.Ja choruje już ponad 15 lat ale nie jest to ciągłe ,po prostu gdy przechodzę jakiś streś ,mocny streś ,mam problemy życiowe ,wtedy lęki wracają właśnie pod taką postacią .Nie wiem dlaczego ale zawsze jest to okres wiosny ,szczególnie właśnie maj.Potem wszystko wraca w miarę do normy,po czym jak już pisałam zaś powraca.Wiem tylko że jest to straszna walka że sobą ,swoim ciałem ,życiem.Zresztą coraz więcej osób choruje na nerwicę tej postaci ,a ja życze wszystkim ,by ten okres szybko minął i dalej powinniśmy sie cieszyć życiem ,dziękuje.

 172. anka

   /  Maj 22, 2014

  Ja tez niestety to mam,jakos trzeba z tym zyc.mojego pierwszego ataku nie zapomne nigdy,nie mialam internetu ,nie wiedziałam ze to tylko nerwica,i wpadłam w straszliwa panike ze umieram,,obdzwonilam wszystkich ze to koniec.mineło 8 lat i ataki mam prawie codziennie,a były lata ze nie miałam ani jednego.Teraz trzeba do lekarza po leki i tak to jest z nerwica lekową,Nie wspomne juz na ile chorób umierałam……………,ile badan przeszłam,ile pieniedzy na nie wydałam.od trzech lat mam non stop odbijania z zoładka,to ponoc od nerwicy,i juz tu mysle,oby tylko tak było.,a moze lekarz sie pomylil i taka petla strachu przed jakos poskudna choroba i czytanie w necie itd,Są dni kiedy sie z tego smieje,to są te piekne dni kiedy czuje sie dobrze,Jest mi łatwiej bo moja dobra kolezanka tez ma to co ja i nawzajem sobie pomagamy.Moja rada po tylu latach trzeba ten lek przyjac jak cos naturalnego,przeczekac i bedzie ok.,oswoic ,ze go mam i juz!łatwo o tym pisac jak sie dobrze czujemy,gorzej jak nas łapie,ja juz tak nie panikuje,tylko nie lubie jak gdzies wyjde ze znajomymi jest super i tu nagle nie wiadomo skad atak sie zaczyna,to mnie najbardzuej wkurza.pozdrawiam.trzymajcie sie nie jestescie z tym sami.zobaczcie ile ludzi tytaj na to choruje co 3 polak,ponoc,tylko nikt nie chce o tym mówic niestety.

 173. Agnieszka

   /  Maj 23, 2014

  Moja nerwica ma na imię Lęk o Zdrowie. Koszmar umierania na najróżniejsze choroby, badania, obłędny strach itd. Na szczęście szybko zdecydowałam się a terapię poznawczo behawioralną w połączeniu z leczeniem farmakologicznym. Naprawdę pomogło. Wiem że jeszcze nie jestem całkiem zdrowa i może nigdy nie będę ale umiem radzić sobie z lękami i redukować je prawie do zera. To bardzo dużo. Wciąż jeszcze biorę leki ale niedługo zacznę je odstawiać. Nie czekajcie ze zwróceniem się do specjalistów. Nie da się z tym wygrać samemu

 174. Aga

   /  Maj 28, 2014

  Witajcie, czytam Wasze posty jestem przerazona iloscia osob walczacych ztym swinstwem. Taka prawda ze jesli ktos nie przezyl stanu lekowego nigdy nie zrozumie co nas meczy , wykancza.
  Pierwszy atak leku mialam w listopadzie siedzialam na kanapie pisalam smesa i nagle poczulam ze cos sie ze mna dzieje mrowily mi dziasla i czulam zblizajaca sie smierc doslownie jak by miala zrobic krok i juz po mnie.Bylam sama w domu zadzwonilam do meza zeby przyjechal bo chyba umieram. Nie mieszkamy w Polsce , pokonanie drogi zajemu mu ok.olo godz.
  Wiecie co zrobilam poszlam wziac prysznic bo pomyslalam ze jak umre to ktos mnie zobaczy w brudnych wlosach ech

 175. Aga

   /  Maj 28, 2014

  Cd. Walcze z tym juz kilka m_cy najgorzej bylo zima, krotkie dni mnie wykanczaly.
  Nerwica lekowa to nic innego jak odpowiedz organizmu i naszej psychiki na problemu znajdujace sie w poswaiadomosci. My zdajemy sobie z nich sprawe ale nasz organizm je wyprzedza w postaci wyladowan. To tak jak burza z piorunami.
  Zaczelam bracsystematycznie magnez z wit B6, potas, zmienilam diete ,.odstawcie slodycze cukier powoduje dodatkowa nerwowosc.
  Kiedys mialam podobnie z sercem bilo jakby nie rowno praktycznie non stop. Probowalam nie myslec o nim tak jak o oddychaniu czy mruganiu powiekami przeciez tego sie nie kontroluje i wiecie pomoglo. Serce juz nie szaleje. Ale leki innego typu pozostaly. Piszcie jak ktos chce pogadac agnes116@amorki.pl

 176. Anka

   /  Maj 28, 2014

  Witam was wszystkich serdecznie nie bede pisala o objawach bo ma je wszystkie ktore opisujecie i wiem jak nerwica potrafi zmienic nasze zycie,ja nbralam leki 5 lat i czulam sie rewelacyjnie odstawilam 2 lata temu i nerwica wrocila sa lepsze dni ale jest stosunkowo malo teraz moja nerwica wrocila trzyma mnie juz z 2 miesiace robi mi sie slabo mam lęki serce wali nie moge oddychac jak cos mnie zaboli to zaraz panikuje i wmawiam sobie rozne chorubaska.Jesli macie ochote popisac albo dolączyc do grona moich znajomych zapraszam na FB Anna Domagalska Grudziadz jestem tez na NK gdyby byly problemy ze znalezieniem mnie na FB Obecnie mieszkam w Starogardzie Gdanskim i milo by bylo miec tu kogos znajomego z kim mozna by ylo sie spotakc i wyzalic pozdrowionka trzymajcie sie tam jakos buziaki:)

 177. ToPolska

   /  Maj 29, 2014

  Witam Was wszystkich „nerwusków”. Nawet nie pomyślałam ze tyle osób może się tym dziadostwem zmagać. Od kilku tygodni nie przespałam spokojnie ani jednej nocy – jak z zegarkiem w ręku między 00.30 a 01.30 „zjawia” sie towarzyszka – nerwica lekowa !!!.
  To jest coś okropnego, to uczucie niewiadomo czego / stado pędzących mrówek od stóp do czubka głowy , nie omijające nawet uszu / i zaczyna sie .. serce wali 100-122 uderzeń , ciśnienie 155/137 i tysiąc myśli w głowie – zawał czy wylew, zawał czy wylew .. kluska w gardle stoi, siku z 5 razy , sprawa grubsza tez się pcha … o matko kochana umieram.
  Wzywam pogotowie , przyjeżdżają , robią badania :EKG ,cukier , tętno i … wpisują w kartę
  napadowy zespół lekowy .. aplikują relanium 10mg i po 15 minutach spie.
  W dzień funkcjonuje normalnie / praca dom dzieci / a przynajmniej staram się , bo nie weim czy z t a choroba można funkcjonować normalnie .
  Mam 34 lata a chodzę po lekarzach / pulmonolog, laryngolog, psycholog, psychiatra /jak 75-latka , ciągłe badania – rtg, morfologia, tsh, usg i oczywiście mierzenie ciśnienia.
  A zaczęło się niewinnie , od jednego zdania wypowiedziane przez lekarza rodzinnego podczas wizyty z chorym gardłem cyt” nie, nie nowotwór by się tak nie zachowywał ”
  i mi wystarczyło , od tamtego dnia / kwiecień 2012 / codziennie w głowie jedna myśl.
  czy boli kolano, czy kręgosłup, czy zaswędzi w gardle nic innego nie mam w głowie tylko rak rak rak. Dodatkowo splot innych wydarzeń w rodzinie , u bliskich znajomych , nieszczęście sąsiada i cała machina wprawia się w ruch .
  Psychiatra zapisała Nexpram na dzień , hydroksyzyna na noc, a rodzinny zomiren 0,25mg – tak w razie potrzeby .Ale ja już chyba potrzebuje zmiany bo te leki mi nie pomagają .
  Nauczyłam się troszkę nad tym panować, na tyle żeby co noc nie wzywać pogotowia” i wyposażyłam się w ciśnieniomierz. Mam nadzieje ze to się jakość uspokoi bo inaczej to jeszcze męża wpędzę w stan nerwicy – ja sie boje o swoje zdrowie a on sie bedzie bał o moje . Wyżej ktoś napisał ” nie zrozumie ten, kto tego nie przeżył”

 178. Agnieszka

   /  Maj 30, 2014

  Ja na podobne dolegliwości (lęk o zdrowie) biorę Eliceę. Po 3 miesiącach terapii poznawczo behawioralnej (nie powiem sporo mnie to kosztowało) jest prawie dobrze. Lęk pojawia się tylko przed badaniami i też potrafię nad nim zapanować. Przede wszystkim przestałam czytać o chorobach i ich objawach bo to strasznie nakręca.

 179. Mariusz

   /  Czerwiec 1, 2014

  wtam wszystkich. czytam o waszych problemach to az widze powage w tej chorobie. dawniej myslalem ze ta choroba nie jest w stanie mnie pokonać. myliłem się. przegrałem ta walke i obecnie nie umiem normalnie funkcjonować. przechodziłem tyle badan bo nie wiezylem ze to może być działanie nerwicy. teraz po latach już wieze w jej sile. tego co się czuje nie darady opisac. to nie zycie to bardziej jak wegetacja. wyniszcza caly organizm. atakuje coraz więcej nazadow. jestem młody bo mam dopiero 27 lat a nie umiem się już niczym cieszyc. zero wsparcia zrozumienia i pomocy. chętnie z kims porozmawiam. bo tylko osoby które to przechodzą mogą zrozumieć mariusz.shadow@gmail.com

 180. ewelinka

   /  Czerwiec 16, 2014

  ja rowniez mam to co Pani opisala wszystkie dokladnie objawy

 181. Karola

   /  Czerwiec 24, 2014

  Witam!Moja nerwica zaczela się objawiać rok temu w sierpniu,zaczęło się od tego że miałam wyjechać z mężem i dziećmi nad może ale nie wyjechaliśmy bo nie dostał urlopu zdenerwowalam się nagle dostałam kołatania serca bałam się zasnąć,po paru dniach wylądowałam u lekarza rodzinnego bo nie mogłam nic jeść nie mogłam wstać z łóżka było mi nie dobrze nie wiedziałam co się ze mną dzieje bałam się że umrę,lekarze zrobili mi elektrolity,magnez,potas skierowali mnie do kardiologa zrobił mi usg serca ekg bylo wszystko ok,po tym jak usłyszałam że jest wszystko ok na parę dni miałam spokój,ale później było tylko gorzej doszły lęki i niepokoje bałam się wszystkiego nie wychodziłam z domu,wkoncu zdecydowałam się pójść do psychiatry,poszłam prywatnie trafiłam na fajnego psychiatrę siedziałam u niego z 40 min opowiedziałam mu wszystko co się dzieje po wysłuchaniu powiedział że mam nerwicę z lękiem napadowym zapisał mi citopram po tyg poczułam sięddobrze i tak było przez 1,5 miesiąca jak dowiedziałam się że z bratem jest źle !po godz czasu przeszły mnie takie prądy przez ciało i straciłam przytomność trafiłam do szpitala tam zrobili mi morfologie,potas,magnez wapno glukoze i ob i tarczyce bylo wszystko ok pojechałam do domu!Ale na drugi dzień znowu te straszne kłucia całego ciała i skok ciśnienia było mi nie dobrze kręciło się w głowie,zadzwoniłam do swojego psychiatry powiedziałam mu co się dzieje zwiększył mi dawkę tabletki z 1,5 na 2 powiedział że poprawa będzie po 2 tyg mija 2 tydz a dzisiaj znowu miałam tę dziwne kłucia całego ciała jak by mnie prąd pokonał, wzięłam hydrokzyzyne i po 30 min przeszło!Proszę was napiszcie mi czy to mi się dzieje przez nerwicę?bo czasami myślę że coś mi jest poważnego i chcę jeszcze zrobić usg brzucha bo codziennie rano męczy mnie biegunka,napiszcie czy też tak macie!Pozdrawiam

 182. Iwona

   /  Czerwiec 24, 2014

  Hej Karola
  tak jak piszesz są takie objawy a nawet gorsze jak uczucie zatrzymania się serca duszności , trzęsienie się rąk , zawroty głowy wymioty , biegunka , i wiele innych niemiłych uczuć poczytaj wcześniejsze wpisy to nie będziesz miała wątpliwości
  Pozdrawiam

 183. Anonim

   /  Czerwiec 25, 2014

  Do Karoli
  Na Twoim miejscu zaczelabym sie jak najszybciej rozgladac za psychoterapia. Jezeli jestes juz dobrze przebadana i wiadomo ze nie ma przyczyn organicznych to sa to typowe objawy nerwicy lub innych zaburzen na tle psychicznym. Sa to objawy somatyczne z ciala za ktorymi stoi cala historia ukrytych problemow psychicznych (osobowosciowych). Ja chodze 5 rok na terapie i naprawde jestem pod wielkim wrazeniem co wychodzi na jaw i jak potrafia objawy z ciala zniknac gdy zacznie sie prace nad swoim postepowaniem i mysleniem. Jestes dobrym przykladem na to jak dzialaja leki psychotropowe: Zagluszaja, wyciszaja i podnosza nastroj ale nigdy nie rozwiaza Twoich problemow. Zaleczaja ale nie wyleczaja – i to mowi moj psychiatra. Bez lekow czasami sie nie da (ja tez biore) ale bez terapii i pracy nad soba nigdy sie z tej choroby nie wyjdzie. Te symptomy z ciala sa jak zaszyfrowany list do nas samych, bo niestety nasza podswiadomosc nie powie nam na przyklad wprost: Sluchaj, musisz zaczac stawiac granice i dbac o siebie, nawet wbrew innym …
  Pozdrawiam i zycze sily do dzialania aby nie krecic sie w kolku lub stac w miejscu!
  Cornelia

 184. Wypisz wymaluj caly Ja !

 185. Capo Winner

   /  Lipiec 30, 2014

  Witam wszystkich!! CZYTAĆ UWAŻNIE !! Ja miałem to samo co większość z was paniczny lęk przed wyjsciem z domu , lek przed ludzmi przed tym że coś mi się stanie , głupie mysli a moim ulubionym zajęciem było czekanie na moment kiedy pójdzie się spać bo wtedy się zapomina… UWAGA ! NIE POSZEDŁEM DO PSYCHIATRY ani psychologa.. Mam 25 lat i uważam że w 80% się wyleczyłem. NIE MAM już ataków paniki , lęków fobii itd… Jedynie co mi zostało to lekki stres i to też nie zawsze w markecie tzn zawroty głowy.. I tak to prawda samemu się nie wygra ale MOZNA NAPRAWDE MOZNA to GÓWNO OBEZWŁADNIĆ !!!!!!! być ” prawie jak kiedyś ” Teraz zamierzam zrobić sobie wszystkie badania troche wczas hehe bo zmagam się z tym od 7 mies. ALE chce to gówno pokonać i uda mi się chodzbym miał być pierwszym to będę i tak samo z wami będzie wierze w to :)) Jeśli ktoś chciałby o tym porozmawiać szerzej bo tutaj za dużo pisania to zapraszam , porozmawiam z każdym , doradzę na tyle ile potrafię nie wstydzić się to dla nie wierzących🙂 A dla wierzących cytuje” Bóg zesłał mi chorobę aby pokazać mi że nie ja jestem najważniejszy , tylko on ”🙂

  Pozdrawiam serdecznie

  GG 442 50 38 lub trial010@wp.pl

 186. Sandra

   /  Sierpień 13, 2014

  Witam!🙂 Trafiłam tu przypadkiem szukając zupełnie czegoś innego i dowiedziałam się, że jestem chora, a już myślałam, że coś ze mną nie tak😉 Objawy [na szczęście nie wszystkie] mam od 13-tego roku życia [aktualnie mam 21 lat] i są sporadyczne. Czasami do trzech razy w tygodniu, a czasami mam luz przez kilka miesięcy, ostatni miałam wczoraj. Wizyty u lekarza odkładam aby nie dowiedzieć się, że dolega mi coś bardzo groźnego dla życia, ale dzisiaj wybieram się do psychiatry. Chętnie porozmawiam z kimś w podobnej sytuacji, aby lepiej się poczuć lip_gloss_lady@o2.pl jeśli ktoś ma WhatsApp to mogę podać numer komórki. Przede wszystkim będę pytać o jakieś terapie grupowe, bo coś czuję, że to pomoże mi najbardziej. Pozdrawiam serdecznie, Sandrusek-Nerwusek😛

 187. Witam… Kilka dni temu wróciłem z pracy z nocnej zmiany ok 6.20, szybki prysznic i spac do lozka… Ale zaczęło się jak tylko położyłem głowę. Uderzenia ciepłą w głowe przechodzące w klatkę piersiową, jakiś koszmar… W tamtym momencie myślałem ze to jakiś zawał, wylew czy też udar, zczęły mi sinieć dłonie i stopy. w pewnym momencie dostałem drgaweki kazałem żonie zadzwonić na pogotowie. Panowie zrobili mi ekg i droga elektroniczną wysłali do kardiologa który stwierdził że jest ok, poradzili mi wziać od lekarza zwolnienie i odpocząć bo to pewnie przemęczenie. Mam problemy ze spaniem. za kazdym razem jak kłade sie do łóżka mysle ze zaraz umre albo ze jestem chory na jakas nieuleczalna chorobe i ze zostawie zone ktora tak sie martwi o mnie bo nie wie co mi jest. lekarz rodzinny dal mi skierowanie do neurologa ale nie stac mnie zeby isc prywatnie a na kase chorych 3miesiace trzeba czekac… chce zrobic sobie tomografie bo chce sie upewnic ze w glowie mam wszystko ok. przed snem biore valused ale zasypiam na godzine i to cale mije spanie. A domyślam sie że głównym żródłem tego wszystkiego jest to że mam problemy finansowe i nie moge o tym przestać myśleć… Rachunki nie zapłacone, nie ma kasy na jedzenie i tak wkoło… czy te objawy to nerwica lękowa? prosze o pomoc. chętnie w wolnych chwilach moge podzielic sie informacjami. pozdrawiam. mariusz.parowski@interia.pl

 188. Jeszcze coś co moze miec cos wspolnego z tematem. Będąc w wojsku zacząłem świrować żeby nie tracić życia na to czego nie lubie i położyli mnie w szpitalu psychiatrycznym, Po 2 tygodniowym pobycie i szeregu badań stwierdzili że mam PSYCHOPATIE (nieprawidłowa osobowosc) i dostalem kat. D. W tamtym roku mielismy w malzenstwie problem gdyz zona stwierdzila ze jestem za mocno zazdrosny i wyrzucila mnie z domu. nie potrafilem sobie z tym poradzic wiec poszedlem do psychiatry ktora zapisala mi lek PINEXET 25mg i kazala brac przed snem. Wydaje mi sie ze do pewnego dnia dawałem psychicznie rade a przyszedl dzień ze wszystko stalo sie silniejsze odemnie. zona moja tez korzysta z uslug psychiatry i bierze PRAMOLAN i NEXPRAM. Nie wiem czy robic ta tomografie czy po prostu isc do psychiatry i psychologa. Prosze o podpowiedz.

 189. Ela_78

   /  Sierpień 27, 2014

  Witajcie,
  Bardzo dobry blog dla osób borykających się z nerwicą. Ja swojego pierwszego ataku doświadczyłam po porodzie pierwszego dziecka będąc jeszcze w szpitalu a było to 13 lat temu. Gdy zamykałam oczy to doświadczałam okropnego uczucia jakby moje ciało leciało pod sam sufit a potem z impetem spadało. Zdarzenie to powiązałam z cięciem cesarskim i silną anemią. Kolejnego ataku doznałam kilka miesięcy później będąc z moim maleństwem u swojej mamy. Wieczorem obejrzałam film i późno w nocy położyłam się spać. Znowu pojawił się ten sam epizod co w szpitalu, do tego doszedł silny ból w klatce piersiowej, który myślałam że świadczy o zawale. Jak dotarło do mnie, że umieram, dostałam biegunki, drżenia kończyn i oblały mnie zimne poty. Po raz pierwszy w życiu zadzwoniłam po karetkę (dodam, że zawsze byłam zdrową osobą!), pamiętam jak strasznie się bałam że umrę, że osierocę mojego 6 miesięcznego synka. Gdy karetka przyjechała, lekarz stwierdził silne pobudzenie, jak po narkotykach, dał jakieś uspokoajające zastrzyki i kazał zmienić tryb życia, na bardziej higieniczny tzn. więcej snu itp. Następnego dnia rano, przeświadczona o tym, że przebyłam zawał pobiegłam do przychodni zrobić badanie EKG, które wykazało, że wszystko ze mną jest ok. Oczywiście ja myślałam, że sprzęt zepsuty, że lekarz się nie zna, że na pewno mi coś dolega i niebawem umrę. No i zaczęla się moja przygoda….ciągły strach o swoje życie, obawa przed samotnym przebywaniem w domu (przecież jak dostanę zawał to nikt mi nie pomoże itp). Strach przed wyjściem do sklepu, na spacer z dzieckiem ( wielokrotnie spacer kończyłam w przychodni robiąc badanie EKG, bo tak się źle czułam). Przejazd samochodem z miasta do miasta kończył się na odliczaniu kilometröw do najbliższego szpitala i modlitwie i prośbie do Boga, żeby nic mi się nie stało. Lekarze, robiąc kolejne badania rozkładali ręce, mówiąc że jestem zdrowa i mam jakieś urojenia. Zaczęłam szperać w internecie, zamawiać kolejne książki o nerwicy, atakach paniki itp. Świadomośç, że nie jestem sama z tym problemem, że cierpią na to i biedni i bogaci i ludzie wykształceni bardzo mi pomogła. Zaczęłam sama sobie opowiadać co mi jest, żeby zrozumieć swoją chorobę. Jak tylko dostawałam ataku paniki zaczynałam głęboko oddychać i mówić, że nic mi nie jest, że to tylko atak i on zaraz przejdzie. Zmieniłam pracę na przedstawiciela medycznego, co spowodowało, że musiałam jeździć samochodem po całej Polsce jak i świecie. Jako takich ataków paniki już nie mam, ale cierpię na przewlekłe biegunki, co powoduje, że przed kazdym wyjazdem zażywam Laremid. Wiem, że te objawy są wynikiem stresu, jaki przeżywam. Niestety z dwojga złego uważam, że praca jest lepsza niż przesiadywanie w domu, które u mnie kończyło się wsłuchiwaniem się w swoje ciało i doszukiwaniem przeróżnych chorób. Niestety od dwóch lat dołączyły kolejne objawy gastryczne tzn bulgotanie w brzuchu, co powoduje ogromny dyskomfort. Znowu zaczęłam izolować się od ludzi i przesiadywać w domu. Mój portfel jest coraz cieńszy, bo znowu odwiedzam lekarzy i robię przeróżne badania. Niestety taki już mój urok😦. Dodam jeszcze, że w międzyczasie byłam u psychiatry i na terapii u psychologa, niestety te wizyty nie poskutkowały. Uważam, że na nasze problemy jest tylko jedna osoba, która nam pomoże – to my sami. Sami musimy wyszukać odpowiedniej drogi do naszego ciała i umysłu. Mi raz się udało, przeźyłam względnie spokojnie 10 lat (w międzyczasie urodziłam drugie dziecko i nie miałam niepokojących objawöw). Teraz przyszła kolej na poszukanie rozwiązania na kolejne problemy. Drodzy nerwicowcy pamiętajcie – nie jesteście sami, takich ja Wy jest cała masa na świecie i mijaci ich każdego dnia. Powodzenia w szukaniu właściwej drogi i dużo, duźo siły i wytrwałości…

 190. Iwa

   /  Wrzesień 11, 2014

  znowu wróciło,, jak wraca to wszystkie mądrości szlag trafia..już brakuje siły… życie staje się koszmarem..

 191. Iwona

   /  Wrzesień 11, 2014

  Tak to prawda ja mam tez już dość sama z sobą nie wytrzymuję płacz strach obawa lęk każdego dnia silniejsze i ten ból bez radności koszmar mojego życia pozdrawiam

 192. Aga

   /  Wrzesień 12, 2014

  Hej Iwa,
  Co takiego sie wydarzylo ze wrocily leki?
  Musialos zaklucic Twoj spokoj.
  Mnie bardzo dokucza od czasu do czasu silne poczucie ze zaraz umre to jest najgorsze uczucie ze wszystkich, o dziwo nie mam przy tym zadnych objawow tzn migotania serca, potow,
  Tylko te mysli. Chociaz teraz bardzo rzadko.
  Zaczelam czytam PismSwiete,.zawierzylam Jezusowi swoje zycie. Mozecie sie smiac.
  Bardzo polecam Ci strone Start z Bogiem. Superstrona

 193. Iwa

   /  Wrzesień 16, 2014

  dziękuję Ci Aga..na pewno wejdę na tę stronę ,nie będę się śmiać bo niby dlaczego? ja też bardzo boję się śmierci, mam 12 letniego syna 3 lata temu rozwiodłam się i mam przyjaciół oraz prace więc powinno być dobrze,,a nie jest.. przerastają mnie sytuacje dnia codziennego,ciągle jestem jak małe dziecko które przeprasza że żyje.. wiele lat psychoterapii i było lepiej.. ale teraz wróciło ze zdwojoną siła..myślę że powodem jest praca. Od listopada nowa,pozornie lepsza,większy zarobek ,możliwość rozwoju…i praca z dużo młodszymi koleżankami one dwadzieścia kilka ja 43 lata,nie odstaje od nich jeśli chodzi o efekty pracy ale mam wrażenie że nie nadążam czasem,one wolne mogą poświęcać się pracy ja z poczuciem winy że syna prawie nie widuję…z jednej strony muszę pracować żeby żyć,z drugiej brak mi sił…po rozwodzie zostałam z niczym ,były mąż szybko założył nową rodzinę
  ja dzięki przyjaciołom mam gdzie mieszkać..ale ciągle się boję…od wczoraj jest kiepsko leże bez sił,wzięłam L4 bo fizycznie nie jestem w stanie funkcjonować..oczywiście już mam poczucie winy bo koleżanka musi pracować za mnie😦.. w czwartek idę do psychiatry chyba nie dam rady bez leków..mam depresje..czuję że wróciła..a lęki nie pozwalają mi normalnie funkcjonować.. czy to kiedyś minie? Pozdrawiam wszystkich bardzo! Jak to dobrze że tu ktoś mnie zrozumie…

 194. Witaj Mariusz. Problem ewidentnie jest (to co można wywnioskować z tego co napisałeś, to przede wszystkim problem zazdrości, bo co działo się w wojsku to nie napisałeś), także polecam Ci wizytę u psychologa, psychiatrę i być może jeszcze jedno podejście do diagnozy. Nie wiem jakie masz objawy i czy masz ewentualnie wskazania do tomografii, ale to psychiatra lub neurolog mógłby Ci potwierdzić w zależności od objawów. Trzymaj się i serdecznie Cię pozdrawiam.

 195. andzi

   /  Wrzesień 18, 2014

  Do mnie tez wrocila po tylu latach… dzis musialam wczesniej wyjsc z pracy bo myslalam ze zemdleje I umre…. I to uczucie nierealnosci okrropne… jutro tez mam wolne bo boje sie ze bedzie to samo..ale w poniedzialek musze isc niewiem czy dam rade😦 czy ktos zna jakies sposoby zeby nad tym zapanowac? Glownie nad uczuciem ze zaraz zemdleje…

 196. Iwa

   /  Wrzesień 18, 2014

  polecam przeczytać fajną stronę Historia pewnej nerwicy,

 197. Joaśka Brzoza

   /  Wrzesień 29, 2014

  Mam takie objawy , do kogo zwrócić się o pomoc ? JB

 198. Zachęcam Cię, abyś wybrała się do psychologa. W nerwicy podstawą jest terapia. Zachęcam Cię także, abyś zaczęła stosować jakąś formę relaksacji, np. medytację wyciszenia, którą opisuję na blogu.

 199. Anonim

   /  Październik 13, 2014

  Super Artykuł, Dobrze że jesteście Iwa dzieki za llekturke rowniez polecma

 200. natasza

   /  Październik 27, 2014

  Witam…
  Ja zmagam sie z nerwica , depresja od 2 lat. Wszystko sie nasiliło gdy moja babcia kochana zmarla:( tesciowa okazalo sie ze ma nowotwor zlosliwy i w dodatku ja poronilam. Wszystko to w okresie 3 miesiecy…..bylam u psychiatry ktory dobral mi takie leki ze myslalam ze sie wykoncze tak sie zle czulam. chodzilam tez do psychologa. Zaszlam potem w ciaze wiec juz juz nigdzie nie chodzialm….teraz jestem karmiącą matka……wyladowalam ost u lekarza. bedac na zakupach zaslablam ale po chwili mi przeszlo. ale za chwile znow…i nie przechodzilo zaczely mi dretwiec rece nogi itd…co ja wyrabialam w aucie zeby tylko nie stracic przytomnosci??masakra. u dr ekg dobrze z wywiadu tez badnia tez dobre. No dr mi pow ze nie jest zwolennikiem odradzania przestania karmic ale lepiej zebym zazywala cos….szkoda mi mojego malca ma pol roku dopiero…jeszcze z 4 miesiace bym chciala karmic. zazywam hydroxyzyne 2x dziennie ale ja wiem czy mi to cos daje….dalej mam te ataki lekowe . jak to paskudztwo pkonac.??milion glupich mysli , wkrecanie chorob, to uczucie ze zaraz sie cos stanie ze umre…niewiem jak sobie poradzic z tym bo na dluzsza mete chyba zwariuje…mam dwojke dzieci i zamiast byc wesola mama usmiechnieta tryskajaca energia to tu sie nieda!!!czemu to takie jest??? z mezem tez nam sie nie najlepiej ukladalo i w sumie to od tego tez sie zaczelo…kiedys bylam pelna zycia wesola itd a juz po slubie gzdies cos sie stalo ze mna….ale chce teraz zmienic siebie miec jakies plany cieszyc sie moimi skarbami itd…poprostu cieszyc sie zyciem tylko jak????? pomozcie

 201. Agnieszka

   /  Październik 29, 2014

  Witam wszystkich ,od dłuższego czasu cierpię chyba na depresje ,nerwice lekowa.Jestem. Mama dwójki wspaniałych dzieci 6i2latka.W lutym mojej koleżanki chłopak zmarł na moich oczach od tamtego czasu mam cały czas myśli o śmierci ,boje sie ze coś może sie stać mi czy mojej rodzinie.Nie radzę sobie z tym.Mieszkam w Szkocji ,lekarz przepisał mi propanarol,biorę je od tygodnia ,na dodatek wykryto u mnie anemię ,zaczęłam dziwnie sie czuć od paru dni ,mam zimne poty ,temperatura ciała 35.6 ,czuje sie bardzo słabo ,opadłam z sił ,nie wiem czy tabletki mi nie sluza czy coś mi dolega .

 202. Witaj, od razu Ci napisze moj adres prywatny agnes116@amorki.pl mieszkam w Anglii jak bedziesz chciala pogadac napisz swoj nr oddzwonie.
  Te objawy o ktorych piszesz to niestety nerwica lekowa mam podobne choc teraz coraz rzadziej…to jest tak im dluzej bedziesz myslala ze sie zle czujesz te objawy sie nasilaja. tak dziala organiz broni sie za duzo negatywnych spraw sie kumulowalo i organizm wyladowuje to. najgorzej jest z tym przeczuciem smierci ze zaraz sie umrze….wokolo duzo teraz ludzi chorych , mlodzi umieraj, ostatnio tez bylo glosno o A P, mojej kolezanki siostra tez zmarla na raka,,,,,,,ludziom wrazliwym niewiele trzeba , paznokec zaboli i juz jestesmy gotowi w wymyslaniu historii choroby.
  dzisiaj wstala bylo ok ale juz za 10min sie wewnetrznie

 203. Cos mi sie przerwalo…tam nie dokonczylam. czeje poddenerwowanie…nie nawidze tego i te mysli…napedzaja strach i klops zaczyna sie znowu. mysle ze nerwicy lekowej nie da sie wyleczyc lekami nie wyleczy sie mysli…trzeba pracowac nad soba i przyznac sieprzed soba czego sie boje co mnie uwiera.
  Bylas swiadkiem smierci …to wywolalo szok i zaczelas analizowac i bac sie czegos czego nikt nie jest w stanie ogarnac ani zbadac.

 204. Łukasz

   /  Listopad 11, 2014

  Witam wszystkich serdecznie🙂 na początku chciałbym podziękować autorce tego bloga za znakomicie wyjaśniony przebieg choroby🙂 a teraz przejdę do sedna sprawy. Nerwica i wszystkie inne dziwne jej objawy dotykają coraz większa rzeszę ludzi i nie ma co się dziwić bo czasy są takie a nie inne. Sam choruję na to około 12 lat🙂 ale od około 2 dopiero zaczełem coś z tym robić bo objawy nasiliły się na tyle że stwierdziłem że jednak coś trzeba z tym zrobić. Lęk i niepokój czułem chyba od zawsze od małego zawsze byłem czarnowidzem i myślałem że ciężko choruje, otoczenie w tym rodzina ignorowała to co się ze mną działo. Pierwszego poważnego ataku nerwicy dostałem ponad 3 lata temu straszne uczucie odrealnienia ból w klatce, duszności bardzo szybkie bicie serca mówie nic tylko zawał🙂 później to samo wreszcie zaczeła się pielgrzymka po lekarzach internista, laryngolog, kardiolog, neurolog wszędzie praktycznie pełne pakiety badań i mnóstwo wydanych pieniędzy aż wreszcie psychiatra który stwierdza że to nerwica lękowa. Leki brałem różne rexetin, propranolol, seroxat, sulpiryd można by wymieniać bez końca była lekka poprawa lecz tak naprawde jedne objawy ustępują ale na ich miejsce przychodzą nowe między innymi takie jak:

  -Bóle głowy coś w rodzaju skurczu, takie dziwne napinanie się skóry na czaszce czy coś w tym stylu, kłucia w głowie
  -Częste wizyty w toalecie
  -Niewyrazne widzenie męczy mnie sztuczne światło
  -Drętwienia
  -Dziwne odczucia np prawej nogi, ręki
  -Bóle serca dodatkowe skurcze szybki puls
  -Zawroty głowy lęk że upadnę ?
  -Wyczulenie na bodźce zewnętrzne
  -Sztywność karku
  -Lęk paniczny
  -Niepokój
  -Brak koncentracji
  -Ogólne zmęczenie
  -Do wszystkiego trzeba sie zmuszać
  -Huśtawki nastroju

  Wszystkie objawy konsultowane z całą rzeszą lekarzy którzy potwierdzili tą samą diagnozę🙂

  To w sumie tylko część tego co się dzieje ale zdążyłem sie przyzwyczaić
  Chcę tylko powiedzieć wszystkim żeby się nie załamywać i dalej iść do przodu poprostu olać to co się dzieje ( wiem że nie zawsze da rade ) i starać się żyć w miare normalnie.

  Życzę wszystkim powrotu do zdrowia bo wiem jak to jest sie z tym zmagać i jak jest ciężko.
  Nie traćcie nadziei bo w sumie nic innego nam nie zostało🙂
  Dziękuje za uwagę
  Pozdrawiam !
  Łukasz

 205. Witam!!
  Tez mecze sie z ta cholerna nerwica lękową!,Biore atarax ale on tylko uspokaja moje niespokojne chwiejne nerwy,ale lęki pozostaja i szybkie bicie serca az do 160/min..Bylam u Wszystkich lekarzy i zrobila badania ,jakie tylko sie dalo,ale wszytsko ksiazkowo wychodzilo;)A dolegliwosci sa caly czas..w Autobusie ,sklepie ,czy wobecnosci wiekszej grupy ludzi,Oblewaja mnie poty na zmiane zimne i cieple,wojna w zoladku i zawroty glowy.Mysli ze zaraz zemdleje,ze nikt mi nir pomoze..Po paru minutach to mija,ale strach jest przeokropny..
  Jakby ktos chcial pogadac i mial podobnie jak ja ,to moj email..adrian112@poczta.onet.pl
  Pozdrawiam!!
  Zycze Wszystkim powrotu do zdrowia!Jak najszybciej!!!

 206. Iwa

   /  Listopad 17, 2014

  witam wszystkich! znowu piszę i szukam ratunku na tej stronie bo nerwica wróciła w postaci dolegliwości żołądkowych.. kamień w żołądku, ciągle mnie mdli,nie mogę normalnie odetchnąc. czuję taki skurcz.. aż mi słabo. praca mnie wykańcza.. tempo,rywalizacja i ciągle nowe wymagania. Nie daję rady a muszę pracować po rozstaniu z mężem wychowuję syna i zdana jestem tylko na siebie.. Wiem nie tylko ja mam problemy.. tylko już nie daję rady, nie cieszy mnie nic.. chyba tak chciałam się wygadać, pożalic..

 207. Alison

   /  Listopad 27, 2014

  Kochani!
  Dla mnie ta strona była zbawieniem, gdy zmagałam się z nerwicą,którą spowodowała u mnie praca. Dziś, po prawie pół roku mogę wam z ręką na sercu powiedzieć, wbrew temu co sądzą inni-„to” da się wyleczyć. I nie mówię tego w jakiejś lepszej dla mnie chwili. Po prostu czuję się dobrze i jestem zdrowa!
  Myślę jednak, że gdy już nas dopadnie, musimy pomimo wszystkich przeciwności wykonać ciężką pracę. Oto rzeczy, które mi pomogły:
  -wizyta u dobrego psychiatry, (nfz);
  -psychoterapia (darmowa, z nfz);
  -leki Paroxinor i Sympramol doraźnie (tanie-ok 15 zł za opakowanie);
  -ćwiczenia rozluźniające i oddechowe + trening Schultza (z internetu);
  -książka Claire Weekes „Kompletna samopomoc…”;
  -modlitwa;
  -masaże 1 raz w tygodniu (ok 30 zł);
  -brak telewizora, wiadomości, złych wieści-ogólnie cisza;
  -jeśli jest taka możliwość-zmiana pracy, jeśli nie należy o wszystkim powiedzieć przełożonemu.
  Te wszystkie rzeczy, które wymieniłam zaowocowały u mnie tym, że po trzech miesiącach pojechałam na wakacje, poszłam na dyskotekę i dostałam nową, lepszą pracę.
  Nie można mówić, że leczenie nerwicy jest drogie, długotrwałe a i tak nie da się jej wyleczyć. To jedyna choroba, gdzie o wszystkim to my decydujemy.
  Życzę wszystkim powrotu do zdrowia! To jest możliwe!

 208. Ania

   /  Listopad 30, 2014

  Witam
  Nie wiem od czego zacząć postaram sie jakos wszystko opisac w miare normalnie od okolo 2 tygodni moje zycie zamienilo sie w czyste pieklo mam straszne lękii ze zaraz umre udusze sie, mam 3 letniego synka wychowuje go sama blisko 2 lata temu moj maz zmarl na nowotwor boje sie ze cos mi sie stanie i moj syn zostanie sam juz nie wiem co mam robic zaczęłam zazywac Afobam na wlasna reke ale musze zwiekszac dawke bo 3 tabletki juz mi nie wystarczaja i wtedy jest znosnie dodam ze od jakis dwoch tygodni mam zapalenie oskrzeli a w styczniu ide usuwać migdalki to jeszcze tylko pogarsza moje lęki ze sie zaraz udusze z kaszlu albo umre w czasie zabiegu ogolnie to sie boje czy dozyje do jutra czy ktos mial podobna sytuacje prosze o pomoc czuje ze zaczynam juz wariowac zapisalam sie do psychiatry ale to dopiero za tydzien nie wiem czy wytrzymam do tego czasu blagam o pomoc jakiekolwiek slowo prosze!!!

 209. Alison

   /  Grudzień 1, 2014

  Aniu, nie bierz Afobamu na własną rękę-on silnie uzależnia! Idź do psychiatry i poproś żeby dał Ci skierowanie na psychoterapię. Jesteś na początku tułaczki z nerwicą. Ja miałam to samo, bałam się śmierci, przez to że mój tato odszedł nagle na serce i ja wmówiłam sobie, że też umrę na serce. Stąd skoki ciśnienia i kołatania serca nie do wytrzymania. Pamiętaj, że to tylko Twoja psychika. Stawiaj czoła swoim lękom-to najlepsza terapia. „Śmiej się z nich”. Mów sobie głośno, że miliony ludzi mają kaszel i żyją. Zabiegu też się nie bój, Ja miałam niedawno operację w pełnej narkozie i żyję. Nerwica to piekło i na dodatek długotrwałe, ale zobaczysz, będzie lepiej. Czas leczy rany.

 210. Anonim

   /  Grudzień 1, 2014

  Droga Aniu,
  to co opusujesz to silna serwica lekowa. Przezylas straszna tragedie, smierc bliskiej …osoby ktora moze wywolac silne ataki paniki. Dobrze ze wybierasz sie do psychiatry, nie bierz lekow na wlasna reke.
  poczytaj sobie co moze powodowac smierc osoby szczegolnie bliskiej…nie umrzesz nic Ci nie jest…ja tez sie z tym zmagam wlasciwie nic mi nie jest ale ubzduralam sobie ze zaraz umre srednio to chyba z 5 razy na dzien…czy to nie glupie. Wiem o tym. Czasami objawy leku moze powodowac tarczyca …nadczynnosc albo niedoczynnosc. Poziom cukru powoduje czasami wrazenie zlego samopoczucia. Nie martw sie nie umrzesz nie ma opcji jesli badania wychodza ok. Zycze Ci zdrowia, masz dla kogo zyc. Aga

 211. ewelina

   /  Grudzień 1, 2014

  witaj aniu.. mysle ze tak naprawde nic ci nie jest sama mam nerwice lekowa i deprwsje…objawy jakie opisujesz wszystko wskazuja na to ze to nerwica a ty jestes zupelnie zdrowa… wiem latwo pisac otoz nie bo sama przez to przechodze z wiekszymi objawami.. co do leku ktory bierzesz mysle ze 3 tab to stasnowsczo za duzo sama to biore 3 lata ale 0.5 tylko albo az…sprobuj nauczyc sie oddychania przeponowego jest latwe i pomaga …czy jest ktos na kogo mozesz liczyc ktos kto moze ci pomoc w razie czego trzymaj sie bedzie dobrze mysl pozytywnie

 212. ewelina

   /  Grudzień 1, 2014

  asertin / czy ktos bral ten lek?jakie macie odczucia?

 213. Ania

   /  Grudzień 1, 2014

  Dziekuje wam bardzo za odpowiedz staram sie z wszystkich sil jakos trzymac dzis kolejny dzien kolejna trudna walka z tymi ciagl6mi lekami mam nadzieje ze psychiatra mi pomoze i znow zaczne sie „cieszyc” ze zwykłych problemow jak normalny czlowiek.

 214. Łukasz

   /  Grudzień 2, 2014

  Witaj Ewelino ! Jest to lek z grupy SSRI czyli wszelkie leki pod nazwą np Asertin, Seroxat , Parogen itd działają raczej tak samo bo mają chyba nawet taki sam lub bardzo podobny skład ja osobiscie brałem Seroxat, Parogen i jeszcze inne badźiewia tego typu. Musisz poczekać pare dni zanim zacznie działać i nie powiem że będzie to przyjemny okres, objawy w tym czasie mogą sie bardzo nasilić ale później stopniowo opadną aż wreszcie poczujesz poprawe🙂 jedyne czego nie polecam to samowolnie odstawiać bo ja cięzko to przechodziłem🙂 Zdrowia !

 215. ewelina

   /  Grudzień 3, 2014

  super ze ci sie udalo. masz duzo szczescia.. chetnie posluchalabym twoich rad sama sie zmagam z ciezko nerwica i depresja jest coraz gorzej najbardziej boje sie przyjmowac leku asertin…a powinnam bo lekarz mi go przepisal ..pozdrawiam

 216. Łukasz

   /  Grudzień 4, 2014

  Tak naprawdę Ewelino nikt nie powiedział że mi się udało ja poprostu troszke do tego się przyzwyczaiłem,jak znajdziesz moj post wyzej to dowiesz sie troche o moich objawach itd w sumie cierpie na to od ponad 12 lat od jutra zaczynam z nowym lekiem Aciprex plus doraznie ketonal na ból głowy. Nie bój sie brać leków po to one są tak mi dzisiaj powiedziała Neurolog do której chodzę🙂 Pamiętaj, żeby zacząć z tego wychodzić trzeba mieć siłę a tego bez leków raczej nie osiągniesz. Ja miałem chyba roczną przerwę w lekach ale jak sie podchodzi do lustra i patrzy w swoją twarz kilkanascie razy dziennie i widzisz jak sie z dnia na dzien coraz bardziej rozsypujesz to juz nie ma wyjscia🙂 Pozdrowienia !

 217. ewelina

   /  Grudzień 7, 2014

  dziekuje Ci Lukaszu za odpisanie nie zawsze moge wejsc na neta dzis akurat moglam… wiem ze poowinnam brac ten lek ale ja sie strasznie boje … a moj stan sie pogarsza co chwila albo placze albo za chwile wpadam w zlosc czuje taka ciezka glowe jak by miliony neuronow i mysli mnie atakowalo…ni i ta dziwna chwiejnosc rownowagi bi to nie sa zawroty tak jak powiedzial mi lekarz to po prostu objawy nerwicy .a jakie leki brales jesli moge wiedziec i miales jakies powazne skutki uboczne bo to co czytam tu na forach to masakra… kurcze ja mam dopiero 27 lat a czuje sie jak babcia 70 letnia albo i gorzej i ta agrofobia to ze nigdzie nie wyjde i te leki i ataki paniki mnie wykanczaja pozdrawiam Cie cieplutko

 218. Łukasz

   /  Grudzień 9, 2014

  To że tak się czujesz to wcale Ci się nie dziwie ja też się tak czuje od paru lat. Wieczne uczucie dziwnego widzenia czyli bardzo mocna wrażliwość na światło sztuczne, cały dzień w takim pomieszczeniu z takim światłem mnie wykańcza dodatkowo nerwy, lęki również przed wyjsciem na dwór mam jakies dziwne zawroty i plączą mi sie nogi. Pytasz mnie o leki jakie brałem ? było tego sporo Rexetin, Seroxat, Parogen, Sulpiryd, Propranolol, Con Cor, Nebilet, a teraz Aciprex Nie zaobserwowałem jakiś większych skutków ubocznych. Jedynie co to Propranolol źle na mnie działał bo serce dziwnie mi chodziło po nim i odtawiłem🙂 Jeśli chodzi o Ciebie czyli kobiete to słyszałem i czytałem na temat przybierania wagi podczas kuracji lekami tego typu chociaż nie zawsze to występuje więc zachęcam Cię do brania leku bo bez tego nie zaczniesz normalnie funkcjonować. Podaj mi swojego maila to wyślę ci w formacie mp3 trening relaksacyjny Jacobsona bardzo fajna sprawa zakładasz słuchawki i słuchasz poleceń. Dodatkowo polecam Ci zakupić książke o tytule Pokonałem Nerwicę autora Grzegorza Szaffer jest tam dużo fajnych i cennych wskazówek jak sobie radzić z tym co cię spotkało, ja osobiscie dodatkowo do leków chodzę na masaże relaksacyjne i na bio energo terapie nie wiem czy wierzysz w takie rzeczy ale warto się tym zainteresować jesli podejdziesz do tego w sposób poważny i duchowy to odniesiesz sukces ! podaje swojego maila lukasz.wass@wp.pl Zapomniałem napisać o psychoterapii jest bardzo pomocna w tym temacie ale musisz znaleźć kogoś odpowiedniego z wiedzą medyczną Pozdrawiam !!!

 219. ewelina

   /  Grudzień 9, 2014

  hej Lukasz. dzieki za odpowiedz bardzo mnie jakos wzmacniasz psychicznie i tak jakos wspierasz … wlasnie chodzilo mi dokladnie o skutki uboczne bo tego boje sie najbardziej…co do wago to moge przytyc nawet bym chciala…mam straszny lek przed braniem leku choc wiem ze powinnam bo bez niego nic nie zdolam… wlasnie brales rexetin serotax a ten serotax to podobno to samo co asertin wiec jak brales to nie miales jakis tam skutkow ubocznych… a do tego jeszcze cos brales bo ja przez 4 lata biore alprox i mam go btac wlasnie z tym lekiem tez …moj mail to ewelina.walis@o2.pl

 220. Maciek

   /  Grudzień 9, 2014

  Cześć
  Ja też od dawna walczę z nerwica lekowa. No cóż łatwo w życiu nie miałem i w sumie dalej nie mam. Ale jakos sobie radzę. Mam rodzinę i o nią bardzo walczę bo w sumie tylko ja ją utrzymuje. Za 7 tygodni rodzi mi się 2 synek🙂 Cały czas lekarze wsadzali mi do głowy, że mam nerwicę lekową i moze mają troche rację , ale sam zacząłem szukać i w sumie wymusiłem na lekarzach badania i okazało się że mam kandydoze. Rozrosniety drozdzak, ktorego mamy wszyscy, ale w sytuacji obniżonej odpornosci (a odporność tez jest nizsza w chronicznym stresie) rozrasta się w organizmie i powoduje złe samopoczucie, infekcje i wiele innych. Poszukajcie w necie info o kandydozie poczytajcie, zrobcie sobie badania w tym kierunku (mi wyszlo z wymazu z gardła). Wielu lekarzy bagatelizuje problem , bo przecież kandida to skład mikroflory w jelicie grubym , więc jezeli jest to normalne. Tylka ja kandide mam w gardle i jest to infekcja. Poczytajcie sobie o tym, leczenie jest potrzebne , ale zmiana diety czyni cuda.

 221. na resztkach sil

   /  Grudzień 11, 2014

  Witam was wszystkich,
  czytajac te wasze wypowiedzi,chociaz na chwile zapomnialam oi sobie. Z takim samym problemem borykam sie od dawna, juz nawet przeszlo na ok 2 lata i powrocilo. Mnie najbardziej przeraza motyw smierci, poglebili sie w momencie, kiedy dookola slyszy sie o smierci coraz to mlodszych ludzi i najczesciej powodem jest raczysko.
  Miesiac temu zaczelam chorowac. Zapalenie gornych drog oddechowych. Nie zgadniecie jaka sobie pierwsza diagnoze postawilam! i trwa to do teraz. Z raka pluc przeszlo na raka gardla (niby sie wyleczylam, ale czuje klucie po obu stronach gardla, tak jakby cos mi zalegalo, jakby jakas osc mi stanela)! Z tego wszystkiego jutro szukam na gwalt laryngologa, bo ilez mozna. Dostalam kolejny antybiotyk a dalej kluje😦 i jeszcze google mowi ze klucie w gardle to co? rak oczywiscie! tak panicznie sie go boje😦 a najgorsze w tym wszystkim jest to, ze ja tego jestem swiadoma, ze doszukuje sie chorob, ze jak wlos zaboli to juz koniec… ale nie potrafie o tym nie myslec :(tylko ryczec mi sie chce i rycze, ze to juz prawie koniec😦 jutro lece do lekarza o boje sie wyroku😦 chcialabym z kims o tym pogadac…

 222. ewelina

   /  Grudzień 11, 2014

  hej. mialam podobnie tez jak cos mnie zakulo to juz myslalam ze umieram wymyslalam sobie najgorsze choroby na obecna chwile te myeli mi sie wyciszyly…ale czasem cos tam powraca ze mysle tylko o smieerci ze moge odejsc w kazdej chwili… swiat mnie przeraza …. ale trzeba sie wziasc za siebie choc to trudne… zacznij sobie oddychac przepona zacznij medytowac zacznij robic sobie afirmacje i kazda negatywna mysl zamien na pozytywna choc by bolalo….nerwica to ciezka choroba nie jestes sama jest wielu ludzi ktorzy sie z tym borykaaj naprawde ja mam np caly czas odrealnienie poczucie ze zemdleje ze cos mi sie stanie tez jest ciezko walcze

 223. Agnieszka

   /  Grudzień 23, 2014

  Też przez to przechodziłam. Robiłam różne badania bo co chwila wymyślałam sobie nowy nowotwór albo inne świństwo. W końcu poszłam do psychiatry. Już prawie rok biorę Eliceę – to Łagodny środek ale mnie bardzo pomaga. No i psychoterapia oczywiście metodą poznawczo-behawioralną. Czasem lęk wraca ale na krótko i potrafię sobie z nim poradzić. Mam teraz zupełnie inne samopoczucie. A pierwsza rada jaka dostałam to nie czytać w necie nic na temat chorób. Z początku było ciężko a teraz już wcale mnie do takich tematów nie ciągnie. A jak w telewizji zaczynają coś mówić o chorobach to zmieniam kanał. Życzę wszystkim powodzenia w walce z nerwicą. To da się zrobić!!!

 224. ewelina

   /  Grudzień 26, 2014

  hej … moglabys powiedziec gdzie znalazlas takiego terapeute poznawczo behowialnego

 225. ewelina

   /  Grudzień 26, 2014

  agnieszko i czy ten lek powodowal u ciebie jakies skutki uboczne

 226. na resztkach sil

   /  Grudzień 26, 2014

  A czy ktos z was leczy sie w Poznaniu i moglby kogos polecic? Po pierwszych atakach bylam u jednego psychiatry, na tamta chwile pomoglo, ale nie bylam zadowolona z wizyty, mialam wrazenie, ze nie podchodzi powaznie do indywidualnego problemu…
  … Po pierwszej mojej wypowiedzi tutaj, poczulam sie na chwile lepiej, widzac, ze naprawde nie jestem z tym wszystkim sama. Jednak do teraz ucisk w klatce i ciezki oddech mnie nie opuszcza😦 w dodatku juz ponad miesiac mecze sie z gardlem, wciaz czuje tam cialo obce (jak nie po jednej, to pi drugiej stronie). Dodam, ze bylam u laryngologa i nic nie powiedziala, ze to nowotwor. Myslucie, ze mogla cos przeoczyc? Jestem swiadoma tego, co pisze, ktos moze pomyslec i powiedziec, ze jakas durna… ale ja mam wrazenie, ze to, co zzera nasze spoleczenstwo i mnie dopadlo. Wiem, mam obsesje i jeszcze troche a zaraz zwariuje 😢

 227. aga

   /  Grudzień 27, 2014

  https://nerwicalekowa.com/2013/10/27/jak-przerwac-bledne-kolo-leku/#more-330
  po przeczytaniu tego artukułu nerwica mnie opuściła , przeczytajcie uważnie zrozumiecie mechanizm jej działania. na mnie podziałało

 228. Rysiczka

   /  Styczeń 6, 2015

  Maciek, mogę prosić Twojego maila? Bardzo prosze o kontakt, mój mail 4isiaczek@wp.pl
  od 4 dni zmagam się z lękami. Dziś wypatrzylam candide. Kiedy miałam 14 lat chorowałam na boreliozę. Zastanawiam się czy te lęki są zwiazane z nerwicą czy z tą candidą. No i zaczęło się wszystko od zapalenia pewnego świństwa dwa tygodnie temu, więc już nie wiem od czego to…

 229. Łukasz

   /  Styczeń 8, 2015

  Mam zupełnie to samo dzisiaj jest godzina 4 rano wstalem bo snilo mi sie ze bardzo boli mnie serce obudzilem sie i dziwnie sie czuje serce niby cichutko bije ale te wewnetrzne przekonananie ze cos mi jest no i oczywiscie czy naprawde bolalo czy to tylko sen. Ciągle mam uczycie że zaraz dostanę zawału że zaraz przestanę żyć okropne nie moge ogladac nawet lekko stresujących filmow nawet glupie CIA Zagadli los angeles bo zaraz czuje ze serce mocniej bije ze mam problemy nie mogę złapać oddechu. Dzisiaj byłem na rozmowie o pracę wsumie to bylo pewne spotkanie a rozmwa dzisiaj o 8 rano i co niby siedze i slucham a zaraz czuje jak na twarzy robi mi sie goroca ze cos sie dzieje z sercem ze zaraz zemdleje lub w najgorzym wypadku sie przekrece zaczynam mierzyc tetno a tu kolo 130 uderzen na minute ale jakos dalem rade i nie wyszedlem i tez nie umarlem co wiecej wyszedlem na dwor po rozmowie i wszystko przeszlo. Dodam ze lecze sie sie na nadcisnienie moje najwieksze bylo 260 na 130 naszczescie dostalem takiego wysokiego ponoc po lekach i serce prawie nie wytrzymalo ale szybka reakcja lekarzy i spadlo srednio mialem zawsze 166 na 95 puls 112 teraz od dluzszego czasu cisnienie mam ok 120 na 65 puls roznie od 60 do 78 zazwyczaj 72. Takze nie wiem ciągle mam nierwnie bicie serca czasami czuje jak by zatrzymalo sie sie na chwile lekarze robil wszystkie badania nawet podczas tego dziwnego ataku z wysokim cisnieniem w szpitalu i powiedzieli ze serce bije szybko lecz prawidlowo zrobili echo serca i powiedzieli ze serduszko mam zdrowe lecz na wypisie pisze niedomykalnosc zastawki mitralnej I stpnia pytalem kilku lekarzy i kazdy bagalelizuje proglem wsumie mam juz dosc teraz nie moge spac bo nie wiem czy to serce czy nerwica ale coz trzeba isc do specialisty kardiologa i upewnic sie jak to nie od serca to zostaje tylko nerwica lękowa ale kochani z tego co mi wiadomo wlasnie takie objawy jak tez piszecie czy ja pisze często bagatelizowane przez lekarzy bo przeciez morfologia ok mocz ok i wszystko on a problem serca dalej sie utrzymuje i dziwnych innych rzeczy moze byc wlasnie od niedomykalnosci zastawki mitralnej do 2 stopnia sie nie operuje pozniej trzeba wstawiac zastawke. Objawy takie tez daje tarczyca wiec warto zrobic TSH ft3 ft4 i anty TPO. Jak to ma cie w normie, i EKG i Echo serca macie w normie to mozecie byc niemal pewni ze to nerwica lekowa ja w moim przypadku nie wiem czy to od serca czy to nerwica a i tsh tez mam podwyzszone 6,200 norma do 4,5 takze zdrowia zycze

 230. iwa

   /  Styczeń 21, 2015

  dziękuje za to forum, dziękuje że jesteście.. dziś troche lepiej,ale tak dobrze wiedziec że nie jestem z tym sama

 231. smutny

   /  Styczeń 26, 2015

  Prosze niech ktoś poda mi swój numer gg potrzebuje rozmowy czuje się tragicznie z tymi lękami bardzo proszę.

 232. Anonim

   /  Styczeń 26, 2015

  smutny mozesz zagadac rozna@wp.pl

 233. Łukasz

   /  Styczeń 26, 2015

  jak by ktoś chciał o tym pogadać prosze pisać powinniśmy sie wspierać z tymi dolegliwościami. lukiwir@o2.pl (Łukasz)

 234. Agnieszka

   /  Styczeń 27, 2015

  Ewelino, przepraszam, że tak długo nie odpowiadałam na twoje pytania, ale nie wchodziłam na tę stronę. Leczę się w Centrum Terapii Dialog na warszawskim Ursynowie. Tam jest kompleksowa terapia psychiatra+psychoterapeuta. Na terapie behawioralną chodziłam koło 3 miesięcy – raz w tygodniu. Pozwala zrozumieć źródło lęków a przede wszystkim uczy jak sobie z nimi radzić. Do psychiatry chodzę nadal raz na dwa trzy miesiące. Minął rok jak się leczę i obecnie czuję się świetnie. Oczywiście lęk o zdrowie przy jakichś dolegliwościach (a nie jestem już młoda więc zdarzają się coraz częściej) daje o sobie znać ale jest malutki i radzę sobie z nim w parę minut. Przestałam biegać po lekarzach, nie myślę, że każdy ból to rak. Jeśli chodzi o Eliceę to nie miałam żadnych skutków ubocznych. Wierzę że i ty zwalczysz ten koszmar. Trzymaj się!!!

 235. smutny

   /  Styczeń 27, 2015

  Agnieszko możesz podać mu numer gg proszę

 236. Alison

   /  Styczeń 29, 2015

  smutny pisz aua86@o2.pl powiem Ci jak z tego wyszłam

 237. Mad

   /  Styczeń 30, 2015

  Mam zrobione badania ekg, echo serca, holter, krew, i kardiolog mówi ze wszystko z sercem jest ok, lekarze mówią ze wszystkie badania nic nie wykazały, że jestem po prostu zdrowy a to wszystko przez emocje, nie ukrywają ze widzą nerwice. Ok, miałem ataki przez jakiś 3 miesiące, chodzę do psychologa (zdiagnozowal nerwice lękowa i słaba depresję) ale teraz wydaje mi się ze trochę wróciło do normy lecz objawy fizyczne nie dają mi spokoju:

  – serce bije cicho(wcześniej biło tak ze słyszałem) ale puls jest dalej taki sam w okolicach 80
  – ręce jak wezmę do góry to bledna,
  – czasami jedna ręka blada druga taka trochę czerwona, to samo stopy
  – mam ciało miejscami takie letnie,
  – często zimne stopy
  – czasami dźwięki w uszach,
  – czasami uczucie dziwne w głowie, przeważnie po prawej stronie i z tyłu (tepa głowa, pulsujaca, dretwa, ból, ucisk)
  – bardzo często pulsujacy brzuch prawie cały dzień,
  – czasami w klatce coś daje znać
  – brak apetytu od 3 miesięcy (raczej przez większość czasu)
  – czasami ostry słuch (wcześniej cały czas, teraz tylko czasami)
  – codziennie w nocy budzę się o tej samej porze
  – cały czas zaciśnięte zęby

  Moje pytanie to: czy objawy nerwicy są z Wami cały dzień, bo mi 24h ?
  Czy objawy po pokonaniu nerwicy znikają czy coś pozostaje w uszczerbku na zdrowiu?

 238. Łukasz

   /  Styczeń 30, 2015

  proponowalbym sprawdzic jeszcze poziom TSH ft3 i ft4 oraz anty TPO oraz cukier

 239. Mad

   /  Styczeń 30, 2015

  Były robione badanie tarczycy – wszystko ok. Lekarz powiedział ze bez sensu robić inne badania, bo to tylko nerwica. Bylem u 3 lekarzy, u jednego kardiologia bardzo uważanego w Siedlcach. Każdy mówi to samo.

 240. Mad

   /  Styczeń 30, 2015

  Dodam że od 3 miesięcy siedzę w domu bo mam taki teraz czas ze nie musze zarabiać itd codziennie się relaksuje, czytam, chce sobie pomóc, wychodzę na dwór na spacer lub rower, staram się skupić z wyjścia z tego stanu. Od jakiegoś czasu zauważyłem ze mam mniej tych myśli, to co kiedyś mnie doprowadzalo do szału to teraz jest w miarę ok.

  Ale czy w nerwicy to normalne że pulsujacy brzuch jest obecny prawie non stop? Otepiala, letnia głową, niepokój cały czas prawie? Może to dlatego że mam taki okres w życiu (wszystko mi się nałożyła, tak jakby życie od nowa we wszystkim) ze musze coś zacząć wreszcie robić – i podświadomość to łapie ze jest trudne to wszystko ustawić na raz?

 241. Łukasz

   /  Styczeń 30, 2015

  hmmm po tym co piszesz to rzeczywiście silna nerwica Pytasz czy może pulsować brzuch mysle ze tak. Lekarz mi powiedział że nerwica daje o sobie znac w calym organizmie. Ja mam to samo co ty. tylko ze choruje na nadciśnienie i mam niedomykalność zastawki mitralnej. a w dodatku na ekg wychodzi wydłużony odstęp QTc (Ponoć grozny stan zagrażający życiu w każdej chwili podczas stresu czy wysilku moge dostac zgon sercowy czyli nagła smierć) Ale wobec tego wszystkiego lekarze twierdza ze moje serce jest zdrowe i za duzo sie przejmuje i codziennie zaglebiam sie w chorobe wsluchuje sie w moje serce czy czasem mocniej nie uderzy a jak mam dziwne uczucie w klatce to od razu ze za chwile umre ( LEKARZE TWIERDZA ŻE TO NERWICA) dodam ze 3 dni temu dostalem w nocy dziwnych objawow moje galki oczne zrobily sie czerwone i dostalem wylewu w oczach tez niby ze stresu. Wiec trzymam kciuki za Ciebie i moze mniej nerwow i dla pewnosci radze skorzystac z wizyty u psychiatry bo nerwica moze naprawde doprowadzic do tragedii a u Ciebie pewnie jeszcze nie jest za pozno zebys z takiej pomocy skorzystal. ZRESZTA NA POMOC PSYCHIATRY NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO.

 242. Mad

   /  Styczeń 30, 2015

  Tylko ze te objawy są takie lekkie i fizyczne, a ja aż tak się nie stresuje, nie mam ataków – czyli chyba to nie jest jakiś wysoki stan nerwicy jak piszesz? Jakieś czas temu to owszem, aż byłem na pogotowiu, na drugi dzień u lekarza itd…

 243. Agnieszka

   /  Luty 5, 2015

  Mad masz klasyczne objawy nerwicy. Postaraj się nie wsłuchiwać w swój organizm. jak znajdziesz zajęcie, które cię całkowicie pochłonie to nie będziesz czuł żadnych objawów. Ja na przykład kiedy opiekuję się moimi malutkimi wnuczkami czuję sie jak młoda kobieta i absolutnie nic mi nie dolega.

 244. Łukasz

   /  Luty 5, 2015

  Żeby napisać kolejny komentarz pod tym postem bardzo długo się zastanawiałem, czasem trzeba troszeczkę przestać żyć tym co się dzieje🙂 ale widzę jak wielu ludzi na tej stronie miota się ze sobą bo nie wiedzą co się z nimi dzieje są tak jak by na początku bardzo długiej, krętej i ciężkiej drogi jaką są owe zaburzenia. Podczas trwania choroby człowiek bardzo dużo dowiaduje się o sobie . . jak bardzo jest silny albo jak bardzo słaby. Wszyscy tu boicie się zwariowania, szaleństwa, utraty kontroli a nawet nagłej śmierci a czy tak naprawdę chociaż raz pomyśleliście że człowiek który już oszalał to o takich rzeczach po prostu nie myśli ? nie jest świadomy tego co robi ! Jako że jestem osobą która walczy z tym ponad 12 lat muszę was zmartwić w zaburzeniach lękowych nic się takiego nie stanie i chociaż wielokrotnie myślałem że ,, tym razem raczej już nie wytrzymam ” to jednak wstaje codziennie rano z łóżka i zaczynam od nowa. Dla wszystkich którzy się z tym zmagają polecam przeczytać książkę Grzegorza Szaffer który szczegółowo opisuje swoją historie choroby i to jak z niej wyszedł lecz moim zdaniem wyszedł dlatego bo bardzo szybko zabrał się za zrozumienie tego co się dzieje i wspomagał się lekiem psychotropowym. Niestety ludzie którzy nie wiedzą co im jest trwają w tym stanie po parenaście lat a po takim czasie wyjście na prostą jest bardzo ciężkie. Pozdrawiam wszystkich

 245. Agnieszka

   /  Luty 6, 2015

  Masz rację. Nerwica jest jak każda choroba, im później się ją zdiagnozuje, tym trudniej ją wyleczyć. Stąd mój apel do wszystkich „początkujących” nerwicowców: Nie czekajcie, że to samo minie. Nie minie nawet jeśli jesteście bardzo silni. Nie zwlekajcie z wizytą u specjalisty. To jedyna droga. Życzę powodzenia w walce z tym paskudztwem Wam wszystkim i sobie też.

 246. Witam! Ja szukam właśnie diagnozy dla siebie.Cały organizm mi wysiada, mam bóle w klatce piersiowej, kiedyś napadowe, teraz potrafią trwać przez kilka dni 24h.Mam silne bóle i kłucie serca.Już drugi raz miałam tzw. częstoskurcz serca, waliło przez co najmniej minutę,aż bluzka mi skakała.Od ponad roku ciągle drapie mnie gardło i mam uczucie jakby coś tak ciągle zalegało.Bóle głowy, które praktycznie nie ustępują ani na trochę, zawroty głowy i bardzo źle widzę, słaba ostrość,światłowstręt.Trzęsę sie, tak w środku,ciężko mi w klatce piersiowej, nie mam problemu ze snem, odwrotnie-jestem od rana do woiezora śpiące.Nie mogę się doczekać, kiedy pójdę spać.Nie wiem co mi jest, lekarz w przychodni dał mi jakiś lek, typu psychotrop, nie jestem pewna,czy jest kompetentny, żeby leczyć takimi lekami bez żadnej diagnozy.Mam wrażenie, jakbym była śmiertelnie chora, nie mam siły na nic, jakby wszystko naraz zaszfankowało.Wieczorami uczucie gorąca, piecze mnie twarz, potem jak idę spać telepie mnie zimno.Może ktoś ma podobnie.

 247. kardiochirurg

   /  Luty 13, 2015

  magii ZRób badania na tarczyce, oraz echo serca i usg tętnic, jezeli lubisz kawe i alkohol to natychmiast przestan tak samo z kolą i napojami gazowanymi przynajmniej przez tydzien i zobacz czy bedzie poprawa jak wyniki masz dobre morfologia i tsh ft3 ft4 i Anty tpo, dodatkowo jak masz dobre usg serca i tętnic szyjnych oraz elektrokardiogram (EKG) nie wykazuje zadnych nieprawidlowosci. Jeżeli nie bedzie zadnej poprawy tzn ze musisz po prostu skonsultwac swoj przypadek z psychiatrą bo bardzo prawdopodobne ze masz nerwice lękową. Pamiętajcie zeby każdy przypadek konsultowac z lekarzem. Kiedys na studiach medycznych na drugim roku jak uczylem się o chorobach to uwierzcie mi ze dolegliwosci jakie zglaszaja chorzy pasowaly do kazdej choroby. Tu wlasnie przyklad pasuje do choroby serca (niewydolnosc lub takie objawy sa przy niedomykalnosci zastawek) jak się ma wydłużony odstęp QTc w EKG to tez tak sie bedzie dzialo np podczas wysilku czy mocneg stresu (to moze doprowadzic nawet do zgonu sercowego) pasujje do Niedoczynnosci tarczycy, a nawet zmian neurologicznych. Oczywiście do nerwicy lękowej też to pasuje wiec jezeli nie ma zadnych wykonanych wynikow trudno stwierdzic co to jest. Proponuje tez badanie holterowskie (24 godzinny pomiar EKG) po tych badaniach bedzie na pewno mozliwe postawienie diagnowy
  Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia a przedewszystkim mniej stresu🙂

 248. kochani dziękuję,że jesteście ,że piszecie..ja zmagam się z nerwicą od 5 lat ,od tego czasu jestem wrakiem człowieka ,choć staram się żyć dla dzieci i to mnie trzyma przy życiu,najgorsze u mnie są wahania nastrojów ,są dni że myślę ,że jestem zdrowa bo tak się czuję….a za chwilę lęk ,zmiana nastawienia i dół…i kolejne zmaganie się. Nie biorę żadnych leków w tej chwili,ale zastanawiam się nad asertinem,bo mam naprawdę dosyć mojego mózgu,( podobno to wszystko jest w naszej psychice ) a ona robi co chce!

 249. Anulka 838

   /  Luty 28, 2015

  Juz sie tu kiedys wypowiadałam,niestety nasza psychika jest silniejsza od nas.Wydaje nam się że mozemy to kontrolować i mówimy sobie „to ja tu rządzę „.Niestety tak nie jest.Mi dodoatkowo dokucza bardzo serce,po ostatnim holterze,wyszło 101 skurczów dodoatkowych,natychmiast rzuciłam palenie,zmieniłam cały styl zycia,zobaczymy czy to coś da.Dzis w nocy miałam wrażenie że się duszę,łapałam oddech masakra.Sama mam dosć

 250. wzięłam tabletki (,niestety) ale ogólnie to cały czas mam wrażenie ,że to początek choroby psychicznej.Wydaje mi się ,że przyjdzie chwila w której nie zapanuje nad sobą,że życie wymknie mi się spod kontroli …mam nerwicę ale mój największy lęk to lęk o psychikę,cały czas żyję w napięciu nie pamiętam kiedy odpoczywałam tak po prostu ,odkąd mam to świństwo 5 lat mój mózg jest na najwyższych obrotach,Czekam aż się przepali.Wygląda to u mnie tak—jest fajnie –jest dół ,jest depresja potem względny spokój i znowu jazda i permamentny lęk !!!!!!!!!!!!!!!

 251. może wiecie ,gdzie mogłabym rozmawiać o tych problemach gdzieś na forum?czy istnieje coś takiego…gdzie ludzie codziennie sobie pomagają pisząc o swoich dolegliwościach i wspierają się nawzajem,,,bardzo proszę o odpowiedż

 252. Anulka 838

   /  Marzec 4, 2015

  Agnieszko ja tez szukałam gdzie mozna porozmawiać,niestety nie ma.Moze powinniśmy sami stworzyć taką grupę,moze na skeypie FB,moze bedzie nam raźniej.Co wy na to?

 253. Anulka 838

   /  Marzec 4, 2015

  A zapomniałam wam powiedzieć ze po ostatnim holterze,wynik tragedia 101 dodatkowych skurczy komorowych,dusza mnie jak nie wiem co,nie mówię o kregosłupie,daje mi tak popalić ze ledwo chodzę,ciekawe czy to też zaliczac do nerwicy

 254. Łukasz

   /  Marzec 4, 2015

  Witaj ! Ja dzisiaj założę grupę na FB wkleje tu linka zobaczymy co z tego będzię grupa będzie zamknięta ( tajna) więc inni nie będą widzieli tresci jakie dodajemy ! mam nadzieje że jestescie za !

 255. Łukasz

   /  Marzec 4, 2015

  Ok sprawdziłem wszystko, grupa jest zamknięta i tylko osoby będące w grupie mogą czytać
  i dodawać posty osoby z poza grupy nie mają dostępu do postów więc prywatność jest zachowana klikajcie linka i dodawajcie się do grupy ja będę akceptował. Pozdrawiam !

 256. kliknęłam …cieszę się ,że będziemy mogli od czasu do czasu przynajmniej podzielić się swoimi ,a jakże podobnymi problemami…Wiem ,że każdy z Nas ma podobne lęki i wiem także ,że jak człowiek chce pogadać o nich to troszkę napięcie schodzi i jest lepiej ,a taka grupa wsparcia może okazać się strzałem w 10
  tylko nie wiem jak to ma działać…podpowiecie mi ok?

 257. Iwa

   /  Marzec 6, 2015

  od kilku dni znowu gorzej..najbardziej boję się że się uduszę. Każde łaskotanie w gardle ciągnie lawinę strachu..proszę napiszcie czy ktoś z Was tak miał ? czy macie tak że boicie się brać leków w obawie przed wszystkimi skutkami ubocznymi jakie są w ulotce.. ja od razu mam wszystkie..a najwięcej związanych właśnie z uduszeniem,alergią i wydaje mi się że wywołuję każdy negatywny objaw o jakim pomyślę..Dlaczego nasza moc działa tak silnie w jedną stronę? Dlaczego tak trudno wmówić sobie że jest dobrze…:-(((

 258. tak Iwa masz rację moc strachu tego głupiego lęku jest przerażająca,nie wiem jak ludzie go pokonują…czy wogóle można być szczęśliwym codziennie borykając się z atakami lęku,paniki ,wiem że Ci ciężko,ale wiemy też,że się nie udusisz ,a ja może wytrzymam kolejny dzień i kolejny z paskudnymi atakami paniki,gdzie oblewa mnie fala gorąca i ból w klatce piersiowej ,a przy tym smutek, żal.dół i tak bez końca .Trzymaj się i nie poddawaj i nie wkręcaj sobie chorób …leki są po to by pomóc a nie szkodzić…ale niestety testować to trzeba na sobie samym.

 259. Iwa

   /  Marzec 7, 2015

  Bardzo Ci dziękuję Agnieszko.. niby wszystko to wiem ale w chwili kiedy brak mi siły żeby zmierzyć się z kolejnym dniem każde słowa otuchy są ważne.. z nerwicą żyje już tak długo że właściwie już zapomniałam jak to było bez niej.. czy wogóle kiedyś jej nie było?Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję raz jeszcze..

 260. Iwa przyłącz się do naszej grupy wsparcia na fb powyżej Łukasz podał link ,tam się wspieramy …pozdrawiam również i wiem jak ważna jest rozmowa bo to ona na chwilę daje Nam moc zapomnienia i na chwilę jestesmy soba… bez choroby ,bo skupiamy się na czymś innym,a to jak wiemy najbardziej pomaga.

 261. Witam
  Chcialabym zapytac co mi moze dolegac od bardzo dawna miewam zawroty glowy bol karku plecow dodam ze mam problemy z kregami szyjnymi do tego obawy ze zaraz zemdleje ze cos mi sie stanie szybko bije mi serca ciagle sie czegos boje ze od tych zawrotow cos mi sie stanie prosze mi powiedziec czy to jest nerwica badania glowy robilam wszystko wyszlo ok

 262. Iwa

   /  Marzec 8, 2015

  Witaj Gina.. Miewam często to samo.. jeśli badania są ok to na bank nerwica. Bóle pleców od ciągłego napięcia i cała reszta😦. Serdecznie Cie pozdrawiam.Nic Ci się nie stanie od tego,ale trudno się z tym żyje…Polecam książkę Kompletna samopomoc dla Twoich nerwów autorstwa Claire Weekes

 263. Gabi

   /  Marzec 9, 2015

  Witam Ja korzystam z tej strony. Męczę się z tym cholerstwem jakieś cztery lat z przerwami. Teraz po rocznej przerwie, znowu czuję się beznadziejnie, bez sił, ciągle zmęczona, serce mi przyspiesza, ogólny stres i lęk przed kolejnym dniem. Nic tylko płakać😦. Załamka. Nie wiem co bym zrobiła bez wsparcia męża. Pozdrawiam
  http://forum.kardiolo.pl/temat21,2666.htm

 264. Iwa

   /  Marzec 15, 2015

  dzisiaj znowu gorzej,całą noc nie spałam.. boli mnie żołądek ,niby wiem że to nerwy.. ale myślę czy tym razem to nie coś gorszego. Po tylu latach zmagań z nerwicą i jej objawami wydaje mi się że moje ciało mogło wytworzyć jakiś choróbsko. Przecież wiadomo jak paskudny jest stres. Gastroskopii nie zrobię,miałam dwa razy w życiu i trzeci raz nie dam rady..czuję kamień w żołądku,mdli mnie i słabo się czuję od tego.. Za oknem ładna pogoda a ja boję się wyjść, boję się że zasłabnę bo naprawdę odczuwam osłabienie.. w gardle gula która utrudnia przełykanie… To okropne na jakiej sinusoidzie żyje… w piątek super,sobota jako tako a dziś totalna niemoc i lęk… i właśnie w żołądku czuję najsilniej skumulowane emocje strachu.. czasem myślę że nie potrafię odpoczywać w tygodniu kiedy pracuję jakoś się trzymam ale kiedy przychodzi wolny czas ni umiem żyć…Pozdrawiam wszystkich może ktoś napisze czy ma podobne chwile..

 265. Domin

   /  Marzec 17, 2015

  Domin. Witam wydaje mi sie ze mam ten sam problem. 3lata badan najlepsi specjaliscimnostwo kasy wydalemi nadal nic. Niby zdrowy

 266. Domin

   /  Marzec 17, 2015

  takze podejrzewam ze ja rowniez mam nerwice. ma ochote ktos pogadac?

 267. EE

   /  Marzec 22, 2015

  Witam,
  chyba przeczytałam wszystkie komentarze. Mam 44 lata i zmagam się z tym od ponad 20-stu lat. Tak, od 20-stu..Dawno temu zauważyłam , że jestem mniej odważna od moich rówieśników, a zaczęło się to w szkole podstawowej, gdy nauczycielka stwierdziła, że nie powinnam być uczniem tej szkoły, ponieważ mój rejon należał gdzie indziej. Miałam wtedy 7/8 lat, od tamtej pory zaczęły się problemy z nauką, bo zwyczajnie bałam się tej nauczycielki, która na każdym kroku i przy całej klasie podkreślała, że nie powinnam tu być. Z perspektywy lat mogę już stwierdzić, że byc może to właśnie ta nauczycielka przyczyniła się do mojej, trwającej tyle lat nerwicy. Po latach powiedziałam o tym mamie, oczywiście miała do mnie pretensje, że nie powiedziałam od razu, ale to strach nie pozwalał mi wtedy o tym powiedzieć. Byłam dzieckiem, a nauczyciele w tamtych czasach „inni’. Od 5-ego roku życia leczyłam się na reumatyzm, więc zdarzało się, że wyjeżdżałam w ciągu roku szkolnego do sanatorium, tam wtedy czułam taki spokój i bezpieczeństwo, lecz gdy wracałam do szkoły, znów ten sam strach i poczucie winy, że chodze do szkoły, do której nie powinnam. Odbierając świadectwo, w 8 klasie popłakałam się, że ten koszmar w końcu się skończył. Poszłam do zawodówki (wiem, że pomyślicie sobie-niski poziom, to dała radę), ale Ja tam zdawałam z roku na rok z nagrodami. Gdy moja mama spotkała moja dawną nauczycielkę z podstawówki i powiedziała, jak dobrze sobie radzę, ta nie chciała uwierzyć, aż sama sie skontaktowała z moimi nauczycielami. A przez tyle lat utrudniała mi na każdym kroku. Potem wyszłam za mąż. Niestety mój małżonek, to totalna pomyłka,dodam tylko, że Jego rodzina nie traktowała ani Jego, ani mnie jak dorosłych ludzi, więc mój mąż stwierdził, że nie musi dorastać. Ocknęli się, jednak za pózno. W trakcie mojego związku małżeńskiego, sprawowałam jeszcze opiekę nad moimi rodzicami. Tata wymagał wiele opieki, był po udarze i miał Alzheimera, a mama chore serce. Myślę, że to wtedy nastąpiło apogeum mojej nerwicy. Stałam się bezwolnym dawcą dla każdego, kto potrzebował mojej pomocy. Robiłam wszystko z myślą dla innych. No i ci wszyscy pewnie stwierdzili, że juz zawsze tak będzie(bliższa i dalsza rodzina). Nie liczyły się moje potrzeby, najważniejsze żebym była w każdym momencie pod ręką. Aż przyszedł moment, że się zbuntowałam. Postanowiłam skończyć szkołę średnią i pójść na studia. Rozwodziłam się, w czasie, gdy miałam obronę dyplomu. Obroniłam się. Poznałam tez kogoś, z kim myślałam, że się szczęśliwie zestarzeję. Jednak ten związek był chyba tylko na dobicie mnie i stanu, w jakim się znajdowałam. To był toksyczny związek(bicie, poniżanie, zastraszanie i szantaż emocjonalny), o którym staram się zapomnieć(mija dwa lata). Po smierci taty, cos we mnie pękło. Zbuntowałam się i odcięłam od wszystkich. Stan w jakim się znalazłam można by nazwać-totalny egoizm, znieczulica, nienawiść do wszystkiego i wszystkich. Rodzina nie zostawiła na mnie suchej nitki, matka rozpowiadała wszystkim, jaka jestem niewdzięczna i nieczuła, A Ja…ZDYNSTANSOWAŁAM SIĘ i zaczęłam powolutku wracać na swoje tory..zszargana, wypalona, zniechęcona, zdołowana, ale..szczęśliwa, bo w końcu zaczęłam żyć SWOIM życiem, swoimi problemami, które pokonywałam sama bez tego wiecznego strachu, że coś jeszcze dla kogoś…Teraz?, teraz mam pracę poniżej swoich kwalifikacji, ale spokojną i w rodzinnej atmosferze, trzęsę się, jak stoję w kolejce w markecie(drży mi głowa i jest to bardzo widoczne), przytyłam 10 kg(co mnie dołuje), nie mam znajomych, bo mieszkam z matką, więc kto mnie odwiedzi, przestałam wychodzić do znajomych bo oni mają rodziny, a Ja jestem sama. Czy chciałabym kogoś poznać? Jasne, bo wciąż jestem w duszy człowiekiem, który potrzebuje bliskości drugiego człowieka. Mówią, że ładna, miła, inteligentna, z klasą…ale co z tego, gdy te wszystkie przeżycia, zostawiły mi, to drżenie, nieufność i skamielinę, w miejscu serca..Ostatnio ktoś zadał mi pytanie na portalu – ” Żyjesz?”..odpisałam – ” Ja nie żyję, Ja wegetuję”….
  Pozdrawiam wszystkich, którzy muszą z tym żyć..

 268. Agnieszka

   /  Marzec 25, 2015

  Droga EE, smutne jest to co piszesz. Myślę że jesteś fajną, inteligentną kobietą, która nie potrafi uwierzyć w siebie i miała pecha do związków. Ale jesteś jeszcze młoda i naprawdę wszystko przed tobą, trzeba tylko w to uwierzyć. Wiem jak działa na psychikę opieka nad osoba niepełnosprawną bo sama to przeżyłam. Choć bardzo kochałam swoją mamę i opiekowałam się nią z potrzeby serca a nie z musu, to prawdopodobnie ta sytuacja spowodowała u mnie pojawienie się nerwicy i hipochondrii. Jeśli mogę ci coś radzić, to wyjdź do ludzi. Nie wiem gdzie mieszkać i jakie formy aktywności są ci dostępne, ale ja np. ćwiczyłam tai chi. Ale może to być każde zajęcie, które sprawi ci satysfakcję i pozwoli na nawiązanie nowych znajomości, choćby przelotnych. A może tam właśnie spotkasz branią duszę. Życzę powodzenia.

 269. Anonim

   /  Marzec 25, 2015

  Zmagam się z tym od kilkunastu lat najgorsze jest gdy zostaję sama z dziećmi lub gdy muszę wyjść z domu , ciągle myślę że umrę na jakiś zator zawał czy atak serca lub uduszę się każdego dnia jest gorzej , z tego strachu mam ciągłe zawroty głowy duszności nie umiem z tym walczyć przepisują leki a ja nie jestem w stanie ich wziąć ponieważ boję się że i d nich umrę na to samo , czasem mam wrażenie że jeszcze trochę i obłędu dostane , tylko płacz pomaga wszystkiego się boje spania chodzenia jedzenia i nie ważne gdzie jestem to jest non top ze mną , może ktoś wie jak poradzić sobie z tymi wmówionymi sobie chorobami i całą resztą pozdrawiam

 270. EE

   /  Marzec 26, 2015

  Witaj Agnieszko, dziękuję za to, że mi odpisałaś. Twoje słowa sprawiły mi wielką radość, mimo, że nie liczyłam na jakąkolwiek odpowiedź na to, co Ja napisałam,. Chyba po prostu chciałam, to w końcu z siebie wyrzucić, by poczuć choć trochę ulgę. Bywają dni, gdy czuję się lepiej, ale trwa to chwilę. Nieraz mam uczucie, że szczęście, to nie dla mnie, bo gdy tylko odczuję radość, to za chwilę spada na mnie lawina smutków i problemów, tak jakbym nie miała prawa do szczęścia. Nie wiem już, czy taka moja karma? Chcę dodać, iż parę lat temu skorzystałam z porad psychologa, ale niewiele, to dało. Wspomagałam się również propranololem, ale tylko w sytuacjach bardzo napiętych. Lekarz neurolog nawet stwierdził, że jestem bardzo silną kobietą bo staram się zwalczać to sama, bez leków i osób trzecich, jednak uwierz mi, nie było, ani nie jest łatwo. Pomagają mi jednak w chwilach zwątpienia i kryzysu słowa ludzi, których spotykam na swojej drodze. Są to krótkie zdania, gdy stoję w sklepie, urzędzie, czy w innych miejscach publicznych. Zauważyłam, że sami zagadują i są serdecznie nastawieni, więc chyba nie jestem jeszcze jakimś odludkiem. Wiele negatywnych scen, rodzi się bardziej w mojej głowie, niż w rzeczywistości. Mam wiele empatii i jestem wielkim wrażliwcem, więc zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że mocniej wszystko przeżywam, niż inni ludzie, stąd też większe wyolbrzymianie problemów. Wierzę jednak, że z czasem zacznę jeszcze bardziej panować nad tym wszystkim, jednak to droga stawiania małych kroczków, byle do przodu, nawet jak stanę w miejscu, to ważne żeby nie cofać się w tył. Żeby, to jednak nastąpiło, muszę być wciąż silna i cieszyć się najmniejszymi sukcesami, to dodaje sił i nie pozwala na dołowanie się, które sprawia, że wciąż krążymy, w tym błędnym kole. Zauważyłam, że łatwiej jest mi, gdy przychodzi wiosna, pewnie dlatego, że tak jak w przyrodzie rodzi się nowe, tak i w życiu człowieka odradza się, to co najważniejsze – nadzieja na lepsze jutro. Czego sobie, jak i wszystkim życzę z całego serca🙂

 271. Agnieszka

   /  Marzec 26, 2015

  Droga EE, cieszę się, że widzę w twojej wypowiedzi ślad optymizmu. Nie wiem czy można sobie z nerwicą poradzić samemu – może jeśli ktoś jest bardzo silny. Ja z początku myślałam, że dam radę, ale się nie udało, mimo że miałam wsparcie męża. To on w końcu namówił mnie na terapię i jestem mu za to bardzo wdzięczna. Psychoterapeutka nauczyła mnie jak sobie radzić z moją nerwicą, wskazała prawdopodobne przyczyny, pomogła zrozumieć tę chorobę. A psychiatra dała mi lek -eliceę- który pomógł mi odzyskać radość życia. Teraz po ponad roku próbuję go powoli odstawiać. Zobaczymy czy mi się uda. Najważniejsze że znów poczułam się szczęśliwa. I Tobie życzę tego samego. Trzymaj się!

 272. łukasz

   /  Marzec 26, 2015

  Witaj EE jesli masz ochote odsxukaj wyzej link do grupy na fb razem zawsze razniej trzymaj sie i badz silna pozdrawiam

 273. EE

   /  Marzec 26, 2015

  Witaj Łukasz, nie mam fejsa ani innych komunikatorów, musiałam wszystko usunąć z powodu mojej byłej (już na szczęście) toksycznej znajomości, ale z wielką przyjemnością porozmawiałabym z Wami, tym bardziej, że nie mam problemów i oporów ze słowem pisanym, w przeciwieństwie do bezpośredniej rozmowy w tzw.realu.

 274. KInga

   /  Marzec 29, 2015

  Hej, mam 19 lat. Od pewnego momentu „chyba” walcze z nerwica lekowa. Po kilku wizytach u lekarza robieniu EKG dwokrotnie, badaniu krwi wszystko ok. Na poczatku mialam silny ucisk w klatce piersiowej, dretwienie reki, pozniej gdy klatka przestala bolec szybkie bicie serca, dretwienie jakby prawe strony glowy od szyi, karku az po ucho. Ciezkie oddychanie myslalam momentami ze zaraz mi sie cos stanie ze nie bede mogla oddechu wziasc. W internecie szukalam roznych przyczyn chorob, do dzisiaj boje sie ze moze to jakas choroba albo cos moze mi sie stac. Do tego wychodzac na dwor mam dziwne zawroty glowy, wrazenie jakbym miala zaraz zemdlec…. TO wszystko zaczelo mi sie robic po smierci mamy, nie wiem czy to naprawde ta nerwica czy to moze byc co innego ;[[. Teraz znowu jak cos zjem ciezko na zoladku, nie moze sie odbic, kluje w mostu…. juz naprawde nie wiem co mam robic. Wszyscy mowia ze bedzie ok zebym sie nie martwila nie myslala, ale to sie tak nie da :((

 275. Iwa

   /  Marzec 29, 2015

  EE twój post tak bardzo mnie poruszył bo przez moment pomyślałam że to ja..to moja historia..wiele podobnych wątków,ponad 20 lat zmagań z chorobą,próba samodzielnej walki…raz lepiej,raz gorzej lecz ciągle nadzieja… bardzo serdecznie Cię pozdrawiam… życzę tego czego Nam wszystkim-siły!

 276. Reni

   /  Kwiecień 11, 2015

  Boże kochany ale się popłakałam.Dobrze,że tu trafiłam i teraz wiem,że jest nas z tą chorobą bardzo dużo ludzi.W 2007r miałam zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych z paraliżem lewej strony twarzy i od tej pory ciągle ganiałam po lekarzach,bo ciągle mi z tą głową było coś nie tak.Miałam wrażenie,że ciągnie mnie jakoś na boki.Robiłam wszystkie dostępne badania,od tomografu aż po dentystę,okulistę a nawet ginekologa..3 lata temu lecieliśmy do Tunezji zanim weszłam do samolotu to byłam mokra,serse waliło jak młot,nogi z waty,bo już się balam jak to będzie z moją głową,czy nie eksploduje od zmiany ciśnienia?Gdy weszlam ,powtarzałam sobie,to jest pociąg.Przy starcie nic się nie działo oczy zamknęłam i jakoś dotrwałam dopóki nie wyrównał lotu.Myślę,że to już był początek nerwicy.Póżniej biegałam dalej po lekarzach aż w tamtym roku w sklepie miałam pierwszy atak.Moje odczucie-umieram,co z moimi dziećmi? Pogotowie,szpital ale nic nie wykazało.Pierwszy raz wtedy usłyszałam,że mam nerwicę i każdy następny lekarz to powtarzał.W końcu w sierpniu wybralam sie do psychiatry,bo juz nawet z domu nie wychodzilam-koszmar.Dostałam leki i dzisiaj jest trochę lepiej.Bywaja dni,kiedy mam atak paniki,placzu ale juz wychodze do miasta-to jest dla mnie sukces.Naprawde lzy same leca,gdy sie czyta takie komentarze,jak ta paskudna choroba nami ,,rzuca o ściane”.Nie życze nikomu tej nerwicy a nam tu chorym zyczę powrotu do zdrowia,bez nawrotu tej paskudy.Ostatnio sie dowiedziałam,że mam rywalke i wszystko wróciło ze zdwojoną siłą ale za dużo pisania.Pozdrawiam Was kochani,będę tu zaglądała

 277. a ja z corka mam to samo bardzo mnie martwi ze ona w wieku 14 lat ale skoro czuje to co ja i tak jak ja.chce umrzec zamknac oczy trzymac moje serce mocno i dac wszystkim spokoj a przedewszyskim odpoczac

 278. Reni

   /  Kwiecień 14, 2015

  Do ,,Nikt wazny lenie,,.Teraz dużo dzieci choruje na nerwice.To co się dzieje w szkołach to jest koszmar i potem dzieci to trzymaja w sobie,bo boją się o tym głośno mówić,bo nauczyciele nie reagują-może nie wszędzie-musisz iść z nią do psychiatry,bo póżniej będzie tylko gorzej,może to się odbić na jej przyszłości.Jak piszą,to nie jest choroba psychiczna,tylko zaburzenia psychiczne i da się to wyleczyć-choć potrzeba na to czasu.Ja to robię właśnie dla dzieci i też dla SIEBIE abym mogła im jeszcze pomagać w życiu.Nie ma się co wstydzić.Lekarz mi ostatnio proponował terapię,bo jeszcze wpadam w depresję i miałam myśli samobójcze,tylko córka 10 lat jest tak ze mną związana,że pomyślałam co z nią jak ja sobie to zrobię?Teraz nie pracuję,bo nie jestem stanie,nie mam dokąd się wyprowadzić i tak tkwię,wiedząc,że mój mąż ma kochankę.Jeżeli chcesz pogadać z kimś to podaj email to piszę,pożalimy się na swój los.Ja zlikwidowałam facebooka i inne takie,bo ja dużo z takich właśnie dowiedziałam się dużo rzeczy o kochance mojego męża i nie chcę aby ona czytała o mnie,więc nie chcę tu podawać mojego emaila,bo myślę,że mój mąż znowu się włamie.Tak że jak chcesz,to podaj swojego a ja się odezwę.Nie poddawaj się,będzie dobrze-musi być.Trzymaj się

 279. Reni

   /  Kwiecień 17, 2015

  Witam ponownie.Tak mnie wczoraj ,,złapał”smutek,że wymyśliłam na poczekaniu niby taki wiersz:Jestem jak zranione zwierzę,pół dnia w łóżku tak przeleżę.Nie chcę jeść,nie chcę pić ja chcę już normalnie żyć.Wyjść na spacer,czy do miasta,upiec wielką blachę ciasta.Chcę świat odkryć dziś na nowo i nie myśleć co jest z głową.Kiedyś lubiłam wypić szampana a teraz tabletki zażywam od rana.Co to za życie w takiej chorobie,czasem się czuję jak w ciemnym grobie.Wszystko mnie smuci nic mnie nie cieszy,serce mi wali,pot ciurkiem leci.Ciśnienie dobre a głowa pęka,to nie jest życie,to jest udręka.Chcę usnąć na zawsze,jakam to zrobić?Czy moje myśli muszą tak gonić?Gdzie moja rodzina?Gdzie moje wsparcie?Wciąż to pytanie krąży uparcia.Ja chcę być zdrowa,chcę być kochana.lecz czuję się czasem sponiewierana.Nie ma uśmiechu i nie ma słońca ale spróbuję walczyć do końca.Może od jutra z samego rana,bo czeka na mnie córka kochana.-koniec.Kiedyś pisałam o wiośnie o słońcu,zwierzetach,dzieciach itd ale w tej paskudnej chorobie takie tylko smutasy przychodzą mi do głowy.Mam nadzieję,na poprawę i to szybko.Próbuję i walczę,tak bym chciała wyjechać z córką nad morze latem-ona tak już opowiada co będziemy tam robiły.Jem te tabletki i czekam na poprawę a mąż niech idzie w diabły,będę miała spokój.

 280. anula

   /  Kwiecień 17, 2015

  Wlasciwie nie uslyszalam tej diagnozy . Chodze na terapie ale moje problemy sie nakladaja , trauma z dziecinstwa, pozniej z malzenstwa teraz tez w zwiazku sie nie uklada . Do tego dostaje atakow paniki . Boje sie wszystkiego , chce mi sie tylko lezec w lòżku i najlepiej spac . Buzdze sie rano jezdzi mi w brzuchu jest mi niedobrze i trzese sie jak galareta. Moja lekarka skierowala mnie na terapie z objawami psychosomatycznymi. Nie biore lekow ale nie chce mi sie zyc .czuje ze jestem złą matką i źoną . Ze przeszkadzam innym w normalnym zyciu.

 281. Reni

   /  Kwiecień 17, 2015

  Anula-gdyby nie leki to chyba bym była już na tamtym świecie.Naprawdę pomogły mi na tyle,że mogę teraz jako tako funkcjonować.Każdy na początku mówi,że nie chce mu się żyć itd,bo niestety tak nas choroba wykańcza.Wierzę,że jesteś wspaniałą mamą-jak każda z nas-ale nie poddawaj się,idż na terapię,zrób to dla SIEBIE i dla DZIECI,one Cię potrzebują.Moja córka widziała co się ze mną dzieje i naprawdę była smutna,uciekała do babci pokoju i razem tam siedziały a ja leżałam i płakałam i spałam.Teraz sama mi przypomina o lekach,bo pewnie nie chce żebym znowu leżała w łóżku bez życia.Gdybym miała gdzie się wyprowadzić,była bym jeszcze szczęśliwsza,bo nie musiała bym patrzeć na tego zdrajcę.Uwierz mi ,że mimo to co mi zrobił,jest mi po lekach lepiej.Życzę Ci z całego serca powrotu do równowagi psychicznej.Odezwij się jeszcze,proszę.

 282. anula

   /  Kwiecień 18, 2015

  Dziekuje za odpowiedz na moj post Reni , bardzo na to czekalam. Dzis rano zaraz po przebudzeniu serce walilo mi jak oszalałe , łapie sie na tym ze odganiam rekoma złe mysli . Wczoraj poszlam do lekarza rodzinnego bo mojej psycholog nie bylo ( ona rownoczesnie jest tez psychiatrą) i zapisal mi cos w
  rodzaju relanium , wzielam to ok 14 i jest mi lepiej.Ale ryczec moge na zawolanie .Ja nie mieszkam w polsce , i czuje sie tu samotna, cala moja rodzina jest w polsce , a ja jak taki samotnik. Gdyby ktos chcial pogadac ze mna to chetnie skorzystam.

 283. dominika

   /  Kwiecień 18, 2015

  Ja mam 17 lat, mój ojciec ma nerwicę. Przez przypadek trafiłam na tę stronę. Wszystko co pani tu napisała, te objawy się zgadzają. Zawsze myślałam, że ze mną jest coś nie tak. Teraz już wiem, że po prostu jestem chora.

 284. Reni

   /  Kwiecień 18, 2015

  Witaj Anula.Cieszę się,że się odezwałaś.Na początku zawsze jest trudno,każdy ma takie objawy.Sama widzisz,że już jakaś tabletka Ci pomogła.Ja mam 3 opakowania po3 razy dziennie-Zomiren,Propranolol i Amitriptylinum VP i naprawdę jest lepiej.Tęsknota za rodziną robi swoje,czy nie możesz wrócić?Wsparcie bliskich jest naprawdę potrzebne,choć ja go nie mam.Ostatnio mój mąż( jeszcze mąż) zrobił się trochę milszy,nawet kupił mi ptasie mleczko,bo kazałam mu przeczytać jak ma się zachowywać,żebym nie miała takich ataków.Chociaż wiem,że dzwoni do kochanki i być może planują być ze sobą to jest mi lżej po lekach.Może jak wyjedzie to znowu te ataki wrócą-nie wiem-ale widząc go na co dzień jest mi ciężko,bo czuję do niego niechęć,wręcz obrzydzenie.Wolę żyć skromnie ale być szczęśliwa.Trudno mi co kolwiek Tobie doradzić ale gdybym ja miała rodzinę to bym już się stąd wyprowadziła.To znaczy mam 2 siostry ale jedna mieszka na wsi i nie ma tam miejsca dla mnie i dwoje dzieci.Druga mieszka w moim mieście i naprawdę mnie wspiera w mojej chorobie,dzwoni,przychodzi a to jest dla mnie baaaardzo dużo.Tak że przemyśl wszystko na spokojnie,co Cię tam trzyma i czy musisz tam być.Poproś następnym razem lekarza o jeszcze jakieś leki-napewno będzie poprawa,zobaczysz.Zrób to dla dzieci,dla siebie i rodziny.Czy oni wiedzą co Ty tam przechodzisz,czy coś Ci doradzają-powrót naprzykład,pomoc przy dzieciach?Może piszę jakoś nieskładnie ale moje myśli dalej się kotłują,czasem mam problemy z koncentracją ale myślę,że i to minie.Trzymaj się i nie płacz-wiem,że łatwo się mówi -ale wszystko będzie dobrze tylko potrzeba troche czasu.Trzymam kciuki i powodzenia.

 285. anula

   /  Kwiecień 19, 2015

  Nie moge sie wyprowadzic , no dzieci tu szkole maja . Mam ochote uciec sama do mamy mojej bo tylko ona mnie rozumie , chociaz i tak nie do konca . Nie rozumieja ze nie jestem w stanie nic w domu zrobic . Zajac sie obiadem .poprostu wrzeszczą na mnie.mam ochote oddac sie do psychiatryka .

 286. Reni

   /  Kwiecień 19, 2015

  Anula-szczerze mówiąc to ja sama bym tam poszła,przynajmniej miała bym trochę spokoju i wsparcie lekarzy.Nawet myślałam o terapi w jakimś ośrodku z dala od domu.Może się tam zgłoś,krzywdy nikt Ci tam nie zrobi a wręcz przeciwnie.Trudno mi doradzać komuś,bo każdy przeżywa to inaczej ale chociaż spróbuj,co masz do stracenia?Mój mąż wczoraj kupił sobie pół litra i sam to wypił a ja rano wpadłqm w szał,że dzieci muszą wąchać jego opary-dobrze,że go wygoniłam do innego pokoju spać już dawno,bo ileż można na to patrzeć-alkoholik zasrany a ja się męczę.Niby mam to wszystko gdzieś ale i tak to przeżywam-pewnie jestem nadodatek współuzależniona od jego picia-katastrofa.Myślę o domu samotnej matki,nie wiem jeszcze co robić,boję się wszystkiego co nowe.Boże tak mi Cię szkoda jak i mnie samej.Powodzenia Anula,trzymqj się jakoś.

 287. anula

   /  Kwiecień 19, 2015

  anna.chantal@vp.pl to moj adres Reni gdybys chciala napisac.

 288. Tymek

   /  Maj 3, 2015

  Witam. Mam 17 lat i od jakiegoś roku zaczęło się ze mną podobnie dziać. Pierwszy raz stało się to, gdy próbowałem zasnąć pewnej nocy i było mi strasznie duszno. Nie mogłem uleżeć w miejscu, próbowałem się powstrzymać, lecz nie dałem rady i obudziłem Mamę. Myśleliśmy na początku, że to przez alergię, którą mam na pyłki, zboża i różne trawy, więc Mama podała mi Alerzine i zrobiła Melisę, abym się uspokoił. Zacząłem się trząść cały i pociły mi się dłonie i stopy. Miałem przez chwilę ciężko złapać głęboki oddech. Wyszedłem na balkon, chodziłem w tą i z powrotem, pijąc melisę, próbując złapać głęboki oddech i po jakimś czasie powoli przechodziło, lecz nie do końca. Mama zaczęła się bać i zadzwoniła po pogotowie, chyba ze strachu z powodu pogotowia, zacząłem się aż uspokajać powoli. Po przyjeździe pogotowia, zmierzyli mi puls i tak dalej, po czym wstrzyknęli mi coś w żyłę u ręki i jakiś płyn w pośladek. Poczułem się lepiej i zachciało mi się spać, po czym zasnąłem. Miałem około pół roku spokoju, po czym znów nastąpił podobny atak, lecz obyło się tym razem bez pogotowia. Po tym zdarzeniu, minęło kilka miesięcy i znów miałem taki atak, po czym codziennie zaczęło mi się kręcić w głowie i nie mogłem się na niczym skupić, bo się tym przejmowałem. We Wtorek, tego tygodnia, jechałem busem do miasta oddalonego ode mnie o 25km. W połowie drogi, poczułem duszność, po czym zacząłem się tym strasznie przejmować, nie wiedziałem, co mam zrobić i zaczęły mi się pocić dłonie i stopy. Po dojechaniu do celu, wysiadłem z busa, poszedłem przed szkołę i było mi bardzo słabo, musiałem z kimś porozmawiać, bo jak z kimś rozmawiałem było mi lepiej, więc zadzwoniłem do Babci, ale nie odbierała. Chodziłem w tą i z powrotem, prosząc aby to przeszło. Na szczęście, za chwilę autobusem przyjechała cała moja klasa wraz z wychowawczynią. Próbowałem się powstrzymywać, ale było ciężko i powiedziałem Pani wychowawczyni, że jest mi bardzo słabo i muszę wyjść na zewnątrz. Pokrążyłem po placu, pani przyniosła mi wodę, lekko przeszło. Musiałem zaraz iść się wypróżnić, załatwiłem się i okazało się, że w środku, w chłodnym pomieszczeniu, jest mi lepiej. Pochodziłem, zjadłem batona, wypiłem wodę, po czym mi przeszło. Myślałem, że to spadek cukru lub coś tego typu. Dziś, jest Niedziela. Od Wtorku, codziennie raz dziennie (wieczorem lub rano), czuję wielki stres, nie wiadomo z jakiego powodu, trzęsę się, czuję się słabo, pocą mi się dłonie i stopy, od razu myślę, że to nie wiadomo jaka choroba, nie wiem, co mi się dzieje, wmawiam sobie różne choroby i strasznie się boję, co mi dolega. Po 1-2,5 godzinach zmagania się z tym, przechodzi i później jest wszystko dobrze. Mam uczucia lęku i stresu, nie wiem z jakiego powodu. Jak czytam, to mam dokładnie takie same objawy, jak każdy tutaj z opisanych. Dokładnie jest tak, jak mówię- słabo się czuję, jak bym miał zaraz zemdleć i tylko błagam aby zaraz mi przeszło, od razu się tym zaczynam przejmować, trzęsę się, pocą mi się dłonie i stopy, czasem czuję takie ukłucie w klatce piersiowej i lekko kręci mi się w głowie. Wszystkim się przejmuję, zaboli mnie noga, czy coś, to od razu zaczynam się tego bać i zaczyna się stres. Jest, to nerwica ? Dziękuję z góry za odpowiedź i pomoc.

 289. Iwa

   /  Maj 3, 2015

  Jeśli miałeś zrobione podstawowe badania,plus badania na tarczycę i wyszły w normie to jest duże prawdopodobieństwo ,że to niestety nerwica😦 .Zwłaszcza że przechodzi po jakimś czasie sama,że uspokaja sama myśl że pomoc jest w drodze(pogotowie).. Jeśli masz to od niedawna to lecz się jak najszybciej,żeby nie dopuścić do utrwalenia negatywnych objawów somatycznych.Trzymam kciuki nie daj się jesteś bardzo młody i całe życie przed Tobą🙂

 290. aga

   /  Maj 4, 2015

  https://nerwicalekowa.com/2013/10/27/jak-przerwac-bledne-kolo-leku/

  Bardzo proszę przeczytaj ten artykuł, mi bardzo pomógł zrozumiełam jak to działa i od przeczytania poskutkowało. od 6m-cy nie mam zadnego leku ponieważ go się nie boję.

 291. Anonim

   /  Maj 28, 2015

  Hej.Mam na Imie Łukasz.Z nerwicą lękową zmagam sie od jakiś 10 lat.Od jakiś 2 lat wiem ze na nią choruje,Czuje sie z tym wszystkim strasznie nie mam na nic siły chęci.Najprostsze prace sprawiaja mi straszną trudność.zaczynam sie pocic robie sie czerwony na twarzy.cały sie trzęse w niektórych stresujących sytuacjach.próbowałem rożnych sztuk leczenia zaczynając od psychologów różnego rodzaju leków a kończąc na szpitalu.i szczerze wam powiem że nie mam już siły walcząc z tą chorobą.Proszę o pomoc

 292. Reni

   /  Maj 29, 2015

  Do Anonim.Łukaszu a czy próbowałeś terapii w jakimś ośrodku leczenia zaburzeń lękowych?Ja też mam już dość wszystkiego,dlatego szukam ośrodka i się tam wybiorę,bo sam lekarz mi powiedział,że muszę spróbować leczenia z dala od domu.Tam są terapie grupowe i indywidualne,różne ćwiczenia z tego co wyczytałam.Ludzie różnie piszą w opiniach,jednym pomogło innym nie ale to trzeba chcieć dać sobie pomóc ,dlatego nie mam wyjścia i spróbuję,Tobie też radzę,bo szpital leczy inaczej a ośrodek inaczej.Trzyma się zdrowo

 293. aga

   /  Maj 29, 2015

  Witaj, wiem że jest ciężko zwłaszcza jeśli nikt nie rozumie przez co przechodzisz.
  Tak na prawdę nic Ci nie dolega to tylko dusza choruje.
  Nic Ci nie jest oczywiście jeśli wszystkie badania wychodzą prawidłowo, nic z Toba się nie stanie.
  Jeśli jesteś już zmęczony jedynym rozwiązaniem jest zawierzyć Jezusowi Chrystusowi. Pomól sie poproś , zwóć się powiedz mu że juz sobie nie radzisz , jesteś zagubiony On Ci pomoże. Wskaże Ci drogę. Ja słucham mp3 Biblii. Uwierz mi odnajduję spokój.
  Trudno zapewniać że nie jestem jakąś nawiedzona katoliczką , bardziej chrześcijanką.
  Nie jestem z swiadkiem jehowy nic z tych rzeczy to jest na dłuższy temat.
  Też długo zmagałam się z nerwica lękową , ciągle wydawało mi się że umieram w ciągu dnia umierałam ba mało z 10 razy. Byłam osłabiona na nic siły , w uszach szum. zawroty głowy nie muszę pisać bo wszyscy maja podobne objawy.
  Brak pociechy z czegokolwiek. tylko przygnębienie.
  Wejdź na stronę Szukając Boga.pl poczytaj.
  Jak będziesz chciał napisz.
  pozdrawiam

 294. dyziek

   /  Maj 31, 2015

  podpowiedzcie prosze.Mam wiele z tych objawow. Niestety dobil mnie chyba lek na cisnienie. Lek juz odstawiony ale ogromne oslabienie organizmu oraz cisniecie glowy od gory pozostalo. Miesiac temu bylem w stanie spokojnie robic w 3 godziny 80 km na rowerze. Teraz problemem jest 1 km. Totalne wyczerpanie fizyczne. Czy da sie to odwrocic bez chemii? Czy jestem juz na nia skazany? Z gory dziekuje za kazda odpowiedz

 295. Agnieszka

   /  Czerwiec 1, 2015

  Można i bez chemii tylko samą psychoterapią ale to dłużej trwa. Najpierw upewnij się, że z tym ciśnieniem wszystko w porządku.

 296. Reni

   /  Czerwiec 1, 2015

  Dyziek-myślę,że nie powinieneś odstawiać leków na nadciśnienie,bo one wyrównują ciśnienie a nie podwyższają czy obniżają,chybaże się mylę.Powiedz lekarzowi jakie leki bierzesz a on na pewno dobierze Ci do nich dobre leki.Może tamte były za mocne albo źle dobrane,że tak się czujesz?Możesz też iść do innego lekarza,co Ci zależy spróbować?Czy bez chemi się da?Mi akurat leki bardzo pomogły,bez nich było by kiepsko ale każdy inaczej reaguje na stres i leki.Życzę Ci i wszystkim innym duuuużo zdrowia.

 297. desperat

   /  Czerwiec 19, 2015

  Kochani, czytam te komentarze i aż żal, że tyle czasu się męczycie:/ sam mam nerwice lękową, z tą róznicą, ze nie męczę się tak bardzo… odczuwam lęk, ale się nie boję… odczuwam smutek, ale nie jest mi smutno:) jeśli ktoś pisze, że „walczy z lękami” to już przegrał… jesli ktos pisze ze ” ma chorobę duszy” to kompletnie nic nie rozumie… nie jestem jakiś nie wiadomo kto, sam wciąż „choruję”, ale mam zupełnie inne podejscie do tego ” zjawiska ” niz 3/4 osob piszących na tym blogu… szczerze? po 20 komentarzu skończyłem czytać… w kółko: … boję się od 5 lat, od 6, od 12 lat itd… ile jeszcze będziesz się bać/bała tego samego? mozemy pogadac pawes538@gmail.com
  Zapraszam, pozdrawiam i życzę powrotu do równowagi…

 298. Anna

   /  Czerwiec 20, 2015

  Może ktoś przeczyta moją historię i podpowie mi, co to jest. Męczę się z tym od dzieciństwa, a mam już 40 lat. Nie pamiętam pierwszego „ataku”, bo byłam małym dzieckiem. Ataków miałam bardzo, bardzo dużo i pojawiają się z różną częstotliwością: od jednego na kilka miesięcy, do kilku dziennie. A wyglądają tak: na kilka chwil przed czuję, że zaczynam odpływać, pojawia się dziwna aura, wiem, co się ze mną dzieję, ale nie mogę tego zatrzymać, to mnie wciąga. Następnie tracę całkowicie kontakt ze światem: nie wiem gdzie jestem, nie pamiętam kim jestem, kto jest obok mnie, nie wiem, że np. krzesło to krzesło a jabłko to jabłko, nie mogę wypowiedzieć słowa, ale ciągle mam świadomość, tzn. nie mdleję. Jestem tak jakby w innym świecie, a na otoczenie patrzę, jakbym widziała je po raz pierwszy, i wszystko jest mi obce. Trwa to wszystko kilka chwil i pomału wracam do rzeczywistości. Pamiętam zawsze cały atak. Czy to jest nerwica? Nie mam tych objawów opisanych w artykule, może poza zbyt częsta potrzebą korzystania z toalety, a szczególnie gdy wiem, że toalety nie ma w pobliżu, np. w autobusie. Był okres, że było to tak uciążliwe, że zgłosiłam się do psychologa i dostałam antydepresanty. Pomogły. Jednak moje dziwne chwile otępienia, zapomnienia czy odrealnienia, zostały. Nasilają się w sytuacjach stresowych, tego jestem pewna. Mam za sobą też próbę samobójczą, w wieku dwudziestu lat, gdy nie dawałam sobie rady z życiem, ze światem. Teraz nauczyłam się już chyba, że życie jest jakie jest, mam rodzinę, ale mam dosyć tych ataków. Raz spotkało mnie to gdy prowadziłam samochód-wystraszyłam się strasznie, że mogę spowodować wypadek. Dopada mnie też w pracy, i boję się, że ktoś to w końcu zauważy. Co mam robić?

 299. Reni

   /  Czerwiec 21, 2015

  Aniu,czy to się dzieje jest się czegoś wystraszysz, czy tylko w sytuacjach stresowych?Ja kilkanaście lat temu tak się nastraszyłam wilczura,który na mnie napadł,że nie mogłam krzyknąć ratunku, choć wydawało mi się,że to robię.Stałam jak słup też wiedziałam co się wokół mnie dzieje ale nie mogłam nic zrobić.To był jeden taki przypadek ale do dzisiaj się boję dużych psów bez kagańca i smyczy.Czy robiłaś jakieś badania,tomograf, rezonans czy coś takiego? Nie wiem co to może być ale może Ty tak reaguje są na stres?Może psychiatra by Ci bardziej pomógł od psychologa ?Nie wiem naprawdę co Ci poradzić.Jak chcesz tylko pogadać,to proszę pisz ,jestem w podobnym wieku i chętnie Cię wysłucham:teczowa24@poczta.onet.pl

 300. desperat

   /  Czerwiec 22, 2015

  Anno, jak dla mnie typowe objawy lęku…

 301. Myślę, że Ja przegrałam swoje życie…tak bardzo chciałabym czuć, że po prostu żyję, ale każdy dzień oddala mnie od tego pragnienia..zdaję sobie sprawę, że istnieją większe dramaty w naszym codziennym życiu, ale każdy ma kogoś, kto sprawia, że są mniej odczuwalne lub znośniejsze. Ja już nie mam pomysłu na swoje życie. Kiedyś moim pragnieniem było..stać się zauważalną, tzn.zdobyć odpowiednie wykształcenie, by ludzie okazywali mi szacunek, rozwijać się, by zapracować na ten szacunek, uczyć się na błędach, by ich nie powtarzać i przekazywać innym, jak ich nie popełniać..Skończyłam studia i..pracuję, jako sprzątaczka…dlaczego?, dlatego, bo boję się normalnego kontaktu z ludźmi, ich reakcji, gdy widzą, jak się trzęsę podczas zwykłej rozmowy z nimi, gdy skupiam ich uwagę na sobie, w trakcie swobodnej, czy bardziej profesjonalnej rozmowy…Boże, nie rozumiem dlaczego, to mnie spotkało, gdy w środku wszystko krzyczy- Potrafisz być inna!!! Próbowałam leków, terapii i nic…Wiem, że to jest efektem długotrwałego życia w stresie, najpierw dzieciństwo, potem małżeństwo, toksyczny związek i rodzina, w tym opieka nad rodzicami…wiele lat. Wiecie, jak boli, gdy patrzę na ludzi, którzy realizują swoje pasje, idą do przodu…na młodych, którzy dopiero zaczynają swoje kariery zawodowe, na starszych, którzy potrafią się przekwalifikować i spełniać się, w tym co robią, czego się nauczyli, bądź uczą…Ja stoję w miejscu, a nawet zaczęłam się cofać we wszystkim, co do tej pory się nauczyłam, wywalczyłam, czy zdobyłam. Życie osobiste też nie dla mnie, a zatem oparcia nie mam..znaleźć kogoś, kto zaakceptowałby lub zrozumiał mój stan, to jak wygrana w lotka, marne szanse, mimo, że się „gra”. Mijając na ulicy ludzi bezdomnych, zastanawiam się, czym się różnię od nich i coraz częściej uświadamiam sobie, że obecnie różnię się jedynie wyglądem zewnętrznym…JESZCZE…

 302. desperat

   /  Czerwiec 24, 2015

  EE… rozumiem Cię doskonale… mozesz byc kimś więcej!!! tez wiele razy żegnalem się z życiem… młody jestem:) mam 24 lata… i co niby qrwa? do końca życia cierpieć? nie ma szans!:) czujesz się jak w klatce?? ja tez… różnica polega na tym, by w tej klatce stopniowo zwiększać miejsce do życia; rozszerzać ja…. jak? pozwól wszystkim emocjom, lękom i myślom wypełnic swoje wnętrze… wpuść je… wszystkie! bez bronienia się! świadomie! niech robią co chcą! i wpuszczaj je tak tydzień…. po tyg gwarantowana poprawa… dlaczego? bo zobaczysz że choc niby straszne, to 1) wciąż żyjesz 2) nie zwariowałas 3) żadna z Twoich obaw nie spełniła sie 4) ludzie, którzy niby patrzyli na Ciebie dziwnie wcale nie patrzą na Ciebie z tych powodów…… itd itp… wymieniac mozna wiele… nerwica/ lęk to iluzja… Negatywna iluzja.. a co to jest iluzja? cos co sie wydaje, ale na prawde nie ma miejsca… EE za kogo się uważasz? w głebi duszy? odpowiem za Ciebie…: za dobrą osobe, która niczego się nie boi( przynajmniej nie powinna) i za taką która pamięta siebie sprzed zaburzenia…. wszytsko inne co negatywne w Twoim odczuciu w myślach, emocjach, stanach – to iluzja… Akceptuj to!!!!! ale nie ulegaj…. nie bierz na serio!!!!!!!! bądż sobą! wszytsko innne to iluzja nerwicowa!!!!!

 303. załamka

   /  Lipiec 4, 2015

  Czy można dostać nerwicy przed strachem że zostanę samotna , że nie dam rade się w życiu i że chłopak mnie opuści?

 304. Nerwosol

   /  Lipiec 5, 2015

  Załamka-Można dziewczyno dostać oczywiście. Jeżeli tak mocno to przeżywasz i ciągle o tym myślisz,przejmujesz się tym bardzo,że możesz stracić swoją miłość, to jest to pierwszy krok do nerwicy.Ludzie się boją samotności,bo co ja zrobie jak mnie zostawi?Choroba,rozwód,śmierć bliskiej osoby itp.to są to powody do nerwicy,jeżeli nie masz mocnej psychiki to niestety możesz się jej nabawić. Nie łam się, będzie dobrze.

 305. aguxxx

   /  Wrzesień 27, 2015

  Bardzo dziekuje za ten artykuł.
  Mam identyczne objawy takie jak pani opisała.
  Juz nie daje rady, zostały mi jeszcze 2 tyg do spotkania z psyhiatrą mam nadzieje ze on cos wskura, jesli ktos ma podobnie bardzo prosze o kontakt, przysaloby sie jakie.kolwiek wsparcie: )

 306. Reni

   /  Wrzesień 28, 2015

  aguxxx,tu wszyscy mamy podobne objawy- niestety.Psychiatra napewno Ci przepisze leki i będzie z czasem lepiej.Musisz wytrzymać do wizyty.Powodzenia

 307. Anonim

   /  Październik 1, 2015

  ja juz tez nie moge drapie mnie w gardle a po chwili serce mi przyspiesza i do tego ta zyla na czole ktora czuje caly dzien …

 308. Jessie

   /  Październik 1, 2015

  Też mam podobnie…A najgorzej jest gdy dopadnie mnie jakaś choroba-zaraz wydaje mi się że umrę,że się nie wylecze…Boję się sprzątać w domu,boję się załatwiać,boje sie chorób…
  Ogólnie wszystkiego się boję,a do tego dochodzą napady furiii,agresji a później płacz i myśli samobojcze…Pozdrawiam

 309. dziękuję

 310. Ja mam wizytę u psychologa 10 pażdziernika pierwszy raz,ale już mam stracha.Ponad rok leczenia u psychiatry dał efekt ale nie do końca. Kiedy to się skończy?Czy wogóle to się skończy?Ten strach,lęk przed ludźmi, podjęciem pracy i obcymi miejscami jest okropny!!!😖Pozdrawiam nerwusków.

 311. Martyna

   /  Listopad 4, 2015

  Potrzebuję z kimś porozmawiać. Z kimś, kto przeżywa to co ja. Lęk – zarówno napady , jak i uogólniony. Silne dolegliwości fizyczne. Budzenie się w nocy. Depresja. Ciągłe zmęczenie. Z psychologiem rozmawiam od prawie roku. Przeczytałam mnóstwo książek na temat nerwicy/depresji- zarówno czysto naukowych , jak i poradników. Nie zdecydowałam się na leki, bo podobno to zaburzenie , które polega na leczeniu głównie terapią. Zaczynam wątpić, brakuje mi sił… Mój email anytram80@tlen,pl

 312. kaska

   /  Listopad 10, 2015

  dziewczyny ja w maju odstawilam sama sertraline a bylo dobrze pol roku temu zaczely sie napady leku kolatania serca poty strach przed smiercia wychodzeniem z domu przed zostaniem samemu w domu biore od nowa sertraline 10 dzien ale dalej mam straszny strach wewnetrzny w srodku pomocy niewiem co mam robic

 313. Michał

   /  Listopad 11, 2015

  Nerwicę lękową mam od kwietnia, zacząłem przyjmować lek AFOBAM. Na początku jedna tabletki 0,25 dziennie potem doszedłem do 4 dziennie . Obecnie znów jestem przy jednej góra dwóch dziennie 0.25. Jednak chciałbym całkowicie odstawić. Niestety objawy mam prawie codziennie dotyczące nerwicy lękowej ( napadowej) boje się pojechać do dużego sklepu itp. boje się dużych skupisk ludzi. Macie jakieś rady na pozbycie się stosowania Afobamu?

 314. Michał

   /  Listopad 11, 2015

  Martyna niestety od kwietnia przeżywam do samo co Ty i pewnie każdy z nas.
  Chętnie porozmawia również i nawet spotkamy się z ludźmi , którzy przezywają tą chorobę …

 315. kania

   /  Listopad 21, 2015

  Witajcie, nerwusy
  Ja dobrze wiem jak to jest. MAM nerwice około 10 lat, myślałam że nauczyłam się z nią żyć. Wszystkim mówiłam że trzeba przestać myśleć o niej jako wrogu, lecz się z nią zaprzyjaźnić. Bardzo się myliłam bo ona mnie pokochała i wraca jak bumerang. Miałam spokój ok 5 lat, niby była ale nie było źle. Od dwóch miesięcy JEST KOSZMAR, NIE MOGĘ SPAĆ I CIĄGLE PŁACZE.PYTANIE DLACZEGO I O CO ? Nie mam pojęcia, kochana nerwica wróciła i nie chce odejść. Walczę ale jest mi ciężko, POMÓŻCIE

 316. Ev93

   /  Grudzień 3, 2015

  Witajcie, mam 22 lata i mam wszystkie objawy które opisane są powyżej. Bardzo mnie to już męczy i negatywnie działa na moja psychikę😦 najgorzej boje się gdy zostaje sama z coreczka w domu i ogarnia mnie lek przed tym że może mi sie coś stać ,a wtedy nikt mi nie pomoze ,okropne:( mąż pracuje do pozna no ale ktoś musi zarobić na dom rodzinę… Najgorzej jak ataku dostaje w nocy te kołatanie serca słabość dretwienie całego ciała i ten strach przed śmiercią choć mam świadomość że nie umre musze żyćbo mam dla kogo😦 w dzien meczy mnie uścisk w klatce i gula w gardle i nie mogę o tym przestać myśleć. Pewnej nocy mama wezwała pogotowie gdy mąż był w delegacji bo atak był bardzo silny , EKG zrobili w porządku cukrzycą też podali relanium 2 mg i po jakimś czasie pomogło. Udalam się do lekarza rodzinnego wypisał hydroxyzyne jeden lek który jest mi w stanie choć troszkę pomoc ale tez nie chce go brać często. Co w tej sytuacji radzicie psycholog? Psychiatra? Bo gdzieś musze szukać tej pomocy. Blog świetny troszkę podniósł mnie na duchu🙂

 317. Anonim

   /  Grudzień 3, 2015

  witajcie mam 31lat od poltora roku zyje z nerwica lekowa Moje obawy sa takie same jak Twoje tylko z tym ze maz pracuje za granica a ja jestem sama z corcia w domu Nie mam pojecia jak z tym zyc Czytam wiele blogow na ten temat czytam duzo ksiazek ale to dziala na chwile…na chwile czuje sie lepiej ze nie jestem sama ze sa inni ktorzy tez przez to przechodza Tylko jak z tym zyc i jak to przezwyciezyc?A moze juz zawsze to bedzie przy mnie i ze mna?

 318. Anonim

   /  Grudzień 3, 2015

  czy ktos tu zaglada?

 319. Kiziu

   /  Grudzień 11, 2015

  Dzieki

 320. Alex

   /  Grudzień 13, 2015

  Ja właśnie wczoraj, o 21, byłem dołożyć węgla do CO i nagle spostrzegłem, że coś ze mną nie tam, Zalałem się potem i poczułem, że zaraz zemdleję…………. Nie wiem, jakim cudem doszedłem do swojego pokoju na I piętrze i padłem na łóżko. Wszystko dzieje się w ciszy, prócz szumu komputera, którego nie byłem w stanie wyłączyć…………. zaczęło się umieranie…… Serce „przestało” bić, a ja czułem, że lecę gdzieś w dół, w jakąś czarną przepaść. I koniec, umarłem.
  Po dwóch godzinach obudziłem się OBOK łóżka, zalany śmierdzącym potem, drżący na całym ciele, z łydkami ściśniętymi skurczem tak mocnym, że chciałem krzyczeć z bólu, ale byłem zbyt słaby……….. Stwierdziłem jednak, że żyję. Ale jak, to lepiej nie mówić. Serce wali 160 na minutę, głowa nie moja, strach przed śmiercią nieustanny. W ręce telefon i myśl, by dzwonić na pogotowie. Nie chciałem jednak paniki w domu, bo to mogłoby doprowadzić kogoś do prawdziwej śmierci…….. wytrzymałem. Ratuje mnie Amol w dużych dawkach, magnez na łydki i ALARMOWA dawka Xanaxu, który używam w tak ekstremalnych chwilach, by nie popaść w nałóg. Leżę, wszystko się trzęsie, każdy mięsień, łydki bolą niemiłosiernie, rozdarte skurczami, zaczyna boleć brzuch i żołądek. Ciągły strach, jak DOCZEKAĆ do rana, jak uciec śmierci spod kosy…………, zasnąłem o 3. Rano jestem strasznie słaby, ale żywy i generalnie czuję się dobrze. Jeśli dożyję do poniedziałku (jest niedziela), to pójdę do lekarza i opowiem swoją historię. Usłyszę to samo – nerwica…………. A więc będę czekał na kolejne umieranie…… . Nikomu nie życzę, a tym, którzy się męczą, niech CHOCIAŻ wiedzą, iż nie są sami w swojej chorobie:)

 321. Witajcie w Nowym Roku,
  mimo, iż dawno nie pisałam, to regularnie czytałam, to co pisaliście.
  Minął kolejny rok. Rok trudny, męczący, nerwowy..
  pomyślałam, że znów nic się nie zmieni..znów trzeba będzie zmagać się z tym, co Nas tak wykańcza…Jezu, jak Ja zazdroszczę tym ludziom, którzy wyprowadzeni do granic możliwości, potrafią krzyknąć, tupnąć nogą, czy doprowadzić do konfrontacji twarzą w twarz i…..żyć dalej. Ile razy uciekałam od takich sytuacji, byleby nie narazić się na śmieszność, swoim widokiem, gdy najmniejszy konflikt, doprowadzał do tego, że cała się trzęsłam ( najgorzej widoczne to było, jak trzęsła mi się głowa ) i nie mogąc zebrać słów w logiczną całość, potrafiłam jedynie spuścić głowę i jak najszybciej oddalić się od takiej sytuacji…Czemu nie mogę tak, jak kiedyś walczyć o swoje racje!!! Propranolol chyba już przyzwyczaił się do mojego organizmu i nie jest już tak skuteczny, jak na początku, a innych leków po prostu boję się zażywać…
  Niby po roku, moi znajomi z pracy powiedzieli, że bardzo się zmieniłam, że zaczynając u nich pracę, byłam jakby zdziczała, zastraszona, wyalienowana…To prawda, tak się czułam rok temu. Jedynie perspektywa zarobienia własnych pieniędzy, powodowała, że przetrwałam…jednak robiłam wszystko byleby nie doprowadzić do najmniejszych problemów, z których musiałabym się potem tłumaczyć, byleby nie jakiś konflikt, byleby wszystko grało i było zrobione bez zarzutów…Wiecie, jakie to trudne?..Przecież życie takie nie jest. Są problemy, które należy rozwiązywać, trzeba umieć walczyć o swoje, czy np.o podwyżkę lub inne sprawy, a nie cały czas unikać. Można do reszty zwariować, gdy w środku wszystko się gotuje, by móc tupnąć nogą, a na zewnątrz przyklejamy sztuczny uśmiech, żeby tylko nie wyjaśniać problemu…
  No i wreszcie sprawy osobiste…Jak długo można być samej…Przecież relacje wirtualne, to nie prawdziwe życie. A jedynie tak, nie widać, że się trzęsę…Próbowałam randki w realu, ale tylko po lekach jest ok. Normalna, miła, logiczna rozmowa, jednak co dalej…? Jak wytłumaczyć komuś, że nie mam Parkinsona,..no i nie jest to choroba psychiczna zagrażająca otoczeniu…Czy to, że padło na mnie jest wyrokiem, czy karą, by żyć już samemu…

 322. mia

   /  Styczeń 15, 2016

  Witajcie, zamiast spać siedzę po nocach z okropnym bólem brzucha, biegunką i drgawkami, aż mi ciężko cokolwiek napisać. Szukając odpowiedzi na moje dolegliwości, na moją podobnie jak u Was, bezwzględną nerwicę natknęłam się na tego bloga. Niedawno straciłam pracę, w zasadzie sama odeszłam bo nie dawałam rady już dzielić mojej choroby i objawów z branżą handlową. Podczas pracy miałam chęć uciec, zwolnić się natychmiast, dostawalam ataków paniki, marzyłam o cichym kącie w domu, żeby się zaszyć. Teraz jest jeszcze gorzej. Siedząc na bezrobociu, nerwica nasiliła mi się do tego stopnia, że momentami mam wrażenie ogromnego lęku i paniki, że płaczę i dostaję bólu brzucha i drgawek. Odkąd pamiętam miałam różne natręctwa i fobie, które teraz są już nie do opanowania. Żałuje podjęcia tak drastycznej decyzji, która miała mi pomóc w walce z nerwicą, ale sama wpędziłam się w gorsze bagno emocjonalne. Okropność….

 323. wdowczyk

   /  Styczeń 15, 2016

  dziekuje za artykuł mam identyczne objawy ciągle szukam przyczyny i robię badania ciągle myślę ze zaraz umrę ze nie wstanę odbicia gorąca osłabienie kłucie wklatce piersiowej przyspieszenie bicia serca mdłoci bule głowy brzucha zołądka drętwieje czesto mi tez klatka piersiowa jest to uciążliwe teraz wiem ze musze sie wybrac do psyhiatry bo nie daje rady

 324. Marcin

   /  Styczeń 18, 2016

  Miałem identyczne problemy jak w powyższych komentarzach i wszystkie lęki minęły po przeprowadzonej regresji hipnotycznej jak się okazało lęki były spowodowane sytuacjami z wczesnego dzieciństwa których w większości nie pamiętałem ale najważniejsze że pomogło.Afobam i Propranolol się który brałem się przeterminował już nie biorę.

 325. Marcin, mam nadzieję i pewnie inni też, że nie robisz sobie żartów. To naprawdę duży i poważny problem- nerwica. Piszesz, że Tobie pomogło, może podzielisz się wiedzą na temat terapii, którą przeszedłeś. Gdzie, jak długo i w jaki sposób.
  Myślę, że nie tylko Ja chciałabym o tym przeczytać.
  Pozdrawiam.

 326. CrS

   /  Styczeń 26, 2016

  Dobry:) Po kilkutygodniowej obserwacji tego tekstu postanowilem i ja dołozyc „cegiełke” w postaci komentarza:) Choruje prawie 10 lat mam 27. Ledwo zdałem mature,zawaliłem studia,nie mam pracy,zostawiła mnie dziewczyna(zreszta nie jedna) nie robie zupelnie nic, jestem typowym pasozytem.Proby normalnego zycia przeplataja sie z totalnym zdziczeniem kiedy wcale nie mam ochoty wyjsc z domu. Tak sobie funkcjonuje:) Ludzie z którymi rozmawiam i przebywam dziela sie na 2 grupy: Tych którzy nie rozumieja i akceptuja nie zadajac zbyt wielu pytan i tych ktorzy nie rozumieja i nie potrafia pojac jak mozna bac sie np zostac samemu w domu albo wyjechac za miasto.Coz wszelkie zaburzenia psychiczne sa przez kazdego ignorowane dopoki sam tego nie doswiadczy. Niestety jakiekolwiek momenty zalamania w naszym spoleczenstwie spotykaja sie ze sciana w postaci”wez sie w garsc” i zupełnej ignorancji.Tak moji drodzy zyje sie w naszym pieknym kraju rok za murzynami:) Wiekszosc boji sie wspomniec ze leczy sie psychiatrycznie lub zasiega porad psychologa bo po pierwsze wstyd po drugie uznaja mnie za czubka a po trzecie polowa pracodawcow od razu wywali nas na zbity ryj pod byle pretekstem. Dobra dosc przemyslen troszke historii na temat szukania pomocy bo czytam ze wiele osob boji sie lekarza lub wstydzi sie szukac pomocy u psychologa. Ja najpierw trafilem do psychiatry( po 100 przyjezdzie karetki czujac ze zawał mnie zabije) dostalem leki ktorych sie bałem zero wyjasnien zero stwierdzenia co mi jest takiej normalnej rozmowy,no bo na to czasu nie ma 5 minut na pacjeta i wypad bo jeszcze na obiad musze zdazyc…;/ Po wyprobowaniu wszystkich chyba dostepnych lekow trafilem na takie ktore jako tako na mnie oddziałuja i wciaz je wcinam. Boje sie odstawic;) Mimo iz co jakis czas napady sie jednak pojawiaja:) Teraz pomoc psychologiczna…z tym bylo gorzej. Nie chcialem isc…jakis typ lub typiara bedzie patrzyc na mnie jak na idiote kiedy bede opowiadal o rzeczach ktorych nawet nie chce pamietac????Nie ma mowy…ale dla swietego spokoju poszedlem. Kiedys bylem aktorem gralem w teatrze wiec buch przedstawienie!! Zrobilem debila z jednego psychologa, drugiego trzeciego udawalem postepy gralem inna osobe im to wystarczylo.Dopiero gdy trafilem na kompetentna osobe zrobilo sie gorzej,Ona widziala ze gram wiec poprostu…olałem terapie i tyle. Do wszystkiego trzeba dojrzec ja dojrzałem po 4 latach wtedy juz chcialem z tym walczyc chcialem isc na terapie. Ale to nie jest proste, trzeba znalezc sobie terapeute ktory bedzie odpowiadal przedewszystkim nam,trzeba czuc sie bezpiecznie i jednoczesnie czuc emocje na kazdym wrecz spotkaniu kiedy stopniowo beda poruszane jakies kwestie. To zajeło mi kolejny rok. Rozpisałem sie jakbym mogl dostac za to pulitzer’a… Sednem sprawy jest to ze kazdy musi dojrzec do tego ze chce pomocy chce sie leczyc!!! Nie bojcie sie lekow,nie bojcie sie terapii to wasze jedyne zycie i pomimo chwil,nawet bardzo długich bo ja tez je mam zwatpienia walczymy wszyscy o lepsza jakosc naszego istnienia. HEJJJ:) ps jakby sie komus chcialo czytac to wszystko lub dowiadywac jeszcze wiecej krzyczcie podrzuce kontakt wymiary i numer buta:)

 327. Michał

   /  Styczeń 26, 2016

  Masz rację, ja mam to samo od 1,5 roku. Ale za tydzień wybieram się do kolejnego lekarza a potem postanowiłem położyć się do szpitala. Wiem, że to pomoże. Polecam każdemu.

 328. Anonim

   /  Styczeń 28, 2016

  Witam.Chętnie pogadam o nerwicy-40181374 to moje gg

 329. CrS

   /  Styczeń 28, 2016

  Niestety Moja skromna osoba nie posiada gadu:D Moze cos alternatywnego???:>:)

 330. Marcin

   /  Styczeń 29, 2016

  Nie robię sobie żartów tylko opisuje swój przypadek.Brałem psychotropy i po jednej sesji regresji hipnotycznej odstawiłem leki.Regresing hipnotyczny dociera do zródła problemu i go eliminuje w przeciwieństwie do leków,które tylko tlumią nerwice i to na chwilę.Powiem szczerzę,że jechałem na tą wizytę ponad 300km sceptycznie nastawiony i obojętny,że pomoże,a jednak pomogło i to bardzo.Jak ktoś chciałby porozmawiać o szczegółach to podaję gg 5839051

 331. Michał

   /  Styczeń 31, 2016

  Moi Drodzy od 2 tygodni jestem w domu. Wszystko nasiliło się strasznie. Ataki praktycznie codziennie bez przerwy od momentu kiedy wstanę z łóżka do zaśnięcia. Czy to może być skutek przyjmowania od 8 miesięcy AFOBAM? Moja dawka to 2-3 tabletki 0,25mg dziennie. Pomóżcie bo nie daje sobie rady. Powiem Wam ,że był moment , że przez cały tydzień nic się nie działo był spokój – brałem wtedy poł tabletki rano 0,25 mg i poł wieczorem. Dlaczego to znów mnie zaatakowało i z taką siłą jak nigdy wcześniej…

 332. CrS

   /  Styczeń 31, 2016

  Hoho Michał 8 miesiecy benzo po 3 tablety dziennie???? Konkretnie…zapewne afobam juz na Ciebie nie działa:) Benzo to leki uzalezniajace i szybko organizm sie do nich przyzwyczaja pozniej trzeba brac coraz wyzsze dawki zeby działało… Ale nawet nie mysl o tym zeby to robic!!! Bierzesz tylko afobam???Jakies jeszcze leki?? Terapia???

 333. Michał

   /  Styczeń 31, 2016

  3 Tabletki to ostateczność – ale są to najmniejsze dawki 0,25 mg. Tak tylko i wyłącznie Afobam. Wszystkie wizyty u psychologa to starta czasu i pieniędzy. Nikt mi nie pomógł.

 334. Michał

   /  Styczeń 31, 2016

  CRS – ja brałem już po 6 dziennie po 0,25 sam doszedłem do wyniku 1-2 dziennie pożniej poł tabletki rano i pół wieczorem i zaczynałem mieć spokój. Miałem wspaniały tydzień – bez ataków. Niestety od 2 tygodni wszystko wróciło – czy po afobamie też tak bardzo Wam chce się spać i macie zawroty głowy i chodzicie jak „pijani” i zdekoncentrowali i wszystko wydaje się nierealne?

 335. CrS

   /  Luty 1, 2016

  Michał na kazdego leki działaja w inny sposob,benzodiazepiny i pochodne maja to do siebie ze działajac uspokajajaco powoduja zawyczaj sennosc i inne tego typu objawy. Wszystko zalezy od człowieka:) Kazdy lekarz Ci powie ze takie dawki tak długo to wrecz pewne uzaleznienie i teraz te leki Ci juz nie pomagaja…nie wiem czemu nie dostałes lekow „przeciwdepresyjnych” jak np paroxetyna lub sertralina zamiast narkotykow.Co do psychologow,nie musisz za nich placic i nie oczekuj rezultatow po miesiacu spotkan:) Nie ma tak dobrze:) Wiedz tylko ze same leki moga pomoc Ci w funkcjonowaniu ale problemu nie załatwia:) A wracajac do Twojego pytania, ja podczas atakow tak sie czasami czuje bez checi spania co prawda ale cala reszta jak najbardziej. To jakby taka dziwna aura we łbie,coz taki urok nerwicy:)Przemysl odstawienie afobamu,oczywiscie jesli lekarz zezwoli ale moim zdaniem jest to zalecane a wrecz konieczne po takim okresie stosowania;) Pzdr

 336. Michał

   /  Luty 1, 2016

  511 965 448 to mój tel – potrzebuje Waszej pomocy będę bardzo zobowiązany za rozmowę . Dziękuję,

 337. CrS

   /  Luty 1, 2016

  A skype posiadasz kolego???? Mozemy pogadac ale błagam nie telefon nienawidze tego urzadzenia przy uchu trzymac dluzej niz 2 minuty:D

 338. Anonim

   /  Luty 1, 2016

  Załóżcie sobie GG w telefonie

 339. Michał

   /  Luty 1, 2016

  Nie daję już rady😦😦😦

 340. Kasia

   /  Luty 9, 2016

  Witam wszystkich ktorzy cierpia na te dziadostwo ja borykam sie z tymi objawami od 2 lat.Nasililo sie rok temu po smierci mojego kochanego tatusia. bylam u lekarza zrobilam wszystkie wyniki ktore byly idealne lekarz przepisal propanalon oraz kropelki milicardin ktore stosowalam doraznie gdy tylko czulam ze cos sie zaczyna dziac po jakims czasie uspakajalam sie puzniej byl miesiac spokoju a teraz mam prawie co dzien napady paniki tego obawiam sie naj bardziej bo czuje ze wkoncu zwarjuje nie moge sie uspokoic strach przed smiercia jest naj gorszy nie moge jezdzic ani autobusem samochodem bo odrazu lapie mnie atak. Mam dwoje wspanialych dzieci powtarzam se ze to dla nich musze sie ogarnac i zyc ale te napady paniki sa silniejsze.Nie daje sobie juz z tym rady. Piszcie prosze jak wy se z tym radzicie. Pozdrawiam

 341. Aga

   /  Luty 11, 2016

  Kasia , podam Ci adres mailowy…agnes116@amorki.pl
  Napisz.
  Pozdrawiam
  Agnieszka

 342. Szymon z Małopolski

   /  Kwiecień 7, 2016

  Witam🙂 Mam dokładnie 15 lat. Dzisiaj w nocy przytrafiła mi sie taka historia. Mianowicie obudziłem sie o 4 w nocy , najpierw poczułem jakbym nie mógł oddychać , pózniej serce zaczęło mi strasznie mocno bić i czułem jakby moja twarz od środka wypełniała sie igiełkami. W wyniku tych rzeczy zbiegłem z łóżka ponieważ sie przestraszyłem i nie wiedziałem co sie dzieje. Po chwili serce przestało bić i zacząłem mieć drgawki , trzęsły mi sie ręce nogi i całe ciało. Teraz jest 4:30 i pisze to na forum i czuje że „serce mnie boli” , czuje lekki chociaż wyczuwalny ucisk „na” sercu. Najgorsze w tym wszystkim ze mam 15 lat a takie rzeczy dzieją sie tylko mi. Bardzo proszę o pomoc. Dodam ze papierosy paliłem okazyjnie ale skończyłem z tym jakies 2 miesiące temu. Nie wiem co to moze byc ale chciałby aby ktoś wybił mi z głowy „raka płuc” którego ciagle sobie wmawiam. Pozdrawiam i proszę o pomoc

 343. aga

   /  Kwiecień 23, 2016

  Czy jeszcze zzgladasz na te stronę? Pytanie do autorki

 344. No ba, na stronie głównej możesz zobaczyć nowe wpisy🙂

 345. Mea

   /  Maj 30, 2016

  Witam
  Świetna strona podniosla mnie na duchu..choruje na nerwice od kilku lat raz jest gorzej raz lepiej.Jestem na lekach też od kilku lat mój lekarz mówi ze one jeszcze dzialaja ale mi się wydaje że powinnam je zmienic….moje problemy z nerwica sa takie jak wasze zreszta wiąże sie to z problemami życia codziennego.Obecnie jestem zagranicą pojechalam za chlebem rodzina u której jestem jest ok..chociaż nieznam jezyka niemieckiego daje rade wiec powinnam być z siebie dumna a jednak łapię doły i męczę sie z nerwica ….w polsce w pracy miałam ciagle stres marzyłam żeby uciec i mieć święty spokuj gdy go mam niestety powracają koszmarne mysli i napady lekowe….co z tym zrobic może ktoś mnie wesprze psychicznie😁😁😁

 346. Rok tem mi sie zaczelo. Przez alkocjol byl kac gigant i prawie zemdlalem tak sie wtedy wystraczylem ze teraz mam i nawet jelito drazliwe jak jest strach jest i bol kiszki. Wypilem z kolega za duzo nastepny ddzien nie wiedzialem co sie ze mna dzieje nie moglem oddychac akurat urodzil mi sie syn nie potrafilem sie tym cieszyc. Balem sie ze umre zo cos mi jest ze watroba mi wysiadla. Zalatwialem sie sluzem 2 tyg bez jedzenia schudlem 7 kg w 2 tyg sama woda i witaminy. Lekarze krew wszystko ok a kiszka bolala .. panikowalem. A teraz nawet wiadomosci sie boje gdzies ktos o smierci i juz mnie wszystko boli dusznosci zacisk w gardle biegunka tszesiawka zimno goraco brak snu i melisa masakraaaaa czasem mysli dziwne…

 347. panikara

   /  Czerwiec 24, 2016

  🙂

 348. panikara

   /  Czerwiec 24, 2016

  Witam wszystkich ……cieszę się niezmiernie, że trafiłam na tę stronę, bo myślałam że jest ze mną na prawdę, źle……ale widzę że wiele innych osób zmaga się z podobnymi dolegliwościami i problemami….jest to mimo całego okropieństwa tej choroby na prawdę krzepiące…Na nerwicę choruje od bardzo dawna, była zaleczona i uspokajana na dłuższy czas , jednak w grudniu zeszłego roku powróciła na dobre i to z nieznaną mi dotąd siłą, ,dopadła mnie w pracy i oczywiście skończyło się na wezwaniu pogotowia i pobycie w szpitalu…a parę dni później kolejnym….nie będę opisywać co się ze mną działo, bo każdy z was zna to uczucie…powiem tylko że po serii badań stwierdzono właśnie nerwicę, zaczęło się branie leków i latanie po poradniach ….ciąg spotkań z terapeutą, który doprowadził mnie do donikąd………postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce………ale i to nie na wiele się zdało, bo to dziadostwo zdało się zawładnąć moim życiem….uniemożliwia pracę, niszczy życie prywatne, przekłada się na bliskich…………..zmieniło się tylko tyle że nauczyłam się kontrolować ataki…kiedy czuję że nadchodzą, staram się zająć czymś ręce i myśli……..koncentruje się na wszystkim, tylko nie na sobie, nie zawsze pomaga ale na pewno je łagodzi…….odstawiłam kawę, bo po niej moje serce szalało, teraz to samo dzieje się po papierosie, więc wiem że muszę rzucić palenie……….moje życie diametralnie się zmieniło, z wesołej towarzyskiej osoby stałam się ponurą ,spędzającą czas samotnie osobą, ………bycie matką, partnerką…przestało cieszyć…wszystko widzę w czarnych barwach i ciężko mi samej ze sobą wytrzymać…..pewnie moim bliskim ze mną również…bywają lepsze dni.kiedy znów się śmieję i mam wrażenie że mogę góry przenosić, ale zdecydowanie więcej jest tych złych, kiedy wszystko traci sens…kiedy myślę tylko o tym że umieram…bo to mnie boli. tamto drętwieje… od ciągłego mierzenia pulsu to już mam chyba na szyi linie papilarne na stałe odbite…..;
  ).czasem gdy jest do brze i sobie przypomnę te moje objawy, to śmiać mi się z samej siebie chce, że tak temu ulegam…ale kiedy przychodzi kolejny atak wcale nie jest mi do śmiechu……….boję się wtedy że umrę, że moje dzieci zostaną bez mamy…….to mnie przeraża, a przecież doskonale znam ten schemat i wiem że nic złego się nie przydarzy…ze to kolejny głupi atak i że on minie…..a jednak lęk jest paniczny……pozdrawiam was wszystkich i życzę dużo sił i energii do walki z tym potworem

 349. michal

   /  Czerwiec 24, 2016

  Ja po 3 miesiecznej terapii wygralem. Bralem przez ponad poltora roku afobam po 6 tabletek dziennie . dzisiaj nie wiem co to ataki lekow. Nie wiem co to afobam. Wszyscy mowili ze nie da sie tak szybko wyjsc z uzalenienia. Ja wyszedlem. Wygralem. Jestem zdrowy. Przepracowalem bardzo aktywnie terapie. Przestalem myslec negatywnie. Mi

 350. Amelia

   /  Czerwiec 29, 2016

  Cześć! Mam 13 lat i od zawsze byłam strachliwa. Nie chodzi o strach przed kolejką górską, dużą prędkością tylko o strach przed lekarzem, chorobą lub lekami. Czasami wydaje mi się że mogę umrzeć. Ostatnio bolał mnie brzuch i miałam obsesje na punkcie tego że to może być wyrostek i umre. Dziś wróciłam do domu po długim spacerze i wzięłam się za czytanie książki. Zaczęłam czuć niepokuj, serce zaczęło walić, ręce i nogi trząść. Do tego zrobiło mi się nie dobrze po jedzeniu. Ciężko mi się oddycha i mam wypieki na twarzy. Tego typu rzeczy zdarzały się już. Na wycieczce zrobiło mi się słabo i bałam się, że zemdleje. Początkowo myślałam, że się przeziębiłam ale skojarzyłam fakty i zaczęłam czytać w internecie co nieco. Czasami czuje bezradność i złość. Wystarczą dwa słowa abym się rozpłakała albo zaczęła krzyczeć i sie złościć. Nic nie mówiłam mamię bo ona stwierdi że chisteryzuje. Pomocy? Co mam robić, a co jeżeli niepotrzrbnie się martwie?

 351. www

   /  Lipiec 2, 2016

  to straszne choróbsko. Ja nabawiłam się tego pracując w pomarańczowej sieci. wiecie że kiedy się zwolniłam, bo nie wytrzymałam minęło jak ręką odjął? trzeba eliminować przyczyny, szkoda zdrowia.

 352. Dagmara

   /  Lipiec 2, 2016

  Jeszcze nie spotkalam sie z tak celnym opisem! Dziekuje, zostaje🙂

 353. ada

   /  Lipiec 11, 2016

  Do Michała.Cieszy mnie ze po 3miesiacach terapii i brania xanaxu w ogromnej ilosci wyleczyłes sie z nerwicy lękowej-ciekawe……. ja osobiscie zmagam sie z nerwica 20lat po pierwszym epizodzie tez bylam pewna ze nigdy wiecej-a jednak.Nerwica, to jak kolejka górska. Nerwica lekowa jest straszna,ale tez uczy np. POKORY!!!pozdrawiam

 354. Dagmara

   /  Lipiec 12, 2016

  Trzy miesiace temu moja mama umarla na raka. Chorowala 2 lata. Byłam przy niej w tych ostatnich chwilach. Nikomu tego nie zycze. Byl to dla mnie wielki wstrzas..ale na czas pogrzebu i tego czasu przygotowawczego jakos kazdy musial sie ‚ogarnac’. ok 1.5 mc temu zaczelam sie dziwnie czuc, niepokoj ogromny, strach, lek przed chorobami, przed tym ze nie doczekam wielu wspanialych chwil, smutek.. oraz objawy somatyczne szybkie bicie serca, klucie pod piersiami, to chyba nerwobole, stan podgoraczkowy, drzenie rak i nog, i wiele wiele innych… Nie moge sobie z tym poradzic, nie pamietam kiedy ostatni raz spedzilam milo dzien, a przede wszystkim spokojnie. Nawet jak nic sie nie dzieje, nachodza mnie zle mysli..i zaczyna sie napad. w Czasie miesiaczki atak byl jeszcze silniejszy. bralam Atarax przez 1mc..ale on dzialal jedynie w czasie tego napadu. Co zrobic aby ilosc tych atakow sie zmniejszyla..zeby jakos sobie poradzic..i normalnie zyc….

 355. michal

   /  Lipiec 12, 2016

  Masz fb?

 356. Paula

   /  Lipiec 30, 2016

  Czy ktos moze polecic dobrego psychologa w warszawie od nerwicy lekowej?

 357. michal

   /  Lipiec 30, 2016

  Masz fb?

 358. mixi

   /  Sierpień 5, 2016

  Witam!
  Ja również jestem strasznym nerwusem, życie dało mi trochę w kość i nabawiłam się tej nerwicy niestety, od września się z nią bujam i jeżdżę po lekarzach, brałam xanax ale ponoć uzależnia w większych dawkach to odstawiłam, od marca biorę lerivon 10 i propramolan i jakby tyci pomaga ale serce kołacze często, lekarz mówi że najlepsza jest autopsychoterapia ale nie zawsze wychodzi, może ktoś brał podobne leki i coś mi doradzi?
  Każda pomoc jest przydatna….

 359. Max

   /  Sierpień 14, 2016

  Witajcie serdecznie kochani.
  Na nerwicę choruję od 8 lat. Na początku był to lęk przed ciemnością. Bardzo się bałem… Nie mogłem spać. Wykonywałem bardzo wiele czynności kompulsywnych… liczenie, domykanie klamek itp. Nie wiem jak to się stało ale kompulsje całkowicie zniknęły, lęk tak samo… Nie wiem jak to się stało bo miałem wrażenie że terapia i leki są bezużyteczne… Bałem się straszliwie… Rodzice postanowili przenieść mnie do osobnego pokoju.Wcześniej mieszkaliśmy z bratem.Bardzo przeszkadzały Mu moje kompulsje. Nie wiem jak to się stało ale lęk całkowicie zniknął. To było w wieku ok. 13 lat… Jednak… zaczął mnie dopadać straszliwy lęk społeczny. Po trzech latach znowu trafiłem na terapię. I tak prawie dwa lata. Dodatkowo leki. W wieku 18 lat skończyłem terapie. Od lat trzech chodzę wyłącznie do psychiatry. Od 2 miesięcy biorę tylko leki antydepresyjne. Jest ciężko…
  Z sukcesów udało mi się niemal całkowicie pokonać lęk wysokości, przed psami, ciemności.
  Żeby i to przeminęło ;//
  Ostatnio przerabiałem podręcznik do psychologi dla psychoterapeutów. Twórca Beck jeden z ojców terapii poznawczo-behawioralnej…

  Napiszcie proszę do mnie może się nawzajem pocieszymy. maxmar777@onet.pl

 360. Anka

   /  Wrzesień 3, 2016

  Super artykuł jakby to pisała osoba najmniej specjalista psychologi bardzo ciekawy bo najwięcej o tej chorobie wiedzą ludzie którzy się x nią zmagają ka tex choruje mam połowę tych objawów a będąc i psychiatry to tylko.kiwanie głową o tyle pomocy jeszcze recepta tyle

 361. Tomek

   /  Wrzesień 12, 2016

  A ja nie mam już siły żyć. I jedyne co mnie uspokaja, to myśl o śmierci.

 362. Anonim

   /  Wrzesień 26, 2016

  Świetny artykuł.

  Witam wszystkich cieplutko.

  Zmagam się z nerwicą lękową i chętnie z kimś porozmawiam na ten temat.

  Czy wskazana byłaby terapia ?

  Proszę, o informacje którzy uczestniczyli w tych zajęciach.

  Pozdrawiam wszystkich nerwusków. Bursztyn.

  anitex1967@o2.pl

 363. Ewi

   /  Wrzesień 28, 2016

  Ja też mam to cholerstwo od kilku lat najchętniej to bym się położyła i leżała ale mam dwójkę dzieci dla których muszę wstać i robić co do mnie nalezy

 364. Ewi

   /  Wrzesień 28, 2016

  Nie zapomniałam ze mam męża który nie ułatwia mi życia i gdyby nie dzieci już dawno bym się od niego uwolniła hej Tomek jednak warto żyć nie poddawaj sie

 365. Witam. Czy jest może ktoś kto prowadzi grupę wsparcia na śląsku ? Okolice Gliwic ? Juz czasem czuje na prawdę ze to koniec z moim życiem. Mimo tego że układam je sobie i jestem na prawdę szczęśliwa osoba to od czasu do czasu mam napady (jak kiedyś). Najczęściej w nocy nie umiem zasnąć. Wtedy mam problemy z oddychaniem. Mam wrażenie ze zaraz przestanę oddychać. Wtedy zlewają mnie zimne poty. Odczuwam, że muszę natychmiast otworzyć okno, żeby doszło do mnie powietrze. I tu zaczynają się schody. W momencie gdy chce wstać z łóżka odczuwam takie osłabienie, że po prostu nie umiem tego zrobić. Nogi zaczynają drzec. PP nogach ręce i następnie reszta ciała. Wtedy wiem, że muszę natychmiast się napić melisy lub wody, zażyć magnez lub tabletkę na uspokojenie jakas ziołowa. Odnośnie tego, że napisałam wcześniej (jak kiedyś) to właśnie wszystko zaczęło się dość dawno. Ja wiem, że nie jestem sobą. Czasem czuje ze zaraz zacznę płakać nad sobą. Wyczuwam napięcie i wtedy znowu zaczyna się inna jazda. Wzrasta mi puls. Do tego stopnia, że znowu zaczynają się problemy z oddychaniem. Codziennie kręci mi się w głowie. Zamykam oczy i czuje się jak na karuzeli CALY CZAS. Rozmywaja mi się obrazy i boję się dużych przestrzeni. Boje się wszystkiego. A najbardziej boje się śmierci. Ciągle o tym myślę i boję się zasypiać. Kiedyś rozgadana i wesoła dziewczyna. Teraz rozdrażniona do tego stopnia, że najbardziej lubię ciszę. Nie zaczynam rozmów a najlepiej bym w ogóle nie rozmawiała bo to mnie męczy. Do tego bóle żołądka i ciągłe jazdy w jelitach. Strach nawet przy tym jak w nocy strzeli coś w kaloryferze lub pies zaszczeka na ulicy. Czuje się po prostu okropnie. Nie jestem sobą. Jestem załamana wszystkim mimo tego jak wcześniej pisałam prowadzę szczęśliwe życie. Ukochany narzeczony, zaplanowany ślub, dom w budowie. Szczęśliwa i nieszczęśliwa. Załamana od środka… pomocy😦 mój email azjatyk@gmail.com

 366. michal

   /  Październik 24, 2016

  Polecam najlepsza terapie w siemianowicach slaskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: